ממש מיואשת

נינה765

New member
ממש מיואשת

מקווה שתוכלו לעזור יש לי תאומות בנות 4 חודשים שנולדו פגות בשבוע 31 אחת מהן אוכלת המון וטוב השניה אכלה מצוין עד לפני כ-3 שבועות. מאז, נראה שיש לה קושי בתפיסת הפטמה של אותו בקבוק שאכלה איתו מאז ומתמיד. היא מורעבת ומתחילה לבכות כשנותנים לה את הבקבוק רק אחרי כמה דקות שמתענה מצליחה לתפוס ושותה, אבל אוי ואבוי אם הפטמה מחליקה או יש גרפס כמעט אין סיוכי להחזיר ולפעמים יוצא ששותה רק חצי כמות. היא אוכל בסה"כ 4 ארוחות כרגע ביממה (בלילה לא בכלל) כל 4 שעות במינימום ויכולה גם להגיע ל-6 שעות אם ישנה. יש לציין שבתקופה הזו היא ישנה מעט יותר. היא לא אפתית וחייכנית כרגיל אז לא עושה רושם שמורעבת אבל אני יודעת שתינוק ששוקל 6 קילו לא ממש אמור להתקיים מ-4 ארוחות בממוצע של 120 מ"ל... הקטע הוא שמשקלה נאה ביותר לפי טיפת חלב אבל לי נורא מציק ההתענות הזו - יוצא שאני לוחצת עליה ולא רוצה שבסוף עוד תפתח הפרעת אכילה בגללי הרופא אמר שאין פטריה בפה. אני רואה שן מתחת לעור שעוד לא בקעה אני לא יודעת אם זה העניין חשוב לי לציין שמוצץ היא לוקחת בהתלהבות יתרה אזל לא נראה שמשהו מפריע לה בפה עצמו היא שותה מבקבוק בי פרי (פטמה ארוכה), ניסיתי גם MAM (בינונית) ונוק (פיצית) ובסוף מצליח רק עם מה שהיא מכירה הבי פרי אבל תוך כדי התהלכות והסחת הדעת... סיוט - תוכלו לעזור<?

4 חודשים

120 מ"ל 4 פעמים ביום אכן אינם מספיקים לתינוק במשקל של 6 ק"ג. נכון שמשקל זה בגיל 4 חודשים הוא תקין לחלוטין ובמיוחד לאור זה שנולדו בשבוע 31. יתכן שמדובר במשהו חולף שיעבור תוך מספר ימים אך אם לא ממליצה שתפני לרופא הילדים ולייעוץ דיאטנית המתמחית בתזונת ילדים ותינוקות בהקדם.

timtim100

New member
שאלה באותו נושא

סיון שלום, בהמשך לתשובתך מהי הכמות המומלצת ליום עבור תינוקת בת 4 חודשים? הקטנה שלי אוכלת בד"כ 5 בקבוקים של כ-120 מ"ל ביום. כששאלתי בטיפת חלב אמרו לי שאין מה לדאוג כי המשקל תקין ועולה (גם היא שוקלת 6 קילו). האם תקין? נראית רגועה לאורך היום ובלילה ישנה 9-10 שעות רצוף כך שלא נראה שסובלת מרעב. שאלה נוספת- אני מנסה למשוך אותה ל4 שעות בין ארוחות, אלא אם כן היא דורשת לפני. לפעמים היא אוכלת את כל ה120 בשלוק אחד ולפעמים מפסיקה באמצע (גרפס או סתם נמאס לה) ואז לעיתים צריכה לעשות הפסקה שלוקחת רבע שעה ואף יותר (החלפת חיתול, משחק) ואז ממשיכה לאכול. ראיתי כי בעבר המלצת לא להמשיך אח"כ, האם אכן כדאי "לוותר" לה גם אם אכלה רק 60-80 מ"ל? עד כמה כדאי להמשיך ו"להתעקש" כלומר להציע לה שוב ושוב את הבקבוק אם אכלה מעט? תודה!

למעלה