מעבר מE1 לגרין קארד

michmich12

New member
מעבר מE1 לגרין קארד

היי,
אנחנו נמצאים בארה״ב עם ויזת E1, אני מועסקת כקונטרקטורית בחברה אמריקאית.
אמנם עדיין מוקדם, ועוד לא החלטנו אם בכלל נרצה להשאר פה לטווח הארוך, אבל מתחילים לחשוב מה אם...
המעסיק שלי באופן כללי מוכן ״לשחרר״ אותי לאחר תקופה כלשהי, בהנחה שהחברה האמריקאית תרצה לקלוט אותי.
המסלול הרגיל שהבנתי שאנשים עושים הוא מעבר לH1B דרך המעסיק האמריקאי, אבל למיטב הבנתי ברגע שאעבור לויזה הזו בן זוגי לא יוכל יותר לעבוד. האם זה נכון? האם הוא יכול למצוא לעצמו ספונסר אחר לH1B וככה שנינו נוכל לעבוד?
האם יש אפשרות להגיש יש בקשה לגרין קארד ובינתיים להשאר על E1 כדי שבן הזוג יוכל לעבוד? כמה זמן לוקח תהליך כזה? האם ידוע לכם אם חברה שיכולה לספנסר H1B יכולה גם לספנסר גרין-קארד?
תודה!

doronf65

New member
הנה

המסלול הרגיל שהבנתי שאנשים עושים הוא מעבר לH1B דרך המעסיק האמריקאי, אבל למיטב הבנתי ברגע שאעבור לויזה הזו בן זוגי לא יוכל יותר לעבוד. האם זה נכון?
- נכון מאוד, לצערנו.

האם הוא יכול למצוא לעצמו ספונסר אחר לH1B וככה שנינו נוכל לעבוד?
- בהחלט!

האם יש אפשרות להגיש ישר בקשה לגרין קארד ובינתיים להשאר על E1 כדי שבן הזוג יוכל לעבוד?
- בהחלט. הגשת GC לא תלויה באיזה מצב את נמצאת אם את בכלל בארץ, או על איזו ויזה... וזה דבר שהרבה לא יודעים.

כמה זמן לוקח תהליך כזה?
- יכול לקחת שנה-שנתיים, אני פחות מומחה ב- GC מבוסס עבודה, אבל זה טווח הזמן.

האם ידוע לכם אם חברה שיכולה לספנסר H1B יכולה גם לספנסר גרין-קארד?
- יכולה, זה תלוי ברצון שלה.

Boston Guy

New member
אין מספיק נתונים בכדי לתת תשובה מבוססת לשאלתך

התשובה לשאלה "האם בן הזוג יכול למצוא לעצמו ספונסר אחר לH1B" תלוייה במקצוע שלו ובהשכלה (אילו תארים, הסמכות, הכשרות) והנסיון המקצועי שלו.

ויזת E1 היא לא DUAL INTENT ולכן המעבר ממנה לגרין קארד יותר מסובך מהמעבר מ H1B לגרין קארד.
עוד בעיה היא שיש חברות "השמת גולגלות" עם שורשים ישראליים שעושות שימוש לא ממש "סטנדרטי" בויזות E1 - ונשמע על פניו שיש סיכוי שהסיפור שלך הוא מקרה כזה. במקרה כזה, נסיון ללכת על תהליך "גרין קארד" - ועוד להתחיל את הנסיון הזה חדשים ספורים אחרי ההגעה לארה"ב - עלול להגמר רע מאוד. גם לך ולבן הזוג, וגם למעביד.
אני מאמין שהמעביד הנוכחי ממש לא יסכים לתת לך להתחיל כזה תהליך.

michmich12

New member
תודה על התשובות! שאלות המשך לשניכם -

דורון - לגבי השאלה האחרונה, אליה ענית שזה תלוי ברצון של המעסיק. יש סיבה שמעסיק שמוכן לספסנר H1B לא יהיה מוכן לספנסר גרין-קארד? זה יותר מסובך/יקר/משהו אחר עבורו?
&nbsp
בוסטון - כאמור, אנחנו עוד לא מתחילים בשום תהליך, משתעשעים ברעיון לעתיד.
אשמח אם תוכל לפרט למה התהליך יגמר רע. האם עלולים לבטל את הE1? האם מדובר בצעד לא חוקי או לא מקובל?
ושוב, בהנחה שהמעסיק מוכן להתחיל תהליך H1B בשלב מסוים, יש סיבה שלא יסכים לגרין קארד?
&nbsp
שוב תודה!
&nbsp

Boston Guy

New member
צריך להבהיר כמה עובדות יסוד

נתחיל מהעובדה הבסיסית ביותר, שמשום מה נוצרה אצלי התחושה שהיא לא ברורה לך:
אני מתייחס למקרה שאת מדברת עליו כאפשרות:
הגשת בקשה לגרין קארד EMPLOYMENT BASED כשהמצב הקיים שלך הוא המצב כרגע - עובדת על ויזת E1 כשכירה של מעביד א', כשבעצם מעביד א' "מכר" אותך כקונטרקטורית למעביד ב'. כי מעביד א' הוא בעצן הגירסא העכשווית של ה"ראיס" של פעם - חברה לאספקת כח אדם זמני.

עובדה מספר אחת: מי שצריך להגיש בקשה ל EMPLOYMET BASED GREEN CARD הוא הספונסור (המעביד). את לא יכולה להגיש בקשה כזו עצמאית.
אז דבר ראשון שאת צריכה לבדוק זה האם המעביד שלך (חברה א') מוכן בכלל לעשות את זה עבורך. הניחוש שלי הוא שתשמעי ממנו "לא" חזק מאוד.

הסיבה שאני חושב כך היא שלפחות בחלק מהמקרים של ישראלים על E1 שהמעביד שלהם מוכר אותם כ"ידיים עובדות" (קונטרקטורים) לצד שלישי - זו קומבינה שמתבססת על ABUSE של הגדרות הויזה. המעבידים הללו מצאו LOOPHOLE בהגדרות שמאפשר להם להשיג ויזות שבכלל לא אמורות לשמש למטרות כאלה לעובדים שלהם. כמו בקומבינות אחרות שהין בעבר (עייני ערך "ויזת דת") - יום אחד הרשויות יתעוררו ויקלטו מה קורה ואז ישימו לזה סוף.
כל זמן שאפשר - האינטרס של המעביד הזה הוא "לטוס מתחת לרדאר" ולא למשוך תשומת לב מיותרת.
הגשת בקשה לגרין קארד עבור עובד שמשתמש בויזה כזו זה ההפך המוחלט מ"לא למשוך תשומת לב מיותרת". מכיוון שזו לא ויזת DUAL INTENT, בתהליך העיבוד של הבקשה תתבצע חפירה רצינית לתוך ענייני המעביד, והתוצאות של חפירה כזו עלולות להיות "פתיחת תיבת פנדורה" והרס כל מודל העבודה של המעביד. זה שקול, מבחינתו, לניסור הענף שעליו הוא יושב.
ביטול ויזת ה E1 שלך זה חלק קטנטן מהנזק שעלול להיגרם. כי את מן הסתם לא היחידה שעובדת כרגע על ויזת E1 אצל המעביד הזה.

doronf65

New member
לא כל מי שמוכן א מוכן ב

כמו שאת מבינה, מהתשובות של האחרים, התמונה מצד המעביד שונה ממה שאת רואה כעובד. את רואה חברה שצריכה את כישורייך אבל מנקודת מבטם הם צריכים לשנות הרבה בהגדרות שלהם כלפי הרשויות.
אז לא אחזור על זה, אבל הנה עוד נתון: H1B היא ויזת עבודה, שטובה לעד 6-7 שנים. כל זמן שאת עליה, את תלויה במעביד, בחסדיו, במשכורת הקבועה (ובד"כ היחסית נמוכה) שהוא משלם לך, ואת לא יכולה לברוח לו. GC היא הכרטיס שלך לחופש ממנו. את עצמאית, יכולה להתפטר ממעמד העבדות שלך ולהיות אדם חופשי... למה שהוא ייתן לעבד שלו לברוח לו? יש סיבה טובה??

michmich12

New member
ולגבי הנתונים של בן הזוג, זו היתה יותר שאלה כללית

לגבי האם בן זוג חייב להיות על אותה הויזה, או שבני זוג יכולים להחזיק כל אחד בויזה משלו.
מהתשובות אני מבינה שאין מניעה עקרונית שכל אחד "יארגן" לעצמו ויזה אחרת ויעבוד תחתיה.

zuki3

New member
קחי בחשבון כמה דברים

1. ויזה H1B היא לא ויזה מובטחת גם אם המעסיק האמיתי שלך כיום (ולא זה שאירגן לך ויזה) ירצה להעסיק אותך באופן ישיר,
עדיין תצטרכי לעבור הגרלה עם סיכוי של שליש או פחות לקבל ויזה,
רוב הסיכויים שגם את וגם בעלך אם ימצא מעסיק שירצה לתת לו ויזה לא תקבלו כי לא תזכו בהגרלה.
וגם שיש חלון זמן של שבוע אחד בשנה שאפשר להגיש בו את הויזה.
2. אין שום סיכוי שהמעביד הנוכחי שלך יבקש עבורך גרין קארד כיום , כי הוא עובר על החוק ,זה כמו ששוהה בלתי חוקי יבקש אישור שהייה מהמשטרה.
שתי החברות עוברות על החוק, זה שביקש ממך ויזה ולא מעסיק אותך, וזה שמעסיק אותך בפועל למרות שאסור לך לעבוד אצלו.

למעלה