מסיפורי דרורי

big mama 2

New member
מסיפורי דרורי

למה אף אחד לא גילה לי שלגדל ילד בן שנתיים ועשר יכול להיות סיוט לפעמים ?? בזמן האחרון הילדון הקטון והרגיש שלי התחיל להכות כשהוא מתרגז - מאיפה זה בא לא - אין לי מושג - בטוח שלא מהבית !! ומה עושים עם זה ?? יש לו ממש התקפי זעם ומאד קשה להרגיע אותו. ועוד דבר - הוא פתאום התחיל למצוץ מוצץ - מה שאף פעם לא היה אצלנו. אחותו הקטנה לא מוצצת מוצץ. יכול להיות שזה בהשפעת הילדים בגן ?? הצילו !!!!

אפרתש

New member
לא לגמרי ברור

המוצץ יכול להיות ביטוי של קנאה או רצון להיות "תינוקי", גם אם אחותו אינה מוצצת. אני בעד לא לעשות מזה ענין. הוא לוקח את המוצץ כי זה עושה לו טוב, אז תנו לו. לגבי המכות - את יכולה לתת עוד קצת פרטים? את מי הוא מכה? הורים? אחות? ילדים בגן? זה קורה פעם ביום? חמש פעמים ביום? פעם בשבוע? השתנה בזמן האחרון? אולי האחות פתאום התחילה לזחול/ללכת/לקחת לו דברים? איך בגן?

big mama 2

New member
לגבי המוצץ

אני ממש לא עושה עיניין אני מאפשרת לו חופשי . זה רק נראה לי מוזר פתאום. הוא מכה אותנו - ההורים, את אחותו , לגבי הילדים בגן אני לא ממש יודעת אבל אני יודעת שאם אחד הילדים מתקרב אליו והוא לא רוצה אז הוא דוחף. לגבי מספר הפעמים - תלוי יש ימים נפלאים ויש ימים נוראים של מאבקים לאורך כל היום. ממש לא השתנה כלום אומנם ירדן התחילה לעמוד וקצת לזחול אבל לא נראה לי שזה קשור אליה. היא לוקחת לו לפעמים דברים והוא לוקח לה אבל זה דווקא מתקבל בסדר, אנחנו מסבירים שלא חותפים - וזה נכון גם לגביה. בגן דיי בסדר - הוא ילד מאד שקט וביישן , אבל הוא מסתדר יפה ומשתתף. מה שכן קשה לו זה הפרידות מאיתנו בבוקר. אז מצאנו פתרון קל יותר - אמא שלי לוקחת אותו בבקרים.והרבה יותר קל לו להיפרד ממנה .

לאה_מ

New member
את יודעת? דוקא לגבי מוצץ אני לא

הסכמתי. אורי בגיל שנתיים פלוס מצא איזה מוצץ בבית והתחיל למצוץ אותו. אני לא התנגדתי לשימוש במוצץ כאביזר משחק, אבל בהחלט אמרתי לו שזה משחק, ובגיל שנתיים לא מתחילים פתאום למצוץ מוצץ. זה נראה לי ממש לא לעניין. המוצץ באמת שימש כצעצוע לפרק זמן מסויים, וכבר כמה חודשים טובים שלא ראיתי אותו. אגב, לשירה היתה תופעה דומה בגיל קצת יותר מבוגר. היתה לה חברה שהיתה משתמשת הרבה במוצצים, וכל פעם שהיינו באים אליהם, שירה היתה מיד לוקחת לה מוצץ מהמגירה. גם במקרה הזה זה לא יצא מגבולות המשחק (בעיקר אצל החברה הזו), אבל אני בהחלט לא עודדתי אותה להתחיל למצוץ בגיל 3. בהשפעת חברה אחרת היא שאלה אותי לפני שנה האם היא יכולה למצוץ מוצץ רק בבית ורק במשך תוכנית טלויזיה אחת ביום (זה מה שהיא שמעה שהחברה עושה
), ואמרתי לה שנראה לי שבגיל 6 מאוחר מדי להתחיל למצוץ מוצץ. הבקשה לא נשנתה

לאה_מ

New member
אה, ולגבי המכות -

הניחוש שלי הוא דוקא שזה כן קשור לאחות הקטנה, אבל בכל מקרה, כמובן, לא לאפשר לו להכות (לעצור אותו פיזית), לומר לו שלא מכים, שזה כואב, ולהשתדל להרעיף עליו הרבה הרבה תשומת לב, כולל מגע פיזי יזום מצדכם, אם הוא אוהב מגע כזה. פשוט תיזמו איתו הרבה משחקים, השתוללויות, חיבוקים וכו'. גם אם הוא לא מבקש. אני מהמרת שזה יתרום להרגיע אותו.

big mama 2

New member
אני לא יודעת מה הקשר

לירדן , אבל הוא מקבל המון המון תשומת לב והמון חיבוקים ונישוקים...והכל ואנחנו ממש לא מקפחים אותו . הילדים אצלי במרכז העינינים בבית. ואין מצב של חוסר תשומת לב. אני לא מאפשרת לו להכות. ולעומת זאת הוא התחיל בזמן האחרון מאד לנשק ולחבק - במיוחד את אחותו .

אפרתש

New member
יש קשר ....

כמה שאת נותנת לו תשומת לב והכל - ירדן פתאום כבר לא הבובה הקטנה שהיתה קודם. היא פתאום יותר דומה לו, ולכן "מתחרה על טריטוריה". הוא לא טיפש, הוא מבין מה הכוחות שהיא צוברת (הולכת, מגיעה למקומות שרוצה, נוגעת בדברים שקודם היו רק שלו). זה תהליך מאד נורמלי, במשפחות הכי נחמדות. זה לא אומר שהוא סובל מחסך בתשומת לב, או שהוא לא אוהב את אחותו.

big mama 2

New member
ברור לי

שהוא מאד אוהב את ירדן. ואני מקווה שהבעייה היא באמת רק קנאה ושהיא תעבור. מאד קשה להתמודד עם התקפי הזעם.

Shellylove

New member
ואולי זה גם קשור

למיומנות תקשורתית- איך הדיבור שלו? כי אם הוא עוד לא ממש "שולט" יכול להיות שהמכות הן ביטוי לתסכול על הדברים שהוא לא מצליח להביע.

big mama 2

New member
הוא התחיל לדבר

רק לפני 3 חודשים בערך , אבל הוא מדבר ממש ממש מצוין ,יודע להתבטא ולבטא רגשות.

big mama 2

New member
גם אצלנו

המוצצים תמיד היו משחק. ופתאום יום אחד הוא מצא את המוצץ האדום הזה החליט שקוראים לו קטשופ ...והתאהב בו. הוא לא נמצא איתו כל הזמן , ולגן הוא הולך כמובן בלעדיו אבל מידי פעם הוא נזכר בו - במיוחד כשהוא עייף ואז הוא מוצץ אותו וכבר שלוש פעמים בשלושה ערבים שונים הוא נרדם איתו. בגן שלו יש כמה ילדים עם מוצץ אולי זה בגללם - אני לא ממש יודעת.

ayn3

New member
זה נשמע כמו קנאה../images/Emo163.gif

גם אצלנו כשהבן השני הגיעה לגיל 7 חודשים ונהיה משמעותי מבחינת נוכחות , אז התחילו ההצקות,עד אז לא הבנתי מה מדברים על קנאה בן אחים...בעניין המכות אפשר לכוון אותם לכריות, רצפה, כדור, שק איגרוף וכו...

למעלה