מעבר לארה"ב עם ילדים

  • פותח הנושא 3419
  • פורסם בתאריך

3419

New member
מעבר לארה"ב עם ילדים

בעלי ואני שוקלים לעשות רילוקיישן לארה"ב(פלורידה) בעקבות הצעה מהעבודה של בעלי. יש לנו שלשה ילדים(6 ,4 וחודשיים). רציתי לבקש ממי שעשה מעבר עם ילדים
לשתף אותי בהתמודדויות הראשוניות (ווגם אחר כך) ובחווית ההסתגלות של הילדים. אציין שילדי לא יודעים אנגלית בכלל.
 
שווה לכתוב יותר בפרוט מה מענין אותך


 

noaronen1

New member
ברוכה הבאה - היכנסי לשאלות נפוצות בתפריט

ואז חזרי אלינו עם שאלות ממוקדות יותר
שיהיה בהצלחה (-:
 

Mr China

New member
כמה דברים עקרוניים

לכמה זמן אתם עוברים או מתוכננים לעבור? מערך השיקולים של האם כדאי או לא לעבור שונה אם מדובר בשנתיים, ארבע שנים או חוזה פתוח (במטרה להשתקע).
האם מי מכם בעל אזרחות או האם מדובר בויזת עבודה? אם ויזה, יכול להיות שתוכלי לעבוד תלוי בסוג הויזה (ואם את בכלל מעוניינת).
לגבי כדאיות כלכלית כאמור הכל תלוי- תלוי היכן בפלורידה מבחינת עלויות מחיה, תלוי איזה אורח חיים אתם מקיימים, תלוי אם אתם רוצים חינוך יהודי (דתי, במקרה הזה כי כל בתיה"ס היהודיים הם עם בסיס דתי כזה או אחר) או מסתפקים בחינוך ציבורי (שיהיה חינמי לשני הגדולים החל מגיל 5 בקינדרגרטן) אבל אז צריכים לבדוק היטב את אזור המגורים כדי לגור בשכונה של בי"ס טוב במיוחד.
וסידור לתינוק/ת- אם את בבית זה משהו אחד, אם צריכים מטפלת או פעוטון זה משהו אחר.
על איזה תחום שכר דיברו עם בעלך? האם החברה תממן את המעבר? (מכולה הלוך/חזור) האם החברה תממן טיסה לארץ אחת לשנה? (יש חברות שמציעות את זה) ובין הדברים הכי קריטיים- איזה ביטוח בריאות הם מציעים וכמה מכסים למשפחה?
הדבר האחרון שאת צריכה לדאוג לגביו זה האנגלית של הילדים. נכון שבמיידית נראה כאילו זה עניין רציני אבל במציאות הילדים מוצאים את עצמם מדברים מאד מהר, במיוחד בבי"ס שיש תוכניות ESL (אנגלית כשפה זרה).
בקיצור, תחזרי עם פרטים יותר ממוקדים ונוכל לעזור.
 
למעלה