מסימני הדיקטטורה

Azazel

New member
אוי נו באמת.... למה שלא גם תזרוק

איזה "זה מזכיר משטרים אפלים" בדרך....

זה לא?

דווקא העיתונאים הזכירו בכתבה שברוסיה התייחסו אליהם טוב יותר בתקופות הרלונטיות. זה מצטרף לנסיון של הצבא למנוע מחברי הכנסת הערבים להגיע לשטחי A, ולמסיבת העיתונאים של נתניהו שהייתה מלאה בשקרים, ולמקרה ההרוג מאש צה"ל שלא דווח עליו לדו"צ, ולתרבות שלנו, שבה נסיון לחוקק חוק שיימנע מונופולים בגופי תקשורת פרטיים ניתקל באיומים מפורשים על חברי כנסת שתמיכה בחוק תביא לכתבות לא אוהדות, או התעלמות תקשורתית(ע"פ ח"כ יובל שטייניץ).

Azazel

New member
מה הקשר לרוסיה?

לא קשור בכלל לדמוקרטיה או לדיקטטורה. שאר הדברים זה ערבוב של דברים לא קשורים בינם לבין עצמם. לו היינו דיקטטורה, חלאות אדם כמו אבנרי היו יושבים עמוק בתוך צינוק (ראה שרשור של מטרניך). אבל למזלינו, חופש הביטוי עדיין קיים. זה כמו שתגיד שהמצגת השיקרית של רה"מ הבריטי הופכת את בריטניה למדינת משטרה אפילה.

קשור גם קשור

דיקטטורה של מחשבות, לאו דווקא דיקטטורה רישמית. הנסיון של ישראל הרשמית "להפריע" לעבודתם של העיתונאים בדרכים היא נסיון להשתקה של דעות, נסיון לגרום לכך שהעיתונאים לא יחזרו לפה יותר, ולא ידווחו על מה שקורה כאן. התגובה שלנו לכתבה של הBBC היא בדיוק הנסיון הזה, רק שזה נסיון רע, מכיוון שלעשות ברוגז מתאים לגן הילדים, ולא לממשל של מדינה דמוקרטית. למה רשות השידור היא גוף שמושפע מאריאל שרון הרבה יותר מאתיקה עיתונאית? זה בדיוק חלק מהנסיון של הפוליטיקה "לשדר" לציבור רק את מה שנוח לה, בדיוק כפי שכוחות הבטחון ממציאים תרוצים למה אסור לחקור את הטעויות של המודיעין לפני המלחמה, כך נוהגים הבטחוניים במג"ב בעיתונאים.

Azazel

New member
אהה...

השתקה של דעות? לא מדובר במקור ידיעות פנים ארצי, אלא בינלאומי, כך שזה לא מקרה של השתקת דעות. זה חלק ממלחמת תעמולה בינלאומית. עכשיו, אתה יכול להגיד שאלה הם לא צעדים שעוזרים לנו, ואני אסכים, אבל זוהי לא השתקת דעות שפוגעת בחברה הדמוקרטית.

כמעט נכון, אבל לא

תראה, ברובד העקרוני, אני מבין את מה שאתה אומר, ואכן ההשפעה על עיתונאים מבחוץ כביכול לא נוגעת לישראלים, אבל, והאבל הוא משמעותי, יש הרבה מאד דברים שלא היו מובאים לידיעת הציבור אילולא העיתונאים הזרים, לי יצא לראות חומרים של AP שלא ראיתי בחדשות, וגם חומרים של רויטרס, וגם את הכתבה של BBC לא היינו מקבלים מגוף תקשורת ישראלי הכנה של כתבה כזאת. אני לא צריך להכיר לך את העיתונות הישראלית נכון?

Azazel

New member
או-וואו. אני כבר רואה את הקיסר שרון

הנקודה שלך היא מאוד מאוד צדדית. עובדה שאתה עדיין יכול לקבל את המידע של הסוכניות הזרות, וסוכנויות זרות משדרות מפה. אתה בונה את הווצרות הדיקטטורה על זה שמציקים לעיתונאים זרים בשדה התעופה? תעשה לי טובה.

מטרניך

New member
אני שייך לאלה שקוראים את מה שהחלאות

האלה כותבים עלינו. למשל, התחקיר השקרי האנטי-ישראלי של שארל אנדרלין (פראנס 2) על מוחמד אל-דורה. המנוול הזה ומעבידיו דורשים שיכבדו אותם ואת מקצועם ואת תביעתם ל'חופש המידע', אבל הם מסרבים להעמיד לרשות אחרים את החומר שלהם כדי שקלונם בעריכת ה'תחקיר' השקרי לא ייחשף. בנוגע לבי-בי-סי יש תיקים שלמים על השקרים שלהם ועל פיאור הטרור. יש אפילו אתר בנושא (BBCWATCH.COM). על עיתונים אנטי-ישראליים כמו לה מונד וגרדיאן עם הקריקטורות האנטישמיות שלהם אין צורך בכלל להרחיב את הדיבור. אין לי שום סימפטיה אל זונות התקשורת האלה המועלים בתפקידם שהוא לדווח דיווח אמיתי ובלתי-משוחד, מה עוד שרובם מעסיקים כתבי שטח וצלמים פלסטינים כי האפסים האלה לא יודעים לומר משפט בשום שפה מקומית ותמורת כמה דולרים או אירו הם מקבלים על מגש אינפורמציה פלסטינית 'כבקשתך' המשודרת ומופצת בכל העולם. מעניין אם ברוסיה נותנים להם להסתובב בצ'צ'ניה בכזאת קלות כמו שהם מסתובבים פה, או באלג'יריה, או באזורי פעולת ליגיון הזרים הצרפתי באפריקה, או באזור הניסויים הגרעיניים של צרפת בקלדוניה החדשה באוקיאנוס השקט,או באפגניסטאן או אפילו בעיראק. שם יש להם רספקט, כי הם יודעים שבכל שלב איזשהו טנק יכול 'לטעות' וכמה מהם ילכו להיפגש עם אללה (כמו שהיה במלון 'פלסטין' בבגדד). היה כיף לראות אותם אח"כ שפופים ומפוחדים ולא מסתובבים לעיני המצלמות כמו טווסים מנופחים ה'מנהלים את העניינים'. יש כ"כ הרבה מלחמות בעולם - שילכו קצת לדווח משם, בייחוד מהארצות עם משטרים הקרובים לליבם. משם - למשל מסודאן - שוררת דממת אלחוט, כי לאף אחד אין עניין לדווח על מעשי הטבח של הערבים באפריקאים בדרום המדינה הלוחמים לעצמאותם. המצב ישתפר כשהדור השמאלני הארסי והמתוסכל של שנות ה-60 וה-70 הממלא את התקשורת הזרה והשונא את ישראל ואת ארה"ב יפנה את השטח בתקשורת הזרה ואת מקומו יתפסו אנשים שיש להם יחס של כבוד לא לקדאפי ולערפאת אלא לערכי הדמוקרטיה והעולם החופשי. עד אז לא יזיק להעמיד את החלאות האלה קצת במקומם.

למעלה