מניסיונכם..

seetheview

New member
מניסיונכם..

האם קשר בסטטוסים שונים - אפשרי - בין מי שנמצא בנישואים פתוחים לבין מי שבנישואים שצריך להסתיר את הקשר? או בלשון פחות מכובסת בוגד, נואף או נאמן לעצמו...

דניאל782

New member
לדעתי שני חסרונות בקשר כזה:

1. אין "מאזן אימה", הצד הבוגד צריך לסמוך שהצד עימו הוא בוגד ישאר דיסקרטי מתוך טוב ליבו בלבד. אותי זה היה מרתיע אם הייתי הצד הבוגד

2. הצד בזוגיות הפתוחה, שרוצה לחיות חיים מוסריים (ועל כן פתח בהסכמה ולא בגד), נכנס לתוך קשר לא מוסרי בו הוא עוזר לפגוע באדם תמים מאחורי גבו, באחת הפגיעות הכי קשות שניתן להעלות על הדעת. למה להיכנס למיטה החולה הזו? אגיד דבר נוסף, שאם בת הזוג שלי היתה מבקשת להיכנס לקשר מיני עם אדם שבוגד, הייתי מתנגד לזה נחרצות, היא גם מכניסה במובנים מסויימים את החיים שלי לבוץ הזה.

באופן אישי

אין לי בעיה עם זה. אני לא באה לחנך אף אחד, אני לא משקרת לבעלי ולא בוגדת אבל אין לי בעיה לנהל מערכת יחסים עם גבר כזה.

שניכם צודקים (גם רכה וגם דניאל)

אתחיל בזה שאין באמת שורה תחתונה.
יש מה שמתאים *לך*
ויכולה כמובן לענות רק מהנסיון שלי.
צודק דניאל שיש כאן טעם לפגם - אבל לדעתי פחות מהסיבות שציין ויותר בגלל שעם (ומול) בוגד היחסים וההתנהלות הם שונים לחלוטין מאשר עם מישהו פתוח או פולי.
את תהיי תלויה לחלוטין בצד הבוגד.
יכולה להגיד מהנסיון שלי כמובן שהיום אני לא הייתי מתפשרת על זה גם במחיר של פספוס.
ויש אסכולה שלמה בפולי שגורסת שבוגדים באופן כללי הם מחוץ לתחום.
וצודקת גם רכה - למה לוותר על משהו טוב רק בגלל שהסטטוס שונה?
וכן - קשר כזה אכן אפשרי.
שיהיה בהצלחה :)

seetheview

New member
אנסה להבהיר...

לצערי, אני בצד שצריך להצניע את הסימטריה עם בעלי. הנישואין שלנו הם בעיקר על הנייר. אני קוראת לזה 'משפחה מדומה'. המסגרת החיצונית קיימת אבל התוכן ריק.

המשמעות המעשית היא שמרחב האפשרויות גדול מזה שקיים אצל בוגדים אבל מצומצם מזה שקיים אצל זוגות שנמצאים במערכת פתוחה.
היות והמניעים שלי ברורים לי - מדוע להיות בקשר עם מי שנמצא בזוגיות פתוחה- אני תוהה על הקושי שעלול להיווצר לצד השני ומכאן - למה שייכנס למערכת כזו?

האמת שגם אחרי ההבהרה שלך לא ממש הבנתי

תוהה אם כדאי לשאול למה אתם לא מתגרשים אם זה מצב של זוגיות ללא זוגיות...
ועוד שאלה - מה משנה לך מה הצד השני חושב?
מניחה שמי שלא מתאים לו פשוט לא יהיה איתך במערכת יחסים.
אנשים עושים את הבחירות שמתאימות להם. אל תחשבי אל אחרים. תחשבי על עצמך.
ואת באמת יודעת מה את רוצה ומחפשת?
חושבת שאחרי שתבהירי לעצמך מה את רוצה אולי הדרך תהיה קלה יותר להשיג את המטרה.
(ואז גם לא "תפלי" עם אנשים שפחות מתאימים לך)
ומקווה שהצלחתי לענות לפחות על חלק מהתהיות.

הכל אפשרי השאלה אם זה מתאים לך

לא מתאים לי להסתיר ולקחת סיכון שאהיה שותפה לפירוק משפחה אולי. מצד שני אולי אם ממש ממש אתאהב...מי יודע

seetheview

New member
הפוך (בלי סוכר
)

אני בצד המסתיר.
הסיבה שציינת היא זו שבעטייה אני מעדיפה להיות בקשר עם מישהו בנישואין פתוחים. זה פרדוקס. לא ממש.

מה זה משנה הדעה שלנו ?

יש מגוון אנושי מדהים.

יש אנשים שיכבדו את הרצון שלך ויכילו אותו - לא משנה באיזה סטטוס הם נימצאים - ויש כאלה שיתקשו להכיל מציאות שונה משלהם.

או אפילו כאלה שיבואו בביקורת שהם באותו המצב !

אבל ניראה לי שביקורת יש לך מספיק בחיים - מלהכיל אותם.

ברור לי שיש פה ושם חסרונות כמו הקושי לנסוע לחו"ל ביחד, או להיות לילות שלמים ביחד.

ברור לי שבשקר יש סוג של "רעל". (בעיקר עצמי).

אבל המגוון האנושי בכול סטטוס הוא רב, ואני סמוך ובטוח שתמצאי אדם שיכול להכיל את הצרכים שלך.

לכבד אותם.

לחיות לפיהם.

הוא יכול להיות בכול סטטוס שהו !

דרך אגב, לפי איך שאת מתארת - קשה לי להבין ממה הפחד הגדול.

הרושם שאת יוצרת כאן הוא שבן הזוג לא ממש רוצה ל"פרק את החבילה" גם הוא - בנסיבות אלה הוא לא ממש יתעסק ב"לחפש אותך" ולעשות לך רע.

אז שחררי את הניצרה.

תלגמי מהחיים כל עוד הם כאן.

תהני.

למעלה