מניות לטווח ארוך

spero23

New member
מניות לטווח ארוך שלום,

יש לי כרגע אפס הבנה בעולם המניות. לאחרונה החלטתי שאני רוצה להשקיע לטווח הארוך - בכיוון של כמה שנים (נניח 2-5 שנים).
לא מחפש לקחת סיכונים גדולים בשביל לעשות קופה מטורפת - בעיקר מעניין אותי משהו סולידי. גם רווחים של 10% לשנה (לאו דווקא על שנה ספציפית, אלא כשמסתכלים על ההשקעה לאחר כמה שנים) זה משהו מתקבל מבחינתי.

העניין הוא, שיש כל כך הרבה מידע מסורבל ולטעמי בהרבה מקרים גם לא אמין ברשת שאני לא כל כך יודע איפה כדאי לקרוא על הנושא.

האם יש לכם המלצות למקורות מידע עבור מתחיל כמוני?

פי 10 מארס

Well-known member
תנסה ללמוד מהגדולים
כמו ווורן באפט למשל הוא הכי גדול בתחום
הבינותי שרכש טבע ומניות תעופה בשנים האחרונות
ומיטב האנליסטים והמוחות הכלכליים בשכר גבוה מועסקים על ידו
אז אמנם נחתך בחצי החודש
ואולי עוד חצי בחודש הבא
כך שבעצם תבין לאט שאף אחד לא יודע כלום על שום דבר
כולל אותי אגב.

מנצל"ש את העובדה שהזכרת את באפט לשאלה בנושא ברשותך:
מי שירכוש אותו עכשיו ובוא נחליט לצורך העניין שמעתה הוא יעשה שוב חייל, האם במקרה שהאיש יעזוב אותנו (בעוד שנים ארוכות אני מקווה בשיבה טובה וללא סבל) הדבר ימחק עליות של שנים?
אם כן של כמה זמן (בערך) לדעתך?
תודה

alto4

New member
יש המון חומר בחינם באנטרנט!!
תלמד למשל גרפים של ארהב ,מה עשו הבורסות שם במשך 100 שנה, יש גרפים מפורטים וגם ביוטיוב יש הסברים על מגמות לטווחים ארוכים מאוד .
תראה מה קרה בזמנים קשים ,מלחמות עולם, בזמן המלחמה הקרה , המשבר של 1987 ,2000, 2008, איך זה התחיל ,איך ומה היו הסימנים על הגרפים לפני אותם המפולות.
&nbsp
יש הסברים ביוטיוב על השיטה הטכנית( למרות שאני לא מתלהב ממנה אגב) מה היא,ואיך היא עובדת בשטח.
שערי אגרות החוב ל30 שנה ,ואיך ומה הן מציעות בעצם לטווח הארוך אם בכלל?!.
מה הקשר בין מחיר האגרות למחיר המניות.
VIX
מדד התנודתיות/פאניקה.
מה כולם חשבו על מניית טבע ,שזו מנייה "בטוחה לגמרי" לשנות הפנסיה, ומה קרה לה (שערים היסטוריים) למה זה קרה? איך זה קרה? והאם זה יכול לקרות גם למשל למניה כבדה אחרת?!
&nbsp
בהצלחה...

spero23

New member
תודה על העזרה. יש מקורות ספציפיים (כמו ספרים) להיעזר בהם?
שמעתי למשל על ספר בשם rule #1 של Phil Town, אבל אני לא יודע אם הוא נותן מידע מקיף עבור מה שאני מחפש.

alto4

New member
אני משתמש באנטרנט ולא קורא ספרים
אבל לדעתי כל חומר לימוד יבורך

למעלה