מנתחת התנהגותית

arana1

New member
יש לך בעיה מאוד בסיסית עם האמת

או בשפה פשוטה אתה פשוט משקר

גורג42

New member
מה יש לי "לשקר" פה, כשהטקסט גלוי לעיני כל?

כל אחד יכול להסתכל בהודעה הרלוונטית ולהסיק את המסקנות בעצמו.

כולל אתה, אגב. את מה שפיספסת בקריאה ראשונה, ייתכן ותקלוט בקריאה שניה. זה בוודאי יהיה שימוש יותר הולם את זמנך מאשר לצעוק "שקרן" רק בגלל שלא קראת את דבריי בתשומת לב מספקת.

arana1

New member
בדיוק, ולכן נסיונך להכחיש זאת מגוחך כל כך

" כך גדל מעגל האנשים שאיתם אני יכול למצוא שפה משותפת ואפילו לדבר איתם על דברים (לפחות דברים מסויימים) לעומק."

הנה, זה כתוב, סגרנו ?

גורג42

New member
התבלבלת בין סיבה ותוצאה. הצגת את הדברים בצורה בדיוק הפוכה.

זה לא מפתיע בכלל, כי אין לך אפילו מושג קלוש על מה אני סח.

וכל עוד אתה עסוק בלתפוס אותי במילה במקום בניסיון אמיתי להבין על מה אני מדבר לעזאזל, גם לעולם לא יהיה לך מושג. כל עוד זו הגישה שלך, המשך השיחה הזאת הוא בזבוז זמן מוחלט.

(וברור לי שזה לא ירתיע אותך. הרי אתה תמיד חייב אבל *חייב* להגיב. אז תגיב. שיהיה לך לבריאות)

arana1

New member
תיארת מצב, מה זה משנה מה הוביל אליו

תיארת אותו כרצוי ואחרי זה הכחשת שכתבת את זה, אז יצאת לא משהו, כרגיל

arana1

New member
פרקטי זה לא פרקטי.

חלק מהשונות וממה שמתבטא כרגישות שלכן נחשבת כעודפת ולא ראויה ולא רצויה ואפילו לא לגיטימית זה שמה שנחשב ונחוץ לאדם העמוק והרגיש כמעשי זוכה לבוז והתנשאות מצד אנשים כמוך, שהם הרוב והם אלה שנותנים את הטון בכל מקום,
אז הכי פרקטי זה להבין את זה, כי זה המקור האמיתי והמהותי למצוקה אין סופית ולכן ליאוש ולזעם ולכאב שמוביל לפעולות ותגובות הכי חריפות בדיוק בגלל שגישות כמו שלך יוצרות מרחב חסוך תקווה וחשוך לחלוטין.

ובדיוק בגלל זה אוטיסטים למשל מזהים ומבטאים את היחס בין הישיר לעקיף בצורה שונה מהממוצע והמוסכם, אבל את זה איש מקצוע לא יגיד לך לעולם, גם בגלל שאין איש מקצוע שמבין ולו דבר באוטיזם וגם בגלל שאנשי מקצוע עסוקים רק בלהתחנף להורים על חשבון הילדים.

אז מה שלך נראה ונחווה כהליכה מסביב זה העניין עצמו לאוטיסט, ולהפך, וכאן בדיוק יש קצר שאותו אף מנתח או מנתחת התנהגות לא תזהה לעולם כי היא או הוא לא אוטיסטים אלא אנשים שלוקים בנורמטיביות קשה כמו הרוב בחברה כיום

גורג42

New member
לא חושב שזה קשור דווקא לא"סים. לב העניין הוא אנושי-אוניברסלי

וגם הקטע הזה שאנשים הרבה פעמים מבטלים בבוז השקפות שזרות להם (בעיקר אם הן עוררות רגשות לא סימפטיים) הוא תופעה אנושית-אוניברסלית.

אבל אנשים גם יכולים לצאת מזה, לפחות חלקית. מקווה שבעוד שנה או שנתיים, פותחת השרשור תהיה במקום שיאפשר לה לשמוע את מה שיש לנו לומר.

arana1

New member
זה היבט אחד שלא שולל את ההיבט האחר

אלא משלים אותו,
כי חלק ממה שגורם לאי נוחות, לחוסר היכולת לקבל ולהבין, זה שלמשל מה שנתפש כמופשט ורוחני לאדם הנורמטיבי ולכן מבוזה כפילוסופי מדי ולא ישים נתפש הכי מוחשי ואישי ודחוף לאדם הרגיש, לאוטיסט,
וגם בגלל זה כמו שגם עולה מהראיות ( אנשי המקצוע עושים הכל על מנת להתעלם מהראיות) האוטיסט יהיה מאוד ישיר איפה שהאדם הנורמטיבי עקיף ולהפך,
אבל מי באקדמיה שמע אי פעם על רפואה ומדע מבוסס ראיות, על הגינות מקצועית, זה הרי כל כך מופרך, כל מה שהם רואים זה את ההזדמנות לקחת כמה אלפי שקלים ולברוח.

ובוודאי, שמעתי מלא מעט הורים ששנאו אותי בכל הכח אחרי כמה שנים זמירות שונות לגמרי,
לפחות הזמן יודע לדבר אמת.

הזרות האוטיסטית מגלמת, שלא בטובתה, גם את הסיבות הכי מובהקות לפחד מזרות בכלל, ויש כאלה.

גורג42

New member
ואפרופו "מנתחת התנהגות", תחשבי איך הרגשת שקראת את התגובות פה

הרגשת שהאנשים פה מנסים "לתקן" אותך, נכון?

עכשיו תגידי לי: האם ההרגשה הזו עודדה אותך לשנות משהו, או דווקא בדיוק להפך?

ועכשיו, נסי לעצור לרגע לחשוב, איך הילד שלך ירגיש אם תכניסי הביתה איזה אישה זרה שתתחיל לבלבל לו את המוח ולנסות "לתקן" אותו. נראה לך שהוא יקבל את זה יפה? האין זה ברור, ברגע שמנסים להסתכל על הדברים מנקודת מבטו של הילד, שמהלך כזה עלול לגרום רק נזק?

לפחות החבר'ה כאן בפורום מדברים מניסיונם. כשאראנה אומר לך דברים שממש לא נעים לך לשמוע, את לפחות יודעת שהוא מדבר על סמך נסיון חיים אמיתי של הרבה מאוד שנים. לילד שלך לא יהיה אפילו את זה. איזו סיבה יש לו לקחת ברצינות את הגברת הזרה שפתאום תידחף לו לחיים, כשהיא בעצמה מעולם לא נאלצה להתמודד עם שום דבר ממה שהוא (או את) מתמודדים איתם?

חומר למחשבה.

בדיוק גור מה שכתבתי לה למטה

הוא גם כבר לא ילד קטן אם היו מנסים לעשות לי דבר כזה הייתי בורח מזמן ,

גורג42

New member
אם היו מנסים לעשות לי דבר כזה, אז זו היתה מלחמת עולם

וכמובן שמיד אחרי זה, ה"מומחים" היו מכריזים שזו הוכחה שאני לא בסדר ואלים ובלה בלה בלה.

לפחות ככה זה היה כשהייתי ילד. לא יודע איך הייתי מגיב לניסיון כזה היום (וגם ממש לא בוער לי לבדוק את זה)

דוגמה יפה שולמית

אהבתי אני מרגיש צרחות נפשיות רק שלי אין קול לכן אני נוטה לפוצץ את עצמי במכות ... לא יעיל על כך אבל אני לא יכול אחרת בכלל

למעלה