מעבר לגרמניה.

ניב852

New member
מעבר לגרמניה.

שלום אנשים יקרים. רציתי לשאול כמה שאלות,אולי תוכלו לעזור לי ולתרום לי קצת ממה שאתם כבר יודעים. יש לי חבר גרמני,ואנחנו רוצים להתחיל את החיים הזוגיים שלנו יחד. הוא כרגע בגרמניה ואני בישראל. אנחנו מנסים למצוא דרך כדי שאני אוכל להשאר שם יותר מ-3 חודשים,וגם למצוא הכנסה גם אם היא נמוכה,אבל שתהיה כזו. העניין הוא שלי אין דרכון אירופאי,אני היא כרגע החלק היותר מורכב בסיפור. אני שמעתי שיש אפשרות לקחת קורס בשפה אבל זה לא מקנה לי אפשרות לעבוד שם,ולהירשם לאוניברסיטה כן ייתן לי אפשרות לעבוד,רק שהעניין הוא נראה לי סיפור קצת יותר יקר. מעבר לזה,הבנתי שאני יכולה לשהות שם 3 חודשים ובמידה ואני חוזרת לארץ ורוצה לחזור לגרמניה אז אני צריכה לחכות בארץ עוד 3 חודשים,זאת אומרת,אין לי את האפשרות לחזור ישר אחרי שבוע. מבחינת עבודה,דיי בגדול,הכל הולך,אני בת 32 ויש לי מיקצוע חופשי וכנ"ל גם לחברי. כן אני יודעת שאפשרות של נישואין תהיה יותר קלה,אבל כרגע יש תהליך של למידה והכרה. אשמח לשמוע רעיונות,הצעות,אם מישהו מכיר אנשים מסויימים שאפשר לפנות אליהם,אתרים מסויימים שאפשר לקרוא בהם,כל רעיון שעולה של דעתכם אשמח לשמוע. עד אז, הרבה תודה.

bulllli

New member
ענינו רבות על שאלות כאלה גם

בפורום גרמנית ותרבות גרמניה. חפשי שם בארכיון הפורום ובטאגליינס. אם את יכולה לגור אצלו ויש לך חסכונות, אז את יכולה להרשם לבית ספר לגרמנית. יש המון כאלה בברלין למשל והם מאוד זולים. אחר כך את ניגשת איתו למשרד הזרים ומבקשת ויזת סטודנט . בברלין למשל הויזה ניתנת לתקופה של שנה או שנתיים ואז יש לך שקט הכולל שהיה כמובן ואפשרות לעבוד בחצי משרה.. כל מחוז בגרמניה והחוקים שלו אבל זה המצב בגדול. לגבי עבודה, רק אלוהים יודעת. המצב קשה וצריך לדעת גרמנית.

למעלה