מעבר דירה עם חתולה

• פותח הנושא zx5
  • פורסם בתאריך

zx5

New member
מעבר דירה עם חתולה

שלום לכולם הייתי שמח לשמוע טיפים וחוויות אישיות בנוגע למעבר דירה עם חתולים אני מתעניין פחות במה עושים בדירה החדשה (- לא לתת לה לצאת החוצה, לסגור אותה בחדר אחד בשלב הראשון, לדאוג שיהיו דברים עם הריח שלה ושלנו בחדר, המון תשומת לב), אם כי גם על כך אני מוכן לשמוע טיפים והתנסויות ויותר במה לעשות בדירה שעוזבים, ביום המעבר: בשגרה, החתולה יוצאת חופשי החוצה ואנחנו מתלבטים אם לאפשר לה לצאת ביום של המעבר או לסגור אותה בחדר עם אחד מאיתנו. בכל המקרה התכנית היא שלא מעבירים אותה ואותנו מיד - אני איסע עם המובילים לדירה החדשה ואחזור, ורק אז (עניין של כמה שעות) ניקח את החתולה ואת עצמנו ונעבור. היא חתולה היסטרית למדי שמאוד, אבל מאוד, לא אוהבת אנשים זרים (קל וחומר כשהם מעמיסים את כל הבית על משאית), אני בתחושה שלסגור אותה בחדר כשיש אנשים זרים בבית (זה בית קטן, היא לא יכולה להיות בפינה מבודדת) יכניס אותה לסטרס נוראי, שסתם יכביד על הלחץ שהיא תחווה מכל המעבר בכל מקרה. מצד שני, שמענו טענות שאם היא תיהיה חופשיה לצאת היא עלולה להיבהל מכל האקשן ולא לחזור כמה ימים מה שקצת יתרפד את תוכניותינו (אנחנו עוברים מב"ש לירושלים כך שיהיה לנו קשה לזגזג יותר מדי בין המקומות) מה דעתכם? מהן חוויותכן? תודה רבה

kolper

New member
מסכימה לגמרי

עם מה שתכננתם לעשות, להשאיר אותה בדירה הישנה עד שהכל יהיה מוכן בחדשה, ואז לבוא לקחת אותה לחדשה. אני עברתי דירה לפני כשבוע, ומה שעשיתי היה להשאיר אותם בכלוב עד ש"סיימנו", ואז שחררתי אותם בחדר אחד, ולמחרת בכל הבית (שהוא גם ככה די קטן). אבל לא לקחתי בחשבון את כל השיפוצים ואת כל ההזזות רהיטים שעשינו בימים הראשונים, והפטישים, קדיחות ועוד..... הם היו נורא היסטריים בימים הראשונים ולכן כל מכה של פטיש או הזזת רהיט עלתה בבריחה לחדר ו"כחחחח" על כל מי שנכנס במשך דקות ארוכות. לדעתי חשוב להכניס אותם לסביבה רגועה כבר מההתחלה, להיות איתם כמה שיותר (עוד טעות שלי - הייתי עסוקה בהזזת הרהיטים והם היו לבד בחדר). עכשיו הם כבר בסדר, ועבר בקושי שבוע. הם כבר נראים נינוחים, מתקרבים לאורחים שנכנסים הביתה, רעשים כבר לא מקפיצים אותם.. ככה שגם ההיסטריה עוברת אז לא לדאוג
רק חשוב כמובן לשמור על פתחים סגורים (לפני כמה ימים קיבלתי טלפון מאבא של חבר שלי שבדיוק עזב את הדירה שלנו שאומר שהוא רואה את באטן על אחד הפיגומים של השיפוצים. מסתבר שלמרות שהשארנו פתח כל כך קטן בחלון, היא מצאה את דרכה החוצה וטיילה לה ליד השיפוצניקים). בהצלחה ומזל טוב!

למעלה