מעונות של נעמת

הילה35

New member
גם בויצו שלי מגיעים לפעמים הורים

עם מכוניות חדשות ויקרות ביותר (אני לא מבינה במכוניות, אבי הסב את תשומת ליבי לעובדה) אני לא מבינה איך התקבלו לויצו, כי הבנתי שעדיפות למעוטי יכולת, וכמובן חד הוריות...

זואיzoe

New member
אני דווקא מבינה היטב למה הם מתקבלים

כי ויצו ונעמת שצריכים כסף, לא יעשו אותו דרך אימהות חד הוריות שמשלמות 500 שקל לחודש..אלא מאלה שישלמו 1500 שקל - ועבורם זה כלום לעומת גן פרטי שעולה 3000 שקל, וזה חיסכון פשוט עבורם. אולי לפעמים תהיה העדפה דווקא לאלה שיכולים להכניס יותר...

הילה35

New member
אני הבנתי שויצ"ו מקבלת אותו סכום עבור

כל ילד, אבל חלק מההורים משלמים פחות והתמ"ת מסבסד.

judith4

New member
אכן התמ"ת משלים את שכר הלימוד החסר בסבסוד

לשכר לימוד מלא. יותר מזה, כזכור יש גם משפחתונים שעליהם חלים שכר לימוד של התמ"ת (בשינויים קלים - ראו טבלאות), בהם המטפלות, הן בהרבה מקרים, נזקקות יותר מההורים המפקידים בידיה את ילדיהם, וגם שם התמ"ת משלים את שכר הלימוד החסר מהסכום המסובסד.

זואיzoe

New member
זה אכן נשמע הגיוני

אבל בעצם... שימי לב... כמה אימהות יחידות יש במעונות האלה? אצלנו, חוץ ממני, היו עוד.. המממ... 3 או 4. ככה שהיו 5 משפחות כאלה וכל היתר.. נו, מה לעשות.. באו עם הג'יפים החדשים. אבל אני חושבת שאז, אם הורה יחיד מגיע/ה עם ילד באמצע שנה ואין לו מקום.. אז אולי פה הבעיה, שלא שומרים מקום או 2 למקרים כאלה, אלא ממלאים את הגן לגמרי

חמנייה1

New member
הם מקבלים את אותו סכום

או מההורים או שהמדינה מסבסדת ומשלימה, אבל להם זה לא משנה. הם את הכסף שלהם מקבלים במלואו.

Amoureuse

New member
הרכב הוא כנראה לא קריטריון, לא?

מה הקריטריונים לקבלה? (לא לקביעת שכר לימוד)

judith4

New member
הקריטריון הוא תלוש משכורת, הא ותו לא

וכמובן הצהרה על חד הוריות, לצורך חישוב בהתאם. רכב אינו קריטריון כלל.

הילה35

New member
ברור לי שרכב לא קריטריון, אבל תהיתי איך

אנשים שידם משגת לקנות רכב כזה, מצליחים להתקבל לויצו שנחשב למבוקש. אבל יש כל מיני אפשרויות. יתכן שזה רכב שקיבלו מההורים, יתכן שאנשים התקבלו לתינוקיה כשאחד ההורים היה עדיין סטודנט, ותוך שנה שנתיים מצא עבודה מסודרת, והילד נשאר בויצו כי יש עדיפות בהרשמה למי שכבר שייך למעון. יתכן שעצמאיים יכולים "לארגן" תלוש נמוך במיוחד בפברואר ונובמבר, ועוד...

judith4

New member
מה זאת אומרת "נחשב מבוקש"? מאיזו בחינה

השאלה היחידה היא האם מעוטי יכולת נשארים מחוסרי מקום במעון בו יש משפחות בעלות יכולת. אם התשובה על כך שלילית - אז אין על מה לתמוה אם התשובה חיובית יש בהחלט על מה להתרעם. הרבה אנשים (גם בעלי יכולת) מעדיפים מעון בגלל הפיקוח שקיים לעומת החשש המוכר במסגרות פרטיות. מעונות ממוקמים לא רק בשכונות מצוקה, ודוקא בכאלה לפעמים אפשר למצוא מטפלת אף במחיר נמוך מזה של מעון ועוד ועוד ועוד.

הילה35

New member
מהבחינה שנחשב למעון מוצלח ביותר

ואנשים בוחרים להגיע אליו גם מערים סמוכות. באסיפת ההורים הראשונה, בה כל הורה אמור היה לומר מספר מילים, היו שתיארו בהתרגשות את הרגע שהמנהלת התקשרה להודיע להם שהתפנה להם מקום. יש רשימת ממתינים שנענים בשלילה, ובוודאות יש כאלה שבוחרים בו למרות שיכולים להרשות לעצמם גן פרטי. ולגבי השאלה השניה, אני לא ממש יודעת. לא יודעת מה בדיוק המצב הכלכלי של ההורים שהתקבלו, של ההורים שנענו בשלילה, או של אלו ברשימת הממתינים. אני מאמינה שמעוטי היכולת נכנסים ראשונים, וגם יתכן שיש מקרים של "קומבינות" שלא חסרות בארצנו. יש למשל שכנים שלי שחיים כזוג נשוי ומגדלים 4 ילדים, ויש שמועה שהתגרשו על הנייר, רק כדי לקבל הטבות שזכאיות להן חד-הוריות. אני מאמינה שיש מקרים שהורים הצליחו להכניס ילד למעון ו"לעקוף" הורים שאולי זקוקים לו יותר מהם. אני מקווה שהמקרים האלו הם מיעוט שבמיעוט.

EFRATY10

New member
ברוכה הבאה ומזל טוב. לדעתי,זה עניין של מי

הצוות ,וזה נכון לכל גן שהוא.לכן,עלייך להסתובב ולהתרשם ממספר גנים בטרם תרשמי.

למעלה