מעו"ף - איתותים צפונה?

מצב
הנושא נעול.

RonenM62

New member
מעו"ף - איתותים צפונה?

מעו"ף - איתותים צפונה?
מצורף גרף שבועי בו ניתן לראות שהשוק בוחן זו הפעם השלישית את רמת ההתנגדות הנובעת מירידת זווית גאן (x2) מרמת השיא של המעו"ף... ניתן לראות שבמחירים "בודקים" את רמת ההתנגדות ונסוגים, ושוב בודקים ושוב נסוגים, השבוע נבדקה רמת התנגדות זו פעם שלישית... המשמעות היא שלחץ המחירים הוא כלפי מעלה (איתות חוזקה לטווח הקרוב) ואני צופה בסבירות גבוהה פריצתה של רמת התנגדות זו. האם הפריצה "תחזיק מעמד"? את זאת נצטרך להמתין ולראות. הפריצה צריכה כמובן להיות במחזורים גדולים, ולהחזיק מעל לאותה רמת התנגדות, שתהפוך לרמת תמיכה...

RonenM62

New member
הנה הגרף...

מעו"ף - איתותים צפונה?
מצורף גרף שבועי בו ניתן לראות שהשוק בוחן זו הפעם השלישית את רמת ההתנגדות הנובעת מירידת זווית גאן (x2) מרמת השיא של המעו"ף... ניתן לראות שבמחירים "בודקים" את רמת ההתנגדות ונסוגים, ושוב בודקים ושוב נסוגים, השבוע נבדקה רמת התנגדות זו פעם שלישית... המשמעות היא שלחץ המחירים הוא כלפי מעלה (איתות חוזקה לטווח הקרוב) ואני צופה בסבירות גבוהה פריצתה של רמת התנגדות זו. האם הפריצה "תחזיק מעמד"? את זאת נצטרך להמתין ולראות. הפריצה צריכה כמובן להיות במחזורים גדולים, ולהחזיק מעל לאותה רמת התנגדות, שתהפוך לרמת תמיכה...
הנה הגרף...
<באדיבות בורסהגרף>

mah1

New member
אבל אם לא../images/Emo41.gif

הנה הגרף...
<באדיבות בורסהגרף>
אבל אם לא

אם לא יצליח חבל לנו על הזמן

RonenM62

New member
הסתייגות --- >

מעו"ף - איתותים צפונה?
הסתייגות --- >
באותו גרף (הבאתי כאן "פוקוס" על המקום הרלוונטי) ניתן לראות כי עד כה היה לחץ הקונים למעלה מתוך עוצמה במחזורים ... ואילו מחזורי הירידה הולכים וקטנים ... על מנת לבסס את הסימנים שהוצגו למעלה, עלינו לראות כאמור מחזורים גבוהים העליות (ונמוכים בירידות). השבוע, כפי שניתן לראות, המחזורים בעליה עדיין נמוכים... השבוע לא תם...

mah1

New member
למה?

הסתייגות --- >
באותו גרף (הבאתי כאן "פוקוס" על המקום הרלוונטי) ניתן לראות כי עד כה היה לחץ הקונים למעלה מתוך עוצמה במחזורים ... ואילו מחזורי הירידה הולכים וקטנים ... על מנת לבסס את הסימנים שהוצגו למעלה, עלינו לראות כאמור מחזורים גבוהים העליות (ונמוכים בירידות). השבוע, כפי שניתן לראות, המחזורים בעליה עדיין נמוכים... השבוע לא תם...
למה?
המחזור היום לא גדל הצורה ברורה ביחס לימים האחרונים (שבהם היה מימוש כמובן)

RonenM62

New member
לא הבנתי את השאלה...

למה?
המחזור היום לא גדל הצורה ברורה ביחס לימים האחרונים (שבהם היה מימוש כמובן)
לא הבנתי את השאלה...
אתה פשוט חיזקת את מה שאמרתי כבר...לכן אין ביננו אי-הסכמה.

mah1

New member
למה אתה אומר שהמחזור לא גדל?

לא הבנתי את השאלה...
אתה פשוט חיזקת את מה שאמרתי כבר...לכן אין ביננו אי-הסכמה.
אני אומר שדווקה כן גדל המחזור היום יחסית לשבוע שעבר!! אני טועה??

RonenM62

New member
בהחלט.

אני אומר שדווקה כן גדל המחזור היום יחסית לשבוע שעבר!! אני טועה??
בהחלט.
שים לב לגרף שהבאתי כאן. השבוע הקודם הסתיים ב"אדום", במחזור גבוה יותר מהמחזור השבוע (עד כה). וכפי שאמרתי, השבוע עדיין לא הסתיים...

mah1

New member
אבל !!!

בהחלט.
שים לב לגרף שהבאתי כאן. השבוע הקודם הסתיים ב"אדום", במחזור גבוה יותר מהמחזור השבוע (עד כה). וכפי שאמרתי, השבוע עדיין לא הסתיים...
אבל !!!
השבוע הוא רק בן יומיים ולא חמישה כמו שבוע שעבר! צריך לבדוק מחזורים יומיים ולא שבועיים והיום המחזור גדל יחסית אני חושב

RonenM62

New member
מאך 1:

אבל !!!
השבוע הוא רק בן יומיים ולא חמישה כמו שבוע שעבר! צריך לבדוק מחזורים יומיים ולא שבועיים והיום המחזור גדל יחסית אני חושב
מאך 1:
חזרתי פעם אחר פעם אחר העובדה שהשבוע עוד לא הסתיים. בנוסף הבאתי גם את הגרף היומי, ואכן היה היום מחזור מעט יותר גבוה מבימים שקדמו לו. עדיין מחזור זה לא הצליח להעלות את המחזור השבועי (עד כה) לרמה הנדרשת... הגרפים מכילים בתוכם גם את מחזורי היום שחלף... נמתין עד לסוף השבוע על מנת לקבל מסקנה החלטית.

WGFFlame

New member
מחזורים גדולים

הסתייגות --- >
מחזורים גדולים
לצערי אני לא מבין מספיק כדי להתיחס (אלמד יותר ניתוח טכני אחרי המבחנים) מה כן אני חושב שמחזורים גדולים זה דבר יחסי ואין צורך במחזורים עצומים כמו אלו שהביאו אותנו מ 292 ל 417 (מבוססים על זרים שכבר יצאו) כדי לקבל איתות לעליה. אני מאמין בעליות קלות מחר. אבל האמת היא שהמון תלוי בכותרת הראשית של עיתוני הערב.

mah1

New member
מניין לך שהזרים יצאו???

מחזורים גדולים
לצערי אני לא מבין מספיק כדי להתיחס (אלמד יותר ניתוח טכני אחרי המבחנים) מה כן אני חושב שמחזורים גדולים זה דבר יחסי ואין צורך במחזורים עצומים כמו אלו שהביאו אותנו מ 292 ל 417 (מבוססים על זרים שכבר יצאו) כדי לקבל איתות לעליה. אני מאמין בעליות קלות מחר. אבל האמת היא שהמון תלוי בכותרת הראשית של עיתוני הערב.
מניין לך שהזרים יצאו???

WGFFlame

New member
מישהו יצא

מניין לך שהזרים יצאו???
מישהו יצא
המחזורים כבר מזמן לא מה שהיו. אני לא מבין מספיק לדעת מי יצא, באמת יש בעיה בתאוריה שהזרים חזרו הביתה כי הדולר היה אמור לעלות ולא עלה. אולי הם קנו אגח שיקלי.

RonenM62

New member
זרים:

מישהו יצא
המחזורים כבר מזמן לא מה שהיו. אני לא מבין מספיק לדעת מי יצא, באמת יש בעיה בתאוריה שהזרים חזרו הביתה כי הדולר היה אמור לעלות ולא עלה. אולי הם קנו אגח שיקלי.
זרים:
משקיעים זרים שכן נכנסו, בהחלט קנו שקלים. יש לזכור שפער הריבית הוא זה המושך אותם כיום. אין כל הצדקה מבחינתם לקנות דולר כאן. למה לא בקנדה? שימו לב ל"צניחה" החופשית של הדולר בקנדה!!! (סוחרי המטבעות עושים חיים)

SyphonFi

New member
צניחה חופשית של הדולר הקנדי???

זרים:
משקיעים זרים שכן נכנסו, בהחלט קנו שקלים. יש לזכור שפער הריבית הוא זה המושך אותם כיום. אין כל הצדקה מבחינתם לקנות דולר כאן. למה לא בקנדה? שימו לב ל"צניחה" החופשית של הדולר בקנדה!!! (סוחרי המטבעות עושים חיים)
איך זה בדיוק מסתדר עם הגרף הזה של בנק ישראל?

RonenM62

New member
הבנת הנקרא:

הבנת הנקרא:
תקרא שוב את ההודעה ואת זו שקדמה לה ותעיין בגרף שצורף. דובר על צניחה חופשית של הדולר האמריקאי בקנדה.

RonenM62

New member
יחד עם זאת:

יחד עם זאת:
עיינתי שוב בהודעות שלי, ואכן מי שלא השתתף בדיון בפועל, עשוי להתקשות להבין שהכוונה הייתה לדולר האמריקאי מול הדולר הקנדי. אז אני מבהיר כאן שהדולר האמריקאי נמצא בצניחה חופשית אל מול הדולר הקנדי כבר הרבה זמן, ומצרף שוב את הגרף <באדיבות בורסהגרף>, לשירותכם.

רונאל1

New member
יצא ונכנס

מישהו יצא
יצא ונכנס
פליים, העובדה שהמחזורים ירדו אין בה בכלל כדי להעיד שמישהו יצא - אם כבר ההגיון מחייב את המסקנה ההפוכה (לא שהיא נכונה כל כך) - אם יש מחזור נמוך זה אומר שאין מוכרים רבים לא רק שאין קונים, כלומר, שכל מי שנכנס בחודשים האחרונים לשוק המניות נשאר בשוק ולא מכר או מוכר. בלי קשר ירידת מחזורים בשוק עולה היא כמובן לא סימן מאוד חיובי כמו שעלייה במחזורים בשוק יורד היא סימן שלילי. כרגע מכל מקום המחזורים בהחלט יפים - לא צריך להשוות אותם לשבוע שיא השנה בשוק המניות אלא להתסכל בטווח של כמה חודשים אחורה ולראות את הגידול העצום.

RonenM62

New member
מחזורים גדולים:

מחזורים גדולים
מחזורים גדולים:
הם בהחלט עניין יחסי. הכל ביחס למחזורים האחרים בגרף. שים לב לתצורת הירידה במחזורים בגרף. נניח שהמחזור הגבוה ביותר הוא: 1000 ש"ח, הרי נומינאלית זהו מחזור מצחיק אולם השוואתית, הוא הגבוה ביותר... לכן, אתה צודק שיש להתייחס למחזורים באופן יחסי, לשאר המחזורים על הגרף ולכן גם הבאתי את הגרף...

רונאל1

New member
הזרים שנכנסו לא יצאו עדיין

מחזורים גדולים
הזרים שנכנסו לא יצאו עדיין
אם הם היו יוצאים היית מרגיש את זה מהר מאוד בשוק המט"ח עם עליה משמעותית יחסית בדולר בטווח של כמה ימים. להיפך, יש המשך כניסה בימים האחרונים ואני יודע את זה לא מתחושות על הדולר אלא משיחות עם כמה מהם... אגב הנסיון מלמד שהזרים, להבדיל מהמקומיים, לא משקיעים בשוק המניות לסיבובים קצרים (להבדיל משוק המטח). מי שכבר נכנס קיבל החלטה אסטרטגית להכנס ולא יצא מכאן כל כך מהר אלא אם תהליך השלום שהתחיל יקרוס לחלוטין. ואני מתכוון לקריסה טוטאלית שברור שלא יהיה המשך בטווח הנראה לעין.

מצב
הנושא נעול.
למעלה