מעוניינת לתרום ביציות

מצב
הנושא נעול.

tutiki

New member
מעוניינת לתרום ביציות

מעוניינת לתרום ביציות
שלום לכולם, אני עומדת להתחיל טיפול IVF ראשון, ומכיוון שאני בעלת שחלות פוליציסטיות צופים לי יבול של מעל 20 ביציות. מעולם לא הייתי מודעת לעניין תרומת ביציות לפני שנכנסתי לפורומים של הפוריות כאן בתפוז. לאחר התוודעותי לבעיות הפוריות הרבות והמגוונות שיש (אללה יוסטור איזה מבחר!) אני שוקלת בחיוב תרומת ביציות, אבל מעוניינת לדעת יותר על התהליך והפרוצדורה הן הגופנית והן הבירוקרטית. מי שיכול לשפוך אור על העניין מבחינת התורמת - יוכל לעשות שרות לכולנו. בכל מקרה - בהצלחה לכולנו בדרך להריון המיוחל! תותיקי.

כל הכבוד ../images/Emo45.gif ו- ../images/Emo24.gif מכל ה../images/Emo23.gif

מעוניינת לתרום ביציות
שלום לכולם, אני עומדת להתחיל טיפול IVF ראשון, ומכיוון שאני בעלת שחלות פוליציסטיות צופים לי יבול של מעל 20 ביציות. מעולם לא הייתי מודעת לעניין תרומת ביציות לפני שנכנסתי לפורומים של הפוריות כאן בתפוז. לאחר התוודעותי לבעיות הפוריות הרבות והמגוונות שיש (אללה יוסטור איזה מבחר!) אני שוקלת בחיוב תרומת ביציות, אבל מעוניינת לדעת יותר על התהליך והפרוצדורה הן הגופנית והן הבירוקרטית. מי שיכול לשפוך אור על העניין מבחינת התורמת - יוכל לעשות שרות לכולנו. בכל מקרה - בהצלחה לכולנו בדרך להריון המיוחל! תותיקי.
כל הכבוד
ו-
מכל ה

על התהליך וכיצד אני לא יכול לענות לך אבל אני בטוח שמיד תקבלי תשובות מהמבינות עניין. אני רק רוצה לברך אותך על הרצון ולהגיד תודה מכל הלב. מאחר שיש מחסור אדיר של תורמות ביציות בארץ והרוב נעשה עלידי תורמות מחו"ל.

סביון1

New member
תותיקי יקרה

מעוניינת לתרום ביציות
תותיקי יקרה
ראשית, כל הכבוד לך על הנכונות לתרום. כמו שפלפל אמר, אין בארץ הרבה תורמות ולכן, לצערנו, אין הרבה נתרמות שמכירות את התהליך ויודעות לספר עליו. אני מקוה שבכל זאת מישהי תדע לענות לך. אני יכולה לנסות למסור את מעט המידע שאני יודעת: אני יודעת שהתמורה היחידה שתורמת יכולה לקבל באופן חוקי היום הוא מימון הטיפול הרפואי שלה. אני מניחה שאת ישראלית ולכן את רוב הטיפול שלך מממנת קופת חולים ממילא, אבל בכל זאת יתכן שתוכלי ליהנות מפריבילגיות כמו רופא פרטי וכו'. זאת, אגב, הסיבה שהרבה מאלה שכן תורמות בארץ הן תושבות זרות שאין להן ביטוח רפואי. אני יודעת שלא כל רופא ולא כל בית חולים משתפים פעולה. שמעתי כבר על מקרים של פציינטיות שרצו לתרום ובית החולים סירב לקבל תרומה. חוץ מזה אם תסתכלי בעמוד זה, תראי שבדיוק נכנס מישהו שמחפש תורמת לו ולאשתו, דרך הרופא שלו. ההודעה הראשית היא "זקוקים לעזרה בתרומת ביצית". אולי תוכלו לשתף פעולה. בהצלחה בטיפול, סביון

tutiki

New member
עדיין לא הבנתי מה בדיוק התהליך

מעוניינת לתרום ביציות
היי לכולם, זה עומד להיות ארוך, אז תודה מראש על הסבלנות. למרות מס' פניות במסרים אישיים, לא הבנתי מה התהליך בדיוק. אני לא מעוניינת בשכר או בכסף תמורת הביציות שלי. אני ממילא עוברת טיפול IVF ולכן אם אתרום את "העודפים" או לא, זה לא ישנה לי, אבל יוכל לשנות למי שזקוק להם. אני בחרתי ברופא שמטפל בי ולכן לא מעוניינת להחליפו ברופא של נתרמת. מה עליי לעשות - פשוט לומר לרופא שלי (שמטפל בי במסגרת תל השומר) שאני מעוניינת לתרום את הביציות? ואם אתקל בסירוב כפי שדיווחתם פה בפורום? לא חבל? כמו כן - לא הבנתי האם אני והנתרמת צריכות להגיע לאותו יום של ביוץ - כי אם כן זה נשמע לי דבר מסובך - לבייץ באותו היום... כמו כן - איך אני יכולה "להתחייב" לתרומה אם אינני יודעת מה יהיה היבול הסופי של הביציות שלי? אולי לא יהיו כל כך הרבה כפי שצופים? אולי לא כל הזקיקים יגיעו לגודל הרצוי? אולי לא כולן יופרו? שאלה נוספת - מכיוון שידוע שלעוברים "טריים" יש יותר סיכוי להשתרש מעוברים מוקפאים, ןמכיוון שאני תורמת פה בארץ - האם לא עדיף להפרות את הביציות בעודן טריות ולהחזיר לנתרמת במקביל להחזרתם אליי? לא חבל "סתם" להקפיא? עוד שאלה - האם לא בודקים את מי שמעוניינת לתרום ביציות? שאין לה מטען גנטי הנושא מומים? שהיא בריאה? מה סוג הדם שלה? מה הגיל שלה? שאין לה או למשפחתה מחלות העוברות בתורשה (החל מאסטמה, סכרת וכלה בדברים גרועים בהרבה) ועוד אלף שאלות בריאותיות שנראות לי רלוונטיות לחלוטין. אני ממש לא מבינה את ההליך ולכן - אין לי שום אפשרות להגיד שאני מעוניינת בו. כל שאמרתי הוא שאני שוקלת בחיוב את העניין, אך עד שלא יהיה לי מידע מדוייק מה עומד לקרות - לא אסכים לתרום, ואני בטוחה שכולכם תסכימו איתי. לסיכום - נכונות יש, אבל אין הסכמה עד שלא אבין את התהליך. חבר'ה - הפורום הזה פתח לי חלון להיכרות עם מצוקות של אחרים. מצוקות שלא הייתי מודעת להם כלל ולא חשבתי עליהם. בניסיון להרות - כל אחד מתעסק עם שק הבעיות האישיות שלו, ועולמו הופך צר כעולם נמלה. אני בטוחה שכמוני יש עוד רבות (סביר להניח מקרב מטופלות פוריות שמתייעצות בפורום השכן) שיהיו מוכנות לתרום ביציות "על הדרך" מכיוון שהן ממילא עוברות טיפול. אז זרקתי כפפה - תרימו אותה, תבררו מה ההליך, ונהפוך ביחד את ישראל למעצמת ביציות. הרי אנחנו גם כך במקום הראשון בטיפולי IVF.

שיר5520

New member
לצערי זה לא עובד ככה

היי לכולם, זה עומד להיות ארוך, אז תודה מראש על הסבלנות. למרות מס' פניות במסרים אישיים, לא הבנתי מה התהליך בדיוק. אני לא מעוניינת בשכר או בכסף תמורת הביציות שלי. אני ממילא עוברת טיפול IVF ולכן אם אתרום את "העודפים" או לא, זה לא ישנה לי, אבל יוכל לשנות למי שזקוק להם. אני בחרתי ברופא שמטפל בי ולכן לא מעוניינת להחליפו ברופא של נתרמת. מה עליי לעשות - פשוט לומר לרופא שלי (שמטפל בי במסגרת תל השומר) שאני מעוניינת לתרום את הביציות? ואם אתקל בסירוב כפי שדיווחתם פה בפורום? לא חבל? כמו כן - לא הבנתי האם אני והנתרמת צריכות להגיע לאותו יום של ביוץ - כי אם כן זה נשמע לי דבר מסובך - לבייץ באותו היום... כמו כן - איך אני יכולה "להתחייב" לתרומה אם אינני יודעת מה יהיה היבול הסופי של הביציות שלי? אולי לא יהיו כל כך הרבה כפי שצופים? אולי לא כל הזקיקים יגיעו לגודל הרצוי? אולי לא כולן יופרו? שאלה נוספת - מכיוון שידוע שלעוברים "טריים" יש יותר סיכוי להשתרש מעוברים מוקפאים, ןמכיוון שאני תורמת פה בארץ - האם לא עדיף להפרות את הביציות בעודן טריות ולהחזיר לנתרמת במקביל להחזרתם אליי? לא חבל "סתם" להקפיא? עוד שאלה - האם לא בודקים את מי שמעוניינת לתרום ביציות? שאין לה מטען גנטי הנושא מומים? שהיא בריאה? מה סוג הדם שלה? מה הגיל שלה? שאין לה או למשפחתה מחלות העוברות בתורשה (החל מאסטמה, סכרת וכלה בדברים גרועים בהרבה) ועוד אלף שאלות בריאותיות שנראות לי רלוונטיות לחלוטין. אני ממש לא מבינה את ההליך ולכן - אין לי שום אפשרות להגיד שאני מעוניינת בו. כל שאמרתי הוא שאני שוקלת בחיוב את העניין, אך עד שלא יהיה לי מידע מדוייק מה עומד לקרות - לא אסכים לתרום, ואני בטוחה שכולכם תסכימו איתי. לסיכום - נכונות יש, אבל אין הסכמה עד שלא אבין את התהליך. חבר'ה - הפורום הזה פתח לי חלון להיכרות עם מצוקות של אחרים. מצוקות שלא הייתי מודעת להם כלל ולא חשבתי עליהם. בניסיון להרות - כל אחד מתעסק עם שק הבעיות האישיות שלו, ועולמו הופך צר כעולם נמלה. אני בטוחה שכמוני יש עוד רבות (סביר להניח מקרב מטופלות פוריות שמתייעצות בפורום השכן) שיהיו מוכנות לתרום ביציות "על הדרך" מכיוון שהן ממילא עוברות טיפול. אז זרקתי כפפה - תרימו אותה, תבררו מה ההליך, ונהפוך ביחד את ישראל למעצמת ביציות. הרי אנחנו גם כך במקום הראשון בטיפולי IVF.
לצערי זה לא עובד ככה
רוב הרופאים (בעיקר בבתי חולים ממשלתיים כמו תה"ש) לא מתעסקים עם עניין התרומות. הבעיה שלנו היא ממש לא שאין תורמות, אלא שאין רופאים שמוכנים להתעסק עם זה בארץ. נסי לשאול את הרופא שלך אם זה אפשרי ואני בטוחה שהוא יענה שלא. האמת היא שאשמח לשמוע את התשובה, זה יכול לעזור למאבק שלנו. כל הכבוד לך על הנכונות, אבל הבעיה שלנו היא לא בנשים. אנא, שאלי את הרופא שלך וחזרי אלי עם התשובה. זה מאוד חשוב. תודה

tutiki

New member
ואם אהיה מטופלת שלו בפרטי?

לצערי זה לא עובד ככה
רוב הרופאים (בעיקר בבתי חולים ממשלתיים כמו תה"ש) לא מתעסקים עם עניין התרומות. הבעיה שלנו היא ממש לא שאין תורמות, אלא שאין רופאים שמוכנים להתעסק עם זה בארץ. נסי לשאול את הרופא שלך אם זה אפשרי ואני בטוחה שהוא יענה שלא. האמת היא שאשמח לשמוע את התשובה, זה יכול לעזור למאבק שלנו. כל הכבוד לך על הנכונות, אבל הבעיה שלנו היא לא בנשים. אנא, שאלי את הרופא שלך וחזרי אלי עם התשובה. זה מאוד חשוב. תודה
את טוענת שהבעיה היא ברופאים. אני מנסה להביא ילד שני לעולם, וכידוע - האם הנושא יהיה ממומן או לא ע"י המדינה - זה עדיין תלוי בספק. ואם אהיה מטופלת של הד"ר שבחרתי באופן פרטי? אם מי שמעוניין בביציות שלי ירצה לממן את הטיפולים באופן פרטי כדי שאפשר יהיה לסדר את התרומה? מה אז התהליך? ומה עם כל השאלות שהעליתי? מישהו יודע את התשובה?

שיר5520

New member
בפרטי יש רופאים בודדים שעושים את

את טוענת שהבעיה היא ברופאים. אני מנסה להביא ילד שני לעולם, וכידוע - האם הנושא יהיה ממומן או לא ע"י המדינה - זה עדיין תלוי בספק. ואם אהיה מטופלת של הד"ר שבחרתי באופן פרטי? אם מי שמעוניין בביציות שלי ירצה לממן את הטיפולים באופן פרטי כדי שאפשר יהיה לסדר את התרומה? מה אז התהליך? ומה עם כל השאלות שהעליתי? מישהו יודע את התשובה?
זה. אני מציעה שתדברי עם הרופא שלך.

tutiki

New member
עניין הטיפול באופן פרטי היה היפותטי

כי אם מטפלים בפרטי - אז מישהו אמור לדעת את התשובות לכל השאלות שהעליתי. ואז אפשר היה לנסות לראות מה קורה באופן ציבורי. חשבתי שבכל זאת יהיו למישהו תשובות...

tutiki

New member

כי אם מטפלים בפרטי - אז מישהו אמור לדעת את התשובות לכל השאלות שהעליתי. חשבתי שבכל זאת יהיו למישהו תשובות... לא נראה לי שאני זו שצריכה לדבר עם הרופא שלי על העניין כדי לקבל תשובות לכל כך הרבה שאלות. נראה לי הגיוני שאתם כפורום שמעוניין בפתרון הבעיה שלו (ולא רק במימון העלויות של תרומה מחו"ל) תבררו את העניין ותבדקו האם באמת העניינים מסובכים באמת כפי שאתם טוענים. סליחה על הטפת המוסר הקלה, אבל בלי קשר אליי באופן אישי, נראה לי שכדאי שיהיו תשובות לשאלות ששאלתי, ולו בכדי שאפשר יהיה להחזיר את תרומת הביציות כאן בארץ לסדר היום הציבורי. נכון לכרגע נראה שהדבר היחיד שמעניין אתכם זה שישתתפו במימון העלות של קניית ביציות מחו"ל (שכן במקרה הזה - זו ממש רכישת ביציות ולא תרומה במובן האמיתי של המילה - תרומה ללא תמורה). ואל תבינו אותי לא נכון - אני בעדכם. אני חושבת שיש להשתתף בעלויות שלכם אך - הכי טוב יהיה אם אפשר יהיה לקבל תרומות בקלות, כאן בארץ, מנשים יהודיות, ישראליות ומקומיות.

tutiki

New member
נא לקרוא את ההודעה השנייה ששלחתי

כי אם מטפלים בפרטי - אז מישהו אמור לדעת את התשובות לכל השאלות שהעליתי. חשבתי שבכל זאת יהיו למישהו תשובות... לא נראה לי שאני זו שצריכה לדבר עם הרופא שלי על העניין כדי לקבל תשובות לכל כך הרבה שאלות. נראה לי הגיוני שאתם כפורום שמעוניין בפתרון הבעיה שלו (ולא רק במימון העלויות של תרומה מחו"ל) תבררו את העניין ותבדקו האם באמת העניינים מסובכים באמת כפי שאתם טוענים. סליחה על הטפת המוסר הקלה, אבל בלי קשר אליי באופן אישי, נראה לי שכדאי שיהיו תשובות לשאלות ששאלתי, ולו בכדי שאפשר יהיה להחזיר את תרומת הביציות כאן בארץ לסדר היום הציבורי. נכון לכרגע נראה שהדבר היחיד שמעניין אתכם זה שישתתפו במימון העלות של קניית ביציות מחו"ל (שכן במקרה הזה - זו ממש רכישת ביציות ולא תרומה במובן האמיתי של המילה - תרומה ללא תמורה). ואל תבינו אותי לא נכון - אני בעדכם. אני חושבת שיש להשתתף בעלויות שלכם אך - הכי טוב יהיה אם אפשר יהיה לקבל תרומות בקלות, כאן בארץ, מנשים יהודיות, ישראליות ומקומיות.
נא לקרוא את ההודעה השנייה ששלחתי
ולא את הראשונה - שנשלחה בטעות בטרם סיימתי את שהיה לי להגיד.

כל הכבוד על הנכונות לתרום ביציות

כל הכבוד על הנכונות לתרום ביציות
האי Tutiki אני אם חד הורית לפעוט עם בעיות התפתחותיות וכמהה לעוד ילד. עברתי כבר 11 הפריות מבחנה אחרי הולדת הבן (סה"כ 17) שלא צלחו. זהו משבר נפשי עצום שלא הצלחתי להביא עוד ילד גנטי שלי. אני בת 45 ומאד פוריה יחסית לגילי אך החוק בישראל הוא טיפולים רק עד יום הולדת 45. על כן נותר לי רק הפתרון של תרומת ביציות. אני בתחילת הדרך בעניין אך מאחר וזמני קצר מפאת גילי אני צריכה לפעול מיידית. נאמר לי שתרומת הביציות מישראליות בארץ היא רק בהליך פרטי ולא בבית חולים ציבורי. על כן כל המדברות על תרומת הביציות, נאלצות לעשות זאת מתורמות בחו"ל - אין להן כמעט ברירה אלא אם כן הן מטופלות אצל אותו רופא מסויים באופן פרטי שגם מטפל באופן מקרי באופן פרטי גם בתורמת הישראלית. דבר שדורש הרבה קשרים אולי ארוכי טווח עם רופא פרטי כלשהו. ולרובן אין קשרים כאלה... את "יורדת" על שהבנות מדברות על קבלת החזרים כספיים על "תרומה" מחו"ל - האם אינך יכולה להבין שבכל טיפול שמים 4,000 - 4,500 דולר על ביציות שהן רק פוטנציאל לעוברים כיוון שלא יודעים כמה מהביציות יצליחו להיות עוברים וכמה ישרדו הפשרה מהקפאה, ואם יצליחו להשתרש ברחם הנתרמת. כלומת במצטבר - זהו "בור בלי תחתית" עבור "חתול בשק"... וקשה ביותר לעמוד בסכומים האלה... במיוחד לחד הורית, וכשעלי לשלם סכומי עתק לטיפולים לבני בעל הבעיות בהתפתחות !!!
דורית

orname

New member
קצת מסכימה וקצת לא...

לצערי זה לא עובד ככה
קצת מסכימה וקצת לא...
נכון, אני מניחה שרוב הרופאים לא רוצים לעסוק בכך. ייתכן גם שרבים עושים זאת מסיבות כלכליות ורדיפת בצע אבל! יש בעיה גם אצל הנשים. במצב הקיים היום, בו רק נשים בטיפולים יכולות לתרום מלכתכילה מדובר על נשים שעוסקות ברבייה הפרטית שלהן. גם אני העדפתי לעבור כמה שפחות מחזורי שאיבה, וכל ביצית שנתרמת היא פחות ביצית בנסיונות הפרייה שלי (זה בדיוק מה שקרה אצלי. היה מחזור טרי לא מוצלח וכל שאר הביציות לא התפתחו. מי יכול לומר לי שהביציות שנלקחו לתרומה לא היו אלו שכן היו מצליחות - אני יודעת שהתפתח מהן הריון... ולא, זה לא גרם לי להצטער על החלטתי לרגע!!!!!) יותר מזה... כשפורסמו איומי הגזירות בטיפולי הפריה אני זוכרת שכתבתי בפורום שאני חוששת שזוהי מכת מוות לתרומות. אם מספר הטיפולי מוגבל אף אחת לא תוותר ולו על ביצית אחת. ואלו רק הסוגיות של מטופלות.. יש עוד סוגיות של נשים בארץ קטנה כשלנו...

צוקה1

New member
תותיקי היי אני חושבת שמי שיכולה לתת

תותיקי היי אני חושבת שמי שיכולה לתת
לך פרטים מדוייקים יותר הן נשים שכבר תרמו בארץ ביציות כמו אורנה למשל שענתה כאן די בהרחבה .ובכל זאת אנסה לענות לשאלותייך לפי סדר כרונולוגי ממה שאני יודעת. אז ככה במידה ואת רוצה לתרום ביציות מן הסתם עלייך לפנות לרופא המטפל שלך הציבורי או הפרטי ולומר לו באופן ברור שאת מעוניינת לתרום ביציות מכאן קיימות שתי אפשרויות בלבד :האחת ,הרופא מקבל את הצעתך ויחתום איתך על חוזה רלוונטי והשניה, הרופא ידחה אותך .מאוד מקווה שהרופא לא רק יענה אלא ישמח להצעתך. לגבי תיאום הביוץ-זהו תפקידו של הרופא לתזמן נכון בין הנתרמת לתורמת.כשהמטופלת-תורמת הביציות עוברת את הטיפול ההומונלי הרגיל של ה-ivfהנתרמת תעבור במקביל טיפול להכנת הרחם. (למשל כדי לתזמן נכון יכול הרופא לשלוט במועד המחזור של הנתרמת ע"י גלולות ) לגבי מס' הבציות- אף אחד אינונו מצפה ממך להתחייב ליצור x מסויים של ביציות. מה שיצרת זה מה שיש! בואי נאמר שייצרת במחזור אחד רק 5-6 ביציות. את בסדר העדיפויות הראשון ולכן כל הביציות ישמשו אותך ואילו טיפול של תרומת ביצית במחזור הזה יבוטל. דבר כזה למשל לא יקרה כשמדובר בתורמת מחול שאיננה מטופלת וומשום כך גם איננה זקוקה לביציות . בדר"כ תרומת ביצית בארץ היא אכן תרומת של ביציות טריות ולא מוקפאות אין שום הגיון להקפאת ביציות בתרומה בארץ. לצערינו נושא ההיסטוריה הרפואית היא יותר קפדנית בתרומת ביצית מחול מאשר בארץ התורמת בארץ בשונה שתורמת מחול עושה רק את הבדיקות הרגילות הבסיסיות שהתבקשה לעשות לקראת טיפולי ה-ivf שלה זו בעיה וסיכון של שהנתרמת לוקחת על עצמה במידה והיא עושה את הטיפול בארץ. מן הסתם בעלה יצטרך לעשות מס' בדיקות גנטיות וכן היא תיצטרך בכל מיקרה לעשות בדיקת מי שפיר לגילוי של x שביר. התורמת בארץ אינה מחוייבת לעשות בדיקות גנטיות עבור התרומה אלא אם כן היא מעוניינת בהן לעצמה אז תישמח הנתרמת לקבל את תוצאות הבדיקות דרך הרופא המשותף. אשמח לענות לך אם יש לך עוד שאלות. צוקה

מבכירה

New member
אפשר לתרום וזה לא מסובך

אפשר לתרום וזה לא מסובך
תותיקי היקרה, אני לא מומחית בתחום, אבל אני שמעתי על רופא שזיווג כבר פעמיים בין חברה שלי שזקוקה לתרומה ותורמות. ודרך אגב, הוא לא גובה על זה כסף (לצערי לא אוכל לפרסם כאן את שמו, לפחות עד שהחברה שלי תיקלט, בעזרת השם). כל רופא פריון, כולל הרופא שלך, מכיר מן הסתם נשים שזקוקות לתרומה, ואין סיבה שהוא לא ישדך ביניכן. לדעתי מתאימים את המחזור של הנתרמת לזה של התורמת, כך שהרחם שלה יהיה בשל לקלוט ביצית מופרית יומיים שלושה אחרי שהביציות נשאבו ממך. התהליך שאת עוברת הוא רגיל, מותאם לצרכים שלך. כמובן שאם אין לך מספיק בשביל עצמך לא יקחו ממך באותו מחזור. אם יש לך בעיות גנטיות או מחלות לא יקחו ממך ביציות (הרופאים לא מסתכנים כאן). לסיכום, אני חושבת שהנכונות שלך לתרום יפה ותמשיכי עם זה. כל הכבוד.

orname

New member
אז הנה איך שהתהליך התבצע אצלי

מעוניינת לתרום ביציות
(סיפור שכבר סיפרתי אצל השכנים...) בשיחה לקראת המעבר ל IVF הנושא עלה מול הרופא (קופ"ח מכבי). מה שאני לא זוכרת זה אם הנושא עלה אחרי שהבעתי את רצוני להיות מטופלת באסותא (שם אני יודעת שהרופא שלי מקבל גם פרטי) אבל אני בהחלט זוכרת שהוא דיבר איתי על כך שאין תמורה ועל כך שאם אני מטופלת באסותא אקבל החזר הוצאות מלא (במקום 83 אחוז דרך קופ"ח)ובכל בית חולים אחר אין כלל תמורה. עוד שוחחנו על התור הארוך לתרומה בארץ, והסיבות לכך. הוא הסביר לי שאני יכולה להגביל את מספר הביציות שאני מוכנה לתת לאחר טיפול - והנושא הזה ביני לבינו - ונחתם על טופס מיוחד. אחרי שהבעתי את הסכמתי הרופא רשם על טופס המעקב ED (וכבר בפתיחת התיק התקבלתי ע"י האחות בכמעט חיבוק). בשלב הבא נשאלתי אם ביצעתי בדיקת טי זקס. מכיוון שבעלי היה זה שביצע אותה בעבר נאלצתי לחזור על הבדיקה (וחוקי מרפי - בדיקת הסקר לא יצאה חד משמעית, כך שהייתי צריכה לעשות גם את השניה. כאילו לא הספיקו לי כל ההזרקות היומיות של ההורמונים
) כל אותו זמן שאלתי שאלות בפורומים שונים (הרופא שלי הפנה אותי לעפרה בלבן מ"חן לפריון") הנוגעות ללבטים המעטים שלי (מעטים - אבל היו!) המינון של התרופות שקיבלתי היה כמעט מינימאלי. 2 אמפולות + דקא ליום. במעקב יומיים לפני השאיבה ראו 19 זקיקים. כשהזכרתי לרופא שאני עדיין מעוניינת לתרום הוא אמר שכנראה לא אוכל מכיוון שחובה שיהיו לפחות 15 זקיקים בשלים. מיד לאחר ההתאוששות מההרדמה שאלתי את הרופא על התרומה. בסופו של דבר נשאבו 19 בשלות ושוב הבעתי את רצוני לתרום (הוא היה מופתע...) ותוך דקה הועבר אלי טופס לחתימה, אישור לקבלת החזר הוצאות מאסותא, ובזה זה נגמר.

סביון1

New member
אורנה כל הכבוד ותודה על השיתוף

(סיפור שכבר סיפרתי אצל השכנים...) בשיחה לקראת המעבר ל IVF הנושא עלה מול הרופא (קופ"ח מכבי). מה שאני לא זוכרת זה אם הנושא עלה אחרי שהבעתי את רצוני להיות מטופלת באסותא (שם אני יודעת שהרופא שלי מקבל גם פרטי) אבל אני בהחלט זוכרת שהוא דיבר איתי על כך שאין תמורה ועל כך שאם אני מטופלת באסותא אקבל החזר הוצאות מלא (במקום 83 אחוז דרך קופ"ח)ובכל בית חולים אחר אין כלל תמורה. עוד שוחחנו על התור הארוך לתרומה בארץ, והסיבות לכך. הוא הסביר לי שאני יכולה להגביל את מספר הביציות שאני מוכנה לתת לאחר טיפול - והנושא הזה ביני לבינו - ונחתם על טופס מיוחד. אחרי שהבעתי את הסכמתי הרופא רשם על טופס המעקב ED (וכבר בפתיחת התיק התקבלתי ע"י האחות בכמעט חיבוק). בשלב הבא נשאלתי אם ביצעתי בדיקת טי זקס. מכיוון שבעלי היה זה שביצע אותה בעבר נאלצתי לחזור על הבדיקה (וחוקי מרפי - בדיקת הסקר לא יצאה חד משמעית, כך שהייתי צריכה לעשות גם את השניה. כאילו לא הספיקו לי כל ההזרקות היומיות של ההורמונים
) כל אותו זמן שאלתי שאלות בפורומים שונים (הרופא שלי הפנה אותי לעפרה בלבן מ"חן לפריון") הנוגעות ללבטים המעטים שלי (מעטים - אבל היו!) המינון של התרופות שקיבלתי היה כמעט מינימאלי. 2 אמפולות + דקא ליום. במעקב יומיים לפני השאיבה ראו 19 זקיקים. כשהזכרתי לרופא שאני עדיין מעוניינת לתרום הוא אמר שכנראה לא אוכל מכיוון שחובה שיהיו לפחות 15 זקיקים בשלים. מיד לאחר ההתאוששות מההרדמה שאלתי את הרופא על התרומה. בסופו של דבר נשאבו 19 בשלות ושוב הבעתי את רצוני לתרום (הוא היה מופתע...) ותוך דקה הועבר אלי טופס לחתימה, אישור לקבלת החזר הוצאות מאסותא, ובזה זה נגמר.
במידע.

orname

New member
כבר סיפרתי את הסיפור

במידע.
כבר סיפרתי את הסיפור
בפורום פוריות, בפורום הורים בטיפולים ואפילו במסר אישי לשיר... אבל תמיד כיף לתרום מהנסיון. אני לא יודעת להסביר את זה אבל התרומה הזו גרמה לי אושר רב והמקום היחידי בו אני מספרת עליה זה בפורומים (לא לחברים ולא למשפחה - פרט לבעלי - ממליון סיבות). דרך אגב.. כמו שכבתבתי עשיתי "מחקרון" לפני ההחלטה הסופית. אולי אתן כבאר מכירות אתהדף הזה - אבל יש בו מידע חשוב על המצב בעולם

vif

New member
מישהי ניסתה לקבל תרומה בצרפת???

כבר סיפרתי את הסיפור
בפורום פוריות, בפורום הורים בטיפולים ואפילו במסר אישי לשיר... אבל תמיד כיף לתרום מהנסיון. אני לא יודעת להסביר את זה אבל התרומה הזו גרמה לי אושר רב והמקום היחידי בו אני מספרת עליה זה בפורומים (לא לחברים ולא למשפחה - פרט לבעלי - ממליון סיבות). דרך אגב.. כמו שכבתבתי עשיתי "מחקרון" לפני ההחלטה הסופית. אולי אתן כבאר מכירות אתהדף הזה - אבל יש בו מידע חשוב על המצב בעולם
מישהי ניסתה לקבל תרומה בצרפת???

אני תרמתי בזמן בן רפאל

אני תרמתי בזמן בן רפאל
אז ככה הייתי עושה אצלו טיפולי הפרייה וכשהתחלתי אצלו את הטיפולים ביקשתי לתרום. מיכוון שחברתי שחובקת היום 2 ילדים עברה אצלו טיפולים והוא בקש ממנה לתרום והיא הסכימה. כשאני התחלתי אצלו אני ישר הצעתי לו ואז האחות שהיתה איתו בחדר חיבקה אותי. אמרו לי כל הכבוד. .... בד"כ בכל טיפול נשאבו לי בין 18 ל22 ביציות. ובן רפאל אמר לי שאין לי מה לדאוג הם לוקחים בין2 ל3 ביציות בטיפול..

סליחה לא קראתי את השאלות יש לי

אני תרמתי בזמן בן רפאל
אז ככה הייתי עושה אצלו טיפולי הפרייה וכשהתחלתי אצלו את הטיפולים ביקשתי לתרום. מיכוון שחברתי שחובקת היום 2 ילדים עברה אצלו טיפולים והוא בקש ממנה לתרום והיא הסכימה. כשאני התחלתי אצלו אני ישר הצעתי לו ואז האחות שהיתה איתו בחדר חיבקה אותי. אמרו לי כל הכבוד. .... בד"כ בכל טיפול נשאבו לי בין 18 ל22 ביציות. ובן רפאל אמר לי שאין לי מה לדאוג הם לוקחים בין2 ל3 ביציות בטיפול..
סליחה לא קראתי את השאלות יש לי
תשובות לגבי התהליך ככה זה עובד. כשאת מעונינת לתרום את אומרת לרופא שמטפל בך. ואז יש להם רשימה של נשים שמעוניינות בתרומה ואין להם את הכסף לעשות את הטיפול בחו"ל הם נרשמות באותו בי"ח. ואז לפי התחלת הטיפול שלך הם מתחילות עם הטיפול של הנתרמת. ואז ביום ששואבים לך את הביציות. הנתרמת מגיעה עם הזרע ובמקביל מפרים את הביציות שלך עם הזרע של הבעל. והיא מגיעה בדיוק כמוך באותו יום להשתלה. רק שאין לך קשר איתה ואין לך מושג מי היא ולעולם לא תדעי. כך הסביר לי פרופ' בן רפאל. ודרך אגב לגבי הבדיקות. את עוברת בדיקות כשאת מתחילה טיפולים ואותה נתרמת גם עוברת בדיקות. אני אספר לכם לפני חצי שנה הייתי בטיפול אלטרנטבי אצל מרפאה בשם ברכה מזור האם מוכר לכם? והכרתי בחורה שגם מועמדת לתרומת ביצית היא היתה אמורה לקבל ביצית מתורמת. בבית חולים תל השומר אצל פרופ' בידר מתורמת שעברה IVF הכינה אותה לטיפול. אבל היא סיפרה לי שפרופ' בידר התקשר ולתורמת לא היו מספיק ביציות. אז הפסיקו לה את הטיפול. אני בטוחה שבכל בית חולים גם פרטי וגם ציבורי יש אפשרות לתרום פשוט מאוד רק לאמר לרופא שמטפל והכל יסודר הם מאוד מתלהבים שהמטופלות תורמות פשוט הם בקשר עם המון נשים. שרק בדרך של תרומה בארץ יש להם אפשרות אולי להרות. יש המון זוגות שאין להם אפשרות כלכלית. אז אני אומרת שמי שתעשה זאת תבורך רק היא תדע איזה אושר היא תביא לאותם זוגות שאין להם אפשרות לממן טיפול בחו"ל. ונגזר עליהם להיות ללא ילדים בגלל כסף.

מצב
הנושא נעול.
למעלה