מסלול חדש שנפתח של פרופ' זיידמן עם קייב

מינור2008

New member
מסלול חדש שנפתח של פרופ' זיידמן עם קייב

רציתי לעדכן שיש מסלול חדש: פרופ' זיידמן התחיל לעבוד יחד עם פרופ' שולמן ופרופ' שיף במסלול חדש עם מכון Neomed שבקייב.
מקבלים 2/3 עוברים באיכות טובה, 6/7 ביציות. עלות התשלום 5200 אירו, ו- 500 $ טיסה לשם. כאשר פרופ' זיידמן מלווה בטיסה.
מטיסים זרע טרי, ולאחר 3 ימים טסים עם פרופ' זיידמן לביצוע החזרת העוברים וחוזרים באותו היום .
הקפאת העוברים תעשה במרפאה זו בקייב ותעלה 800 אירו. הפשרה והחזרת העוברים המוקפאים תעשה באותה מרפאה. הם ינסו לבדוק אם אפשר להביא את העוברים המוקפאים לארץ.
לגבי התורמת – שולחים בקשה לגבי הנתונים הגופניים והמידע שיתקבל עליה יהיה כמו באסותא רמת החייל. מבצעים לתורמת בדיקות גנטיות של איקס שביר, CF, בודקים שהיא ללא אלרגיות, ומשתדלים לעשות התאמה.
לגבי מיקרומניפולציה – אין עדיין פרטים לגבי העלות, ייתכן בהמשך.
אין עלות להכנת הנתרמת (זה כלול במחיר).

אשמח לשמוע מכן אם יש עוד שאלות שאוכל לברר מול המרפאה של פרופ' זיידמן כך שאוכל לתת תשובות מפורטות יותר.

מינור
 

ricadonna

New member
היי מינור

האם את מטופלת של פרופ' זיידמן?
האם המסלול כבר פעיל?
היכן ניתן לברר פרטים מדויקים יותר?
מי עושה את ההחזרה בקייב? האם זיידמן?
תודה
ריקדונה
 

מינור2008

New member
כן, המסלול פעיל הבנתי שכבר בחודש יולי הוא

נוסע יחד עם קבוצה של מטופלות. ניתן להתקשר למרפאה שלו ולבקש לדבר עם שרון שהיא מנהלת המרפאה ונותנת פרטים לגבי כל המסלולים של תרומה שאיתם פרופ' זיידמן עובד.
טופלתי אצלו במסגרת IVF, ואני כרגע בודקת מסלולים שונים לתרומה.
הטלפון של המרפאה: 03-6911179. הוא עובד בימים א,ג,ה בשעות אחה"צ מ- 15:00 ועד 12 בלילה.

בהצלחה,

מינור
 
היי מינור. פרופ' שולמן ופרופ' זיידמן היו

למיטב ידיעתי חלק מהצוות של אסותא ת"א שטיפלו בכל נושא התרומות מול קלינקה בקייב שם ISIDA (אם אני לא טועה)
וכנראה המסלול החדש שעליו כתבת מסביר את השינויים שאסותא ת"א עברה/עוברת בתקופה האחרונה.
 
תודה על העדכון

טוב שיש חלופות נוספות ואמנם אינני מזלזלת בכסף (וגם אני סבורה שראוי היה להוזיל את המחיר) - אבל בשלב זה לא הייתי מתווכחת על זה. זכותו של כל אחד לתמחר עצמו כראות עיניו וזכותינו אנו להצביע ברגליים.
אשמח לדעת מה - לדעתם ייחודם ומדוע כדאי לנו לסוע דווקא איתם שכאמור יותר יקר. האם יאפשרו לבחור את התורמות (למרות שהן יכולות לשמור על אנונימיותן בדיוק כמו בבנק הזרע: תורמת מס' 1 גובה 1.62 עיניים כחולות שיער ערמוני תורמת מס' 2 בלונדינית עיניים ירוקות 1.66 וכד' (כולל מקצוע וסוג דם). האם יש להם מדיניות פיצוי וכיצד היא מוגדרת. האם מספקים מבחנת דם לבדיקה בארץ? כמה זמן המתנה?

לגבי הטיסה - 2 הערות: המחיר של הטיסה משתנה בהתאם למועדי הטיסה ומועדי הזמנתה, וכמובן שמי שלא רוצה לטוס הלוך חזור באותו יום יכולה מן הסתם להזמין מלון. אבל אחרי שנסעתי וחזרתי באותו יום לקפריסין (אמנם טיסה יותר קצרה רק שעה ולא 3) - לי זה היה ימאוד נוח במיוחד מבחינת העבודה.

אני חייבת בהזדמנות זו לציין שכאשר הקשתי בגוגל תרומות ביציות ראיתי אופציות נוספות שאינן מוכרות לי ושווה לבדוק גם אותן. אינני מכירה אותן או את הרופאים ואת אמינותם (למשל קזחסטאן טוענים שעובדים עם פרופ בידר ולברון - האם ידוע לכם משהו על זה?) מקומות נוספים קריו בנק שמציע תרומה לא אנונימית בדרום אפריקה ובוסטון מדיקל שמציע לפחות 8 ביציות.
 

ימימה22

New member
מחיר, מעבר להדסה?

1. מה ההבדל בעלות מול מסלולים אחרים?
2. אני מטופלת של פרופ' שולמן, ומחכה לשמוע ממנו מידע לגבי התהליך... מתחילה לחשוב על המסלול של הדסה. האם כדאי והאם המעבר כרוך בהמתנה ארוכה?
 

yig1

New member
מחיר בהדסה

התחלתי בבדיקות ולמעשה הולכת על הדסה. הייתי אמורה להפגש עפ פרופ' רבל מנהל התוכנית אבל דחינו לשבוע הבא.
הבנתי שאין זמן המתנה ארוך, בשמת שעימה הייתי בקשר נשמעת נחמדה והבנתי שזו תוכנית של כל הרופאים המנומחים ביחידה עם גיבוי של בית החולים הדסה שזה כבר מרגיע יותר
אני בחרתי את המסלול של התחייבות של מינימום 6 עוברים ושני עברים טובים, הבנתי שבדרך כלל יש לפחות 7 עוברים והמחיר כולל פגישות עם רופאים ואחיות ומעקב וגם את עלות הנסיעה בקבוצה מאורגנת כולל הוצאות טיסה 20900 ש"ח למרפאה ועוד 9000 ש"ח לבית החולים הדסה ללא תשלום נוסף לרופא מהדסה. בדיקות גנטיות כלולות, גם x שביר. ויש תוספת רק להעברת העוברים לארץ. יש גם אפשרות לטוס לבד ואז המחיר הוא 17000 למרפאה+ התוספת להדסה
 

yig1

New member
המחיר בהדסה צכיה

המחיר כולל הקפאת זרע והקפאה והעברה לצכיה. הבנתי שם יש מלווה אז היא או הוא משלמים עלות טיסה. בסך הכל נראה הכי ברור ורציני.
 

מינור2008

New member
עדכון
- דיברתי עם המרפאה להלן הפרטים:

ארשום לכם את השאלות ששאלתי את המרפאה ואת התשובות שקיבלתי:

1) האם פרופ' זיידמן עושה החזרה בקייב או שעושה אותה רופא אחר? תשובה: כל חודש נוסע רופא תורן מבין שלושת הרופאים, אם פרופ' זיידמן תורן הוא זה שמבצע את ההחזרה.
2)האם ניתן לדעת מהו המקצוע או השכלה של התורמת ומהו סוג הדם? תשובה: לא ניתן לדעת מהי ההשכלה, ניתן לקבל מידע לגבי סוג הדם, וכן גם פרטים לגבי גובה, צבע שיער, צבע עור, צבע עיניים.
3)מתי מקבלים תשובה לגבי זהות התורמת, האם ביום ההחזרה? תשובה: יכולים אפילו לא לקבל תשובה כלל, צריך לתת אמון במרפאה זו שהם יעשו את ההתאמה הנדרשת.
4)האם ניתן יהיה להביא לארץ מבחנת דם של התורמת? תשובה: כן.
5)האם יש איזושהי מדיניות פיצוי במידה ויש טעויות או שהובטח משהו ולא התקיים? תשובה: כן.
6)מה מחיר של מיקרומניפולציה? תשובה: כלול במחיר.
7)מה זמן ההמתנה מהרגע שמחליטים על ביצוע המסלול ועד לנסיעה? תשובה: כחודשיים. נכון לתחילת מאי יש נסיעה בתחילת יולי. וניתן להצטרף לנסיעה זו.
8)כיצד מתבצע התשלום? תשובה: התשלום מתבצע באמצעות מתווך שהוא עו"ד ששמו גדי פלר ודרכו חותמים על טופס הסכמה שבו יהיה מפורט כל מה שהמסלול מתחייב, ואת התשלומים מעבירים לעו"ד זה.
9)האם ניתן לערב את מכון פוע"ה? תשובה: כן.
10)האם ניתן לקבל את כל הביציות של התורמת? תשובה: כן, אך כאן מושם הדגש להבטחת 6 עוברים. והתשלום הינו עבור סבב אחד מאותה תורמת שעלותו תהיה 5200 אירו ועלות סבב שני 4200 אירו. כל סבב מעניק בין 7/8 ביציות ו- 2/3 עוברים. 11) מתי מתבצעת הקפאת העוברים? תשובה: מקפיאים ביום ה-2-3. כשהעוברים בני 6-8 תאים.
12) מהי עלות ההפשרה והחזרה? תשובה: 800 אירו.
13)מהי עלות הקפאת העוברים? תשובה: צריך לברר לשנה כמה זה עולה – עוד אין מידע.
14)מהי עלות העברת הזרע לקייב וכיצד מתבצעת העברה? תשובה: העברת זרע כלול במחיר. מעבירים זרע טרי לתדהר (שיושבת ברח' בזל בתל אביב במכון גמטה) והיא עושה השבחה לזרע ודואגת להטיס אותו באמצעותה או באמצעות מישהו מטעמה 3 ימים לפני ההחזרה , כזרע טרי ולא קפוא.
15)מהי עלות הקפאת זרע? תשובה: לא יצטרכו להקפיא כי מעבירים טרי לקייב ביום השאיבה, אך אם בכל זאת יהיה צורך אז במסגרת ההשבחה.

מינור
 
תודה על המידע המפורט!

היה לי מוזר בהתחלה שהמחיר לא כולל היקסי ועכשיו אני רואה שהוא כן. נשמע קצת יותר הגיוני.
אישית מעבר למחיר, עניין חוסר השליטה של התורמת היה מפריע לי, אבל לכו תדעו אם מה שאני ביקשתי בהדסה באמת הופרה עם הזרע של בעלי... בסוף צריך לתת אמון בכל מקרה...
נראה לי שיש גם יתרון בזרע טרי ולא קפוא...
שיהיה בהצלחה לנוסעות!
 

ימימה22

New member
קבלת החלטה

אני מטופלת של פרופ' שולמן, ששייך לתוכנית שציינת. ומתלבטת בין המסלול הזה למסלול של הדסה.
מדברייך הבנתי שגם את בהתלבטות.
האם הגעת להחלטה? ומהן ההתלבטויות שלך?
 
למעלה