מעבר לחו"ל..

דרכון=אזרחות

ואזרחות לא נותנים בקלות וכמעט תמיד קודם מתן האזרחות יש להיות תושב במדינה תעודת תושב, ניתנת ב"קלות" יותר, כל מדינה עם התנאים שלה עם דרכון רומני, לפחות בשנתיים הקרובות לא יהיה לך הרבה מה לעשות, רוב מדינות אירופה לא קיבלו את רומניה בולגריה ועוד כמה לאחוד באופן מוחלט. מה גם שאת לא מדברת על קשר עם רומניה דרך ההורים שלך אלא "קרוב משפחה", פה גם אם אחיך היה חי ועובד ברומניה זה לא היה מקנה לך כלום.... מה שכן הייתי עושה זה לפנות לקונסוליות של מדינת היעד שלך מבררת שם מהאנשים המוסמכים לכך מה הן הפרוצדרות האחרונות בעניין יש לזכור שכאן כל אחד מדבר מניסיונו ולכל אחד מאיתנו ניסיון שונה ושחוקים משתנים חדשות לבקרים אני יודעת שממשלת ספרד מוציאה מדי 3 או 6 חודשים רשימת מקצועות שאיתם ניתן לקבל תעודת תושב ארעי (לפני כשנה בדקתי את הרשימה והיה מדובר במכיני פיצות, שפים סיניים וטכנאי מכונות, אבל כאמור הרשימה משתנה כל הזמן) לדעתי את שיעורי הבית יש לעשות כך- להחליט על מדינת יעד בה השפה המדוברת היא השפה בה את שולטת לפנות לקונסוליה בשאלות לגבי הליך קבלת אישור עבודה ורק אחר כך לברר עלויות מחיה ומציאת עבודה וכמובן להשוות בין רווח והוצאות במדינת היעד לעומת רווח והוצאות במדינת הישראל הטובה והמוכרת ב ה צ ל ח ה

A k a s h a

New member
אוקי, אז נתחיל מההתחלה

אני דוברת אנגלית (ועברית) בלבד. מה שמשאיר לי את בריטניה, אירלנד וסקוטלנד שכולן מדינות אי (בעיה עם הכלבה שלי...). לכן חשבתי לכיוון של מדינה אחרת באירופה. ושום בגלל זה אני כאן. אני מנסה לברר איפה כדאי לי לעבור מבחינה "חברתית". משום מה לא נראה לי שצרפת היא נגיד אופציה חיובית... גרמניה יכולה להיות מאוד בעייתית למרות שלא הייתי פוסלת אותה על הסף. אין לי מושג איך סקנדינביה לדוג'. לא שמעתי על ישראלים שעברו לשם... אני לא מחפשת מקום שבו יסקלו אותי באבנים אלא מקום שיש בו קהילה שאני יכולה להתחבר אליה איכשהו ודרכה למקום. כי אחרי הכל אני מגיעה לבד ושמעתי על רבים שחזרו בגלל שלא הצליחו להתחבר למנטליות החדשה של המקום ופשוט לא מצאו לעצמם חברים.. אני יודעת שהולנד היא מדינה שיהודים רבים עברו אליה בשנים האחרונות לכן אני משערת שזאת אופציה לא רעה. לגבי אותו קרוב משפחה שלי שגר ברומוניה, הוא התחיל הרבה יותר בקלות, הוא נולד ברומניה ולכן לא היתה לו בעיה להוציא דרכון לעצמו. לפי מה שאני יודעת הוא חי שם די טוב ודי מקושר. אז חשבתי שבעזרת העובדה שאמא שלי נולדה ברומניה והקשרים שלו אוכל להשיג דרכון. אבל כנראה שזה לא מספיק... ועוד שאלה. לפי רשימת המטלות שכתבת לי לא מופיע עניין הדרכון! מה זה אומר? שאפשר לנסות להגר ללא דרכון? נשמע לי מפתיע משהו.. או שלא הבנתי נכון?

רשימת המכולת

כללה בירור בקונסוליה - הם יגידו לך אחד לאחד מה צריך על מנת לקבל תעודת תושב לא הזכרתי דרכון כי אכן קיימות דרכים לקבלת תעודת תושב או אשרת עבודה ללא דרכון גם כתבתי שקבלת דרכון מקומי לרוב מקבלים לאחר X שנים של תושבות במקום לגבי מדינת היעד אין לי אפשרות לחדד את זה או לאמר את זה יותר טוב
שפה שפה שפה איך תתראיני למקום עבודה כשאת לא דוברת את השפה? איך תתקבלי למקום עבודה ללא התמצאות בשפה המקומית? בלתי אפשרי מה הבעיה עם מדינות אי והכלבה שלך?

A k a s h a

New member
שפה שפה שפה

אפשר ללמוד! אין לי שום בעיה להרשם עכשיו לקורס רציני בשפה של המדינה שאליה אני שואפת לעבוד. אני אפילו לא מתרגשת מזה.. בעניין הכלבה. הכלבה היא חיי. אין סיכוי שאני נפרדת ממנה. 8 שעות קשה לי אז בטח יותר מזה. מדינות אי (בריטניה, אירלנד, סקוטלנד, אוסטרליה וכו') לא מקבלות כ"כ מהר כלבים מבחוץ. מה שאומר הסגר של חצי שנה!!! אין סיכוי שהכלבה שלי עוברת את זה. לגזע שלה לא מומלץ אילוף בתנאי פנסיון (שאילו תנאים טובים והשגחה צמודה) של 2-3 שבועות אז חצי שנה בלעדי פשוט יגמרו אותה (ואותי) ולכן אני מחפשת מדינה שיהיה לי (ולה) יותר קל להגיע אליה

A k a s h a

New member
מדעי ההתנהגות

לא משהו שיתן לי מקצוע ביד. לא בתואר ראשון לפחות..

odedgil

New member
?

ולמה את רוצה לעזוב מה את חושבת שיותר טוב שם מפה אני גרתי ארבע שנים בגרמניה ולמרות העבודה ואני חושב שהיה לי כסף טוב זה לא היה שווה כמובן שתלוי אם את מיואשת או מחפשת הרפתקאה אבל בעיקרון אירופה זה מקום עם 300 ימים שחורים ו\או גשומים בשנה וסתם כדי לעבוד שם באיזה חנות בתור מוכרת אולי לא כל כך כדאי לנסוע לזמן קצר זה נחמד אבל אחרי כמה חודשים מתחיל לשעמם הרי בסוף הם בורחים לפה או לפחות למדינות חמות פעם זה היה לפה

A k a s h a

New member
לא מרגישה שלמדינה הזאת יש מה להציע

מלבד מלחמות. כשאמרתי סתם עבודה זה היה עד שאהיה מטפלת באמצעות בע"ח.

odedgil

New member
?

אני חושב שיש משהו שיקח זמן ואת תראי (אולי) הרבה אנשים עוזבים כדי לראות שלא היה להם כל כך רע . הרבה ישראלים עוזבים פה כדי לעבוד בעבודות שפה תילאנדים לא רוצים לעשות וחיים בתנאים לא משהו בכלל ! אז הם יוצאים וחוזרים כמו סיבוב בגלגל ענק ! any way בהצלחה ובארץ יש הרבה יותר ממלחמות בתור ארץ שמשקיע כל כך הרבה כסף בלהגן על עצמנו הגענו רחוק מאד מבחינה כלכלית מדינית

A k a s h a

New member
לצערי זה לא מרגיש לי ככה היום

עוד שערוריה, ועוד אחת. אפילו את התואר לא שווה לי לסיים כאן אם שכר הלימוד עולה ל- 15,500 ש"ח. מצב מייאש. נכון שהרבה אנשים עוזבים וחוזרים. ואני אומרת לעצמי - ואללה, הכי הרבה אני אחזור. להתנסות בדברים חדשים (בצורה הגיונית ושקולה) זה לא דבר כזה שלילי. לפחות אני אדע שניסיתי, לא?

odedgil

New member
?

הרוב פה זול טלפון,מים,חשמל ! בהראל מנהלים גנבו 123 מיליון שקל בסימנס (בגרמניה) מנהלים גנבו 210 מיליון אירו אם יש תוכיות לעתיד אפשר לישם אותן בכל מקום מי שלא יודע מה לעשות חשב שהכל יסתדר בארצות אחרות גם אם אין לו מושג מה יהיה הוא עדין מאמין ששם יהיה טוב יותר ! אבל זה לא נכון (ברוב המקרים) פשוט רחוק מהבית היאוש יותר נוח בכל מקרה עוד לא שמעתי על מנקה רחובות שהגיע לאירופה וקיבל משרה ניהולית בפורשה כך סתם אבל בסוף תעשי מה שאת רוצה בהצלחה

odedgil

New member
?

הייתי עד יום חמישי שעבר אבל עכשיו יש לי מישהו שימשיך במקומי ויתן לי אחוזים על מה שבניתי הוא בטח גם יגנוב קצת כל פעם אבל זה המחיר הזול לפחות בשבילי אני שמח שבניתי משהו אבל אני גם רואה שלא היה נהדר להיות שם זה מאד תלוי מה היחסים עם האנשים בארץ שלי קרובים מאוד אני דברתי כל יום שלוש ויותר פעמים עם הארץ ולכן היה לי יותר קשה הייתי מתקשר לשמוע מה אכלו בצהריים בללללללללללהההה

A k a s h a

New member
אני מאמינה שאני לא אהיה כזאת

יש בי משהו קצת מתבודד. אין לי הרבה חברים (ואילו שיש לי הם חברים מאוד קרובים). אני מאוד וירטואלית סה"כ. מאוד אוהבת את העולם הוירטואלי ומרגישה בו בנוח לכן גם אם אני יודעת שאתגעגע אני יודעת שיש מדיה נוספת. ולכן אני חושבת שזה לא יהיה כ"כ נורא.

cornetti

New member
לכלב שלנו יש דרכון

אנחנו גרים באיטליה והוא הובא ממדינה אחרת, קיבלנו אותו עם הדרכון (ד"א- הדרכון כחול ויש מקום לתמונה ובפירוש דרכון!)

noa scotland

New member
וכמו שאמרתי, הדרכון הזה שווה משהו

בתוך אירופה, ואיטליה שייכת לאירופה. ישראל לא, ובבריטניה היא נחשבת כמקום עם מחלות מסוכנות (ע"ע כלבת). ולכן, גם התמונה וגם החותמת לא יעזרו כשהיא תרצה להביא את הכלבה מישראל לבריטניה. לא יודעת איך זה יהיה לשאר אירופה.

cornetti

New member
אבל...

אנחנו יוצאים איתו ככה לישראל. הבנתי שזה מה שצריך וזה מספק כדי להכנס ולצאת איתו לישראל ולאיטליה. אני חושבת אבל שבגדול בריטניה הכי נוקשים מכל מדינות האיחוד. בכל הנוגע להכנסת בע"ח לתחומה.

een ogenblik

New member
כל עוד

"הדרכון" משמש הוכחה לכך שחיית המחמד חוסנה במדינה אירופאית במהלך החצי שנה האחרונה, ובכך מאפשר כניסה ויציאה ללא צורך באישורים נוספים. אפילו אם חיית המחמד תעבור לישראל לתקופה ארוכה יותר, כל עוד ימשיכו לנהל תוכנית חיסונים כסדרה, סביר להניח ש"הדרכון" ישמש הוכחה מספקת להיות חיית המחמד מחוסנת בחצי שנה אחרונה, ויאפשר כניסתה לחלק גדול ממדינות אירופה. אבל אפשרות כזו תלויה בדרישות המדינה. ככל הידוע לי גם בלגיה וגם איטליה דורשות חצי שנה חיסון לחיית מחמד המגיעה מישראל. בריטניה (וכנראה גם אירלנד), לעומת זאת, דורשת בנוסף לכך כי בחצי שנה זו חיית המחמד תשהה באירופה. דרכון הוא תעודת מסע המונפקת על ידי מדינה לאזרחיה, ומצביעה על זכויות וחובות של אזרח אותה מדינה. "דרכון" לחיית מחמד הוא תעודת מסע אמנם, אך הוא נובע מתושבות ותכנית חיסונים סדירה. כאשר בעלי חיית המחמד מעבירים את חיית המחמד לתושבות מדינה מחוץ למדינות החתומות על אותו הסכם, הדרכון הופך לתעודת חיסונים מהודרת.

A k a s h a

New member
אני לא יכולה לוותר עליה לחצי שנה

ולא משנה באילו תנאים היא תהיה. אם כבר, אני צריכה להיות איתה במהלך החצי שנה הזאת.

למעלה