מנסה לחזור ולא מצליח :(

agentchaos

New member
מנסה לחזור ולא מצליח :(

היי חברים קוראים לי איתי בן 17 וחצי
הייתי פה לפני שנה בפורום..
הבעיה שלי זה שאני לא זוכר חלומות בכלל כאילו בכלל זה כאילו אני נרדם ומתעורר אבל אני יודע שהיו לי קצת מחשבות.
בחופש הגדול הקודם שמעתי על החלומות צלולים קראתי מדריכים ראיתי "התחלה" כמו כולם חחחח
אז התחלתי לרשום יומן חלומות ועשיתי המון בדיקות מציאות והצלחתי לזכור מעט מאוד אבל היו 2-3 חלומות שזכרתי מצוין שהיו ארוכים.
אחרי כמה ימים היה לי DILD אחרי לילה עם 3 שעות שינה ואז בצהריים חזרתי לישון.
אחרי כמה ימים הצלחתי פעם אחת MILD ואז אחרי כמה ימים הצלחתי 4 פעמים WILD.ומאז לא הצלחתי לזכור יותר שום חלום

עכשיו שנה בדיוק מאז יש זמן חופשי בלי בצפר החלטתי שאני חוזר לזה כי בדיוק היו לי חלום צלול מצויין היה די קצר של כמה דקות אבל הצלילות היתה מצויינת וראיתי אפילו יותר טוב
מהמציאות קשה להסביר את זה.. זה כמו לראות בHD אחרי שכל החיים ראית ברגיל (SD).
שימו לב שכתבתי שלא זכרתי שום חלום מאז וזה היה מקרי לגמרי החלום צלול הזה.
אז התחלתי לכתוב ביומן כבר קרוב לחודש שאני תמיד מנסה WILD ולפעמים MILD עושה תמיד בדיקות מציאות.
היה לי חלום צלול די ארוך אבל ברמה נמוכה
אבל ביומן חלומות זה הולך ככה: יום 1 לא זכרתי כלום יום 2 לא זכרתי כלום יום 3 זכרת חלום צלול אחד יום 4 זכרתי 3 חלומות! יום 5 כלום
ועד עכשיו כל הזמן כלוםםםםםםם כלום כלום כלוםםם חוץ מהחצלול המסכנצ'יק הזה.
זה פשוט משגע אותי כי אני לא מצליח לזכור שום דבר פשוט שום דבר! אני ישמח לעזרה

ד"א אני עושה הרבה בדיקות מציאות.. תמיד הולך לישון בין 1-3 בלילה אם זה משנה ולפעמים כשאני מנסה WILD/MILD אני עושה WBTB לא עוזר

Romaner811

New member
מגילה.... 0_0

אמרת שאתה הולך לישון בשעות 1-3 בלילה, מתי אתה מתעורר? כמה זמן אתה יושן?
תקרא את החלק מחזורי שינה פה:
http://he.wikipedia.org/wiki/שינה
ושים לב למשפט האחרון.
כל אדם תמיד חולם חלומות העניין הוא האם אתה שם לב לחלומות ולכך שאתה רואה בכלל משהו (גם אם זה באופן לא מודע).
הרי קורה לך שכשאתה חושב על משהו וממש מרוכז בו אתה לא שם לב מה קורה מולך - כך גם החלומות, אתה לא שם לב אליהם.
בכמה מילים ככל שאתה יושן יותר - החלומות בסוף ארוכים יותר, אתה ערני יותר והסיכוי שתשים אליהם לב גדול יותר.

עוד דבר שמשפיע הוא עד כמה אתה הולך לישון עייף וכמה דאגות יש לך על הראש - ככל שאתה יותר עייף ויש לך יותר על הראש, כך החלומות פחות חשובים לך (עוד פעם - גם אם אתה לא מודע לכך). יכול להיות שכדאי לך לעשות תרגיל רישום לפני השינה (קרדיט לקורס מיכא"ל - לתרגיל קוראים בוקר טוב מיכא"לי), כטוב פשוט כל דבר שמטריד אותך כל דאגה מחשבה רעיון שלא ממשת או דבר שאתה צריך לעשות, רגשות שאתה מרגיש - והשתחרר מזה, למחורת בבוקר תוכל לקרוא את כל מה שרשמת ולחזור לעניינים.

יש משהו שאני מניח שקורה לכל החולמים הצלוללים מתישהו - הרבה פעמים כשאני מתעורר אני חושב על - מה חלמתי? ופשוט לא עולה לי כלום - פשוט כלום... והרבה פעמים אלפית השנייה לפני שאני הולך לקום ולרשום שלא זכרתי כלום - קורה שאני נזכר בפרט או בתמונה שראיתי ואני לא יודע מאיפה ואז אני מבין - "היי אז כן זכרתי חלום" ככה כמו חוט אפשר להוציא את רובו של החלום. תנסה כל בוקר להקדיש כ-10 דקות להזכרות בחלומות, וחשוב שלא תרדם תוך כדי.

ודבר אחרון: אמרת שהיה יום שבו זכרת 3 חלומות בפעם אחת, תנסה להזכר מה עשית שונה באותו יום (כולל על מה חשבת במהלך היום ובמיוחד לפני השינה-) אולי תבין מה לא היה בסדר בשאר הימים.
אתה גם יכול לנסות את השיטות שכתובות באתר של אלון הן די עוזרות:
http://www.planetnana.co.il/Lucidity
פרק שני (יומן חלומות וזכרון חלומות).

ravehor

New member
עצות

קודם כל, אל תיקח את זה קשה כשאתה לא זוכר חלומות, תמיד יהיו ימים כאלה. פשוט נסה להיזכר בחלום מהעבר ותרשום אותו - אפילו אם זה חלום שכבר רשמת ביומן.
חוץ מזה מצבך בכלל לא רע כי יש לך חצלולים מפעם לפעם. לרוב האנשים קשה להגיע אליהם גם כשמתאמנים ורק לפעמים זה מצליח.

אם אתה רואה שהשיטות בכלל לא מועילות, תפסיק אותן לכמה ימים כדי לנקות את הראש, ואז תחזור לבצע אותן. זה יעשה לך מעין ריענון ויחזיר את ההשפעה שלהן.

למעלה