מעדנים צמחיים

• פותח הנושא mamie
  • פורסם בתאריך

mamie

New member
מעדנים צמחיים../images/Emo91.gif

צ'ופצ'יק שלי אוכל צמחי, איפה אני יכולה למצוא מבחר של מעדנים צמחיים? יש למצוא בסופרים או רק בחנויות מיוחדות? יש עוד דברים חוץ ממעדנים וחלב?

tunalover

New member
מספר רעיונות:

1. ג'ילה 2. מעדני סויה 3. לעשות פודינג מחלב אורז או סויה לא מכירה מעבר לזה

mamie

New member
מה זה ג'ילה ../images/Emo4.gif

מתי נותנים פודינג? זה שווה ערך לארוחת ערב? ביניים? איך מכינים?

תאירעות

New member
ג'ילה=ג'לי אבל שימי לב

שהמעדני-ג'לי הקנויים לא ממש מוצלחים. עדיף לעשות ג'לי לבד(מהקופסאות של אסם נדמה לי). לדעתי זה לא שווה ערך לארוחת ערב אלא למשהו ביניים.

mamie

New member
../images/Emo13.gifתודה. הוא לא אוכל חלבי ואני רוצה

לגוון לו את האוכל חוץ ממעדן, יש סוגים של גבינה שאפשר למרוח על פרוסת לחם? אם כן איפה יש מבחר של מוצרי סויה?

תאירעות

New member
את יכולה להכין לו את הפודינג

מחלב סויה או חלב צמחי(נדמה לי שיש דבר כזה),וכמובן תבדקי קודם שהפודינג עצמו לא חלבי.. יש איזשהו ממרח צמחי לא זוכרת איזה,את יכולה-מיונז,ממרח שוקולד(יש פרווה),ריבה,מרגרינה(פרווה),חומוס,טחינה וכו. מקווה שעזרתי.

דיינו

New member
יש ממרח על בסיס טופו - "כאילו גבינה

-גם בטעמים, לא זוכרת איך קוראים לו אבל מתחיל ב"טוב מ"... יש בדר"כ בסופר.

tunalover

New member
אנחנו מכינים שוקו עם חלב סויה

וגם עם חלב אורז. יש מחלוקות על חלב סויה וילדים אז אנחנו לא מרבים איתו בשתיה

הג יולי

New member
אפשרויות

אפשר דייסה על בסיס מים - הבן שלי מאד אהב את זה בגיל שנה - אפשר לגרר פנימה פרי, להוסיף סילאן/דבש להמתקה. (אפשר להכין מקוואקר, סולת (פחות בריא), אורז (עדיפות לאורז עגול). אפשר גם להכין את זה על בסיס סויה או חלב אורז. את יכולה לתת לו מעדני סויה - יש היום מאד מוצלחים. אפשר לקנות בכל סופר. הוא אלרגי לחלב פרה? כי לפעמים אפשר חלב כבשים/עזים - מומלץ להתייעץ עם הרופא כי אז יש עוד אופציות. על לחם אפשר למרוח טחינה מסומסום מלא ועל זה קצת סילאן - גם מאד בריא וגם טעים (כמו חלבה), אפשר ממרח אגוזים, שוב יש גבינות מסויה.

אנחנו קנינו מעדני סויה של שטראוס

בסופר. יש גם מעדני סויה אחרים של אלפרו.

גם שלי אלרגית

אוכלת מעדן שוקולד של אלפרו ושותה שוקו של אלפרו גבינת סויה היא לא אוהבת.

תאירעות

New member
../images/Emo207.gifאיך אתן יודעות שהילד אלרגי

לחלב? עשיתם בדיקה?ואם כן אז אצל מי?ואיזה?

ווי סיפור ארוך

כשנולדה הייתה מקיאה המון עם מטרנה חלבית אז עברנו לצימחית אחרי אשפוז בבית חולים. בגיל חצי שנה נתתנו חלבי והקיאה. בגיל שנה עשתה מבחן האכלה שלא הצליח. בגיל שנה וחצי עשתה טסטים שהראו אלרגיה. עכשיו בגיל שלוש נחזור על הטסטים.

תאירעות

New member
אני שואלת כי... ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

לתאיר יש אסטמה של העור והרופא עור המליץ לעשות לה בדיקת אלרגיה(טסטים?) כדי לראות אם היא אלרגית לחלב. שאלתי איך הבדיקה נעשית?כואבת?ארוכה? ועוד שאלה למעט הההקאות (שאין לנו) יש עוד סימן לאלרגיה לחלב?

הטסטים

שריטה על העור כואב קצת, מחכים חצי שעה לראות אם מתנפח. חוץ מהקאות היו לשחר גם שלשול ופריחה ממש אלימה.

למעלה