מסקנה כואבת

מסקנה כואבת

מכל מה שהבנתי עד כה -אין לקהילה המדעית מוטיבציה ומשאבים לגלות יותר על המחלה, אולי משום שהיא מיוחסת יותר לזקנים ולו הייתה מחלה של צעירים או מגפה הפוגעת בילדים -היום היינו יודעים עליה הרבה הרבה יותר. לא כך?

אירילה

New member
לא בטוח שאת צודקת במסקנה

היום אנחנו אולי יודעים קצת יותר מלפני 30 שנה ,אבל האלצהיימר מבחינה מדעית נשארה עדיין בגדר מחלה בלתי פתורה. מבחינה לוגית כל מדען או חוקר העוסק במחלה זו מן הסתם הידיעה והחשש שאולי הוא עצמו יחלה באלצהיימר ,אולי זה נותן להם את הכוח להמשיך ולגלות יותר על המחלה. בעולם נעשים מאמצים כבירים בכדי לפתור את הבעיות הכרוכות בגילוי מוקדם של המחלה והחשוב מכל למציאת תרופה נגד המחלה שזה הוא הנעלם הגדול ביותר. אולי אנחנו לא נזכה בדורנו למציאת התרופה ,אבל אין לי ספק שהמדע ממשיך וחוקר את האלצהיימר עדל למציאת האנטי.

orf1

New member
אני חושבת שיש מקום לאופטימיות

קודם כל למדינה (ולווא דוקא ישראל), למערכות הבריאות יש אינטרס כלכלי מובהק למצוא פיתרון למחלה מאחר ואלצהיימר נחשבת נטל כלכלי מס' 3 (אני לא זוכרת מאיזו מדינה הנתון הזה) אחרי סרטן ומחלות לב, יש לשים לב שזה לפני אידס! דבר נוסף כדאי לשים לב שבארץ לפני מס' שנים העדיפו להכניס תרופות כנגד אלצהיימר לסל הבריאות על חשבון תרופות אנטיסרטניות מסוימות. דבר נוסף, בממשל שלנו יש הרבה מבוגרים, והרבה בגילאי הביניים עם הורים מבוגרים -> אינטרס גדל. (זה רלוונטי לעניין הכנסת התרופות לסל הבריאות).

לנו יש סל ריק

אין אישור לתרופה המסוימת לה אנו זקוקים. סיבות ממציאים בלי סוף . העיקר לא לאשר.

למעלה