ממש מגניב הפורום הזה

ממש מגניב הפורום הזה

בס"ד גיליתי אתכם דרך פירסום של תפוז.... לא האמנתי שלדברים שקורים לי בלילה יש שם ויש אפילו אנשים שמנסים להשיג את זה בכוונה. לפי מה שקראתי כאן {ממש מעט בנתיים} יש לי חצלולים אבל לא תמיד אני עושה איתם משהו. בהרבה מהחלומות שלי אני יודעת שאני בחלום ולפעמים מתנהגת במצב מסויים או מרשה לעצמי להתנהג כך או אחרת כי אני יודעת שזה חלום ואף אחד לא האמת יודע מה אני עושה. לפעמים אני מנסה לנתב את החלום {אני מגיבה בחלום} שהוא משמעותי לי בחיים האמתיים כדי לראות מה היה קורא אם הייתי פועלת כך או כך רוב הפעמים החלום נגמר ככה אחרי שאני מנסה להתערב לפעמים באמת אני מצליחה להמשיך בחלום. סיוטים כשקורא לי מצב של סיוט בלילה אני מפוחדת מאוד מנסה לברוח ובאיזה שהוא מצב אני קולטת ואומרת לעצמי אה אני בעצם בחלום אז לא יקרה לי כלום באמת וברגע שהדמות מנסה להרע לי לא קורה לי כלום {אני לא מתה או משהו כזה} החלום נגמר ואני מתעוררת. שיתוק שינה- זה קורה לי הממממממממממון חשבתי שזה דבר שנובע מאיזה שהיא טראומה שחויתי בעבר ניסיתי לחשוב על משהו שמישהו עשה לי וכלום! לא מצאתי משהו אמיתי כזה. בקיצור ב,חלומות האלה" אני מרגישה שאני ישנה ומשהו אמיתי או גנב או פורץ או מישהו מהמשפחה רוצה להרע לי או פותח לי את הדלת או נוגע בי וכו' ואני מנסה לצרוחחחח וזה לא עובד אף אחד לא שומע אותי אני לא מצליחה לצרוח ואז באיזה שהוא שלב אני חושבת שהצלחתי וששמעו אותי ואז מגלה שאני עדיין בחלום ושוב צורחחחת ומנסה להתעורר בכל הכוח וככה כמה פעמים עד שלבסוף אני מתעוררת
. כשהייתי קטנה היו לי הרבה כאבי אזניים ושיניים {בת 4-5} הייתי חולמת שאני מעירה את הוריי והם נותנים לי טיפות לאזניים או תרופה והייתי נרגעת והולכת לישון ובמציאות הכאב היה עובר ורק אחרי כמה זמן הייתי מרגישה שוב את הכאב לפעמים הייתי קמה באמת לבקש שיטפלו בי ולפעמים הייתי חולמת שוב ושוב את החלום שמישהו מטפל בי. אני אחת שמתייחסת לחלומות שלה מאוד ברצינות, אחת שחולמת הרבה ובד"כ זוכרת את החלומות שלה {אפילו חלומות מפעם} כשהייתי בת 14 חלמתי שאני מכירה מישהו ובחלום אני מבינה שאני בחלום והרגשתי שאני חייבת לזכור את החלום הזה אז פעלתי ועשיתי דברים כדי לזכור את החלום והסתכלתי לבן אדם עמוק עמוק בתוך העיניים כי הייתי בטוחה שאי פעם אפגוש אותו וגם הייתי בטוחה שגם הוא חלם את אותו החלום כמוני. יש לי עוד מליוני חלומות ואחד שממש מטריד אותי לאחרונה אבל זה כנראה שייך כבר לפורום פתרון חלומות {גם לא ידעתי שיש כזה} בקיצור {אחרי שחפרתי כאן שעה על הבוקר} מה החלומות האלו ומה אמורים לעשות איתן? עדיין לא ממש הבנתי את הפורום הזה רק ריפרפתי כאן בהודעות

makron2

New member
ברוכה הבאה לפורום...

תמיד יש מקום לעוד חולמת,'יש לי חצלולים אבל לא תמיד אני עושה איתם משהו' - כל אחד עושה מה שבא לו,רצוי שיהיה כיף
. דבר ראשון אני ממליץ לך לקרוא קצת הסברים והוראות בעברית באתר - http://planet.nana.co.il/lucidity/ 'ואף אחד לא האמת יודע מה אני עושה.' - יש דברים שעדיף לשמור בפרטיות ובנוסף לאנשים אחרים קשה להבין מה זה חלום צלול לפעמים. 'רוב הפעמים החלום נגמר ככה אחרי שאני מנסה להתערב' - זה קצת מוזר כי רובנו מתערבים בדרכים שונות ומשונות במידה ורוצים כמובן וכל זאת בלי הרבה בעיות. - לפעמים צריך להתחיל בדברים קטנים(אולי לעוף קצת),על איזה סוג של התערבות את מדברת(לדוגמא)? ב,חלומות האלה" אני מרגישה שאני ישנה ומשהו אמיתי או גנב או פורץ או מישהו מהמשפחה רוצה להרע לי או פותח לי את הדלת או נוגע בי - זה נשמע כמו תופעה של שיתוק שינה(הרדמות השרירים) - לפעמים מוצאים את עצמנו מתעוררים בחדר(עדיין חולמים)לרוב קמים עם הרגשה מוזרה או שומעים רעשים מוזרים בחצלולים מתעוררים לרוב בגלל שמתרגשים מאוד/נגמר זמן חלום או רוצים בכך. 'חולמת שוב ושוב את החלום שמישהו מטפל בי' -זה קורה,אולי חשבת על זה הרבה. 'בטוחה שגם הוא חלם את אותו החלום כמוני.' שוב,דמויות חלום הם חלק ממך,למרות שלפעמים ההתנהגות שלהם נראית מאוד "עצמאית" אפשר במצב של מודעות גבוהה לשלוט גם בהם ובכל שאר סביבת החלום. 'מליוני חלומות ואחד שממש מטריד אותי לאחרונה' - בפעם הבאה שאת מוצאת את עצמך בחלום תנסי לפגוש/להגיע אל החלום המטריד הזה ותנסי לטפל בו. - החלום לפעמים יהיה שונה אבל הוא דיי ייצג את הבעייה. 'החלומות האלו ומה אמורים לעשות איתן?' - מה שרוצים כיף:כמו לעוף ועוד..התבוננות עצמית:מה את,מי את ולמה X גורם ל Y מבחינה פנימית כמובן ובגדול לחקור.

silverhawk

New member
ברוכה הבאה לפורום! ../images/Emo140.gif

אכן, ככל הנראה את אחת מאלו שאנו נוהגים לקרוא להם 'מחצללים טבעיים', ואין ספק שרבים פה יקנאו בך. :) יפה שזיהית שמדובר בשיתוק שינה. זו חוויה שיכולה להיות מאוד מטרידה ומפחידה, אם לא מכירים את טבעה. הדבר החשוב לזכור, כפי שנראה שכבר הבנת, הינו שמדובר בתופעה טבעית לחלוטין המתרחשת מידי לילה בזמן השינה, והיא תעבור מעצמה במהירות. יחד עם זאת, מומלץ בהחלט לנסות ולנצל אותה לכניסה לחלום צלול (וישנן אף דרכים להתעוררות יותר מהירה, במידת הצורך). בנוגע לאדם שהיית בטוחה שחלם את החלום איתך - זו תופעה מאוד שכיחה. גם כשאדם נמצא בחלום צלול מלא, ומודע לכך שהוא חולם, עדיין חוזרת פעמים רבים ההרגשה הזו שהפעם מדובר באדם נוסף שחולם, ושניכם תדעו זאת למחרת. למותר לציין שכאשר מתעוררים, מבינים שזה היה חלום ותו לא. החלום, על כל הדמויות המופיעותבו, נוצר בתוך המוח והוא חלק מהעולם הפנימי שלך בלבד. בכל מקרה, נשמח לארח אותך בפורום ולשמוע מעט יותר על החוויות השונות שלך. ומה ניתן לעשות בחלום? כל מה שאת רוצה! החל מכל דבר שאי פעם חלמת לעשות, ועד לשימושים מעט יותר מעמיקים, בדמות התגברות על פחדים, קשר ישיר עם תת המודע, הכרת ה-self (כפי שהוא מכונה בפסיכולוגיה) ועוד ועוד.

תודה לכם על התשובות

בס"ד קראתי כאן את התשובות של שניכם. וקראתי מעט ממה שכתוב כאן ואצלי זה קצת שונה אולי בגלל שאני מהמחצללים הטבעיים ובכלל לא שמעתי על הדברים הללו אני לא מחפשת לעוף בחלום או אולי לא מודעת איך עושים זאת. כשאני בחלום ותוך החלום אני מודעת לזה שאני בחלום אני לא בטוחה שאני באמת מבחוץ יכולה לחשוב על דברים אני עושה דברים מסויימים אבל שאני יוצאת לשניה מהחלום וחושבת לעשות משהו {לא בטוחה שזה בשליטתי בכלל} אז החלום בד"כ נגמר. לפעמים דברים שאני עושה בחלום במודע שאני בחלום ומותר לי לעשות מה שאני רוצה כי זה לא המציאות לדוג' אם בחלום של לי דיון עם מישהו אומר לו דברים שבמציאות לא אומר וארצה לדעת איך יגיב לפעמים אחרי שאני אומרת או עושה מה שאני רוצה החלום נגמר. {מבלי שאדע מה היה בסוף
). יש לי חלומות לדוג' כמו שקרה לי הלילה שחלמתי חלום מסויים שהייתי בקניון עם אבא שלי ואז הוא רצה לאכול ואז נזכרתי בחנות אוכל שיש בקומה העליונה של אותו הקניון ואז כשאני מספרת לו את זה אני נזכרת שיש עוד חנות שנמצאת בצד השני של הקניון ואז אני בעצם נזכרת שהחנות השניה היא בעצם בקניון אחר. חלום זה לא היה צלול! עכשיו כשקמתי בבוקר נזכרתי ששני החנויות שהיו לי בחלום הן משני חלומות אחרים שהיו לי בעבר {החנויות לא קיימות במציאות בשום קניון}. עוד סוג של חלום- חלמתי על סבתא שלי ז"ל {מרבה לחלום אותה הרבה ובד"כ בחלום אני לא יודעת שאי פעם היא נפטרה, וכ"כ מצטערת שלא ראיתי אותה המון זמן} ובחלום האחרון שחלמתי היא באה ליטפה לי את הבטן ובירכה אותי תוך כדי שאני חולמת את זה אני נזכרת שכבר חלמתי את זה בעבר {רק בחלום נזכרתי שחלמתי את זה} ומתענגת על החלום של סבתא כאן כנראה שזה היה תחילתו של חלום צלול לא זוכרת מה עשיתי בהמשך כנראה ניסיתי להמשיך לחות את זה שאני עם סבתי אבל שוב החלום נגמר.} בהמשך הלילה חלמתי כמה וכמה פעמים שאני מספרת לאמא שלי על החלום {התכוונתי לעשות זאתצ בבוקר} לבעלי וכו'.... עוד משהו מאוד מוזר שאני מספרת את זה כאן לראשונה: אני חולמת הרבה על מישהי שאני מכירה היא אף פעם לא היתה ממש חברה שלי אבל מאוד קרובה לליבי. אני חולמת עליה המון ומרגישה שככה אני יודעת עליה דברים {כן אני הזויה אני יודעת} גם כאן יש לי התחושה {לא מתוך חלום אלא במציאות} שגם היא יודעת משהו על החלומות הללו. בכלופן חלמתי לאחרונה שהיא מאוד בוכה ואני מנסה לדעת למה היא בוכה ובדיוק כשהיא רוצה לספר לי החלום נגמר {רוב החלומות שלי נגמרים במתח} בשעות הבוקר המוקדמות ששם אני לא יודעת אם הייתי ערה או ישנה {לדעתי ערה} ראיתי בדמיוני שאנחנו הולכים לנחם אותה בביתה שאבא שלה נפטר. לאחר מס' שבועות נודע לי שאבא שלה חולה בסרטן. זה מאוד הטריד אותי!!! אני מפחדת שאני קשורה לזה איך שהוא. מאותולילה לא חלמתי עליה. מי מכם יודע או מכיר את ההרגשה איך ומתי נרדמים? מי שירצה לדעת אני מוכנה לספר ואם כבר גילתם בעצמכם שתפו אותי

makron2

New member
המשך...

"אולי לא מודעת איך עושים זאת. " - בדיוק,צריך קודם כל לדעת שזה אפשרי ובעצם הכול אפשרי בחלום צלול רק צריך למצוא מה רוצים לעשות ולנסות כל מיני דרכים ע"מ להצליח,לדוגמא בטיסה למשל יש שיטות שונות כמו לקפוף גבוהה ולדמיין טילים במקום רגליים,"לשחות" באוויר ועוד...(כיד הדמיון),כמובן שיש להתנסות ולהתאמן. "אני לא בטוחה שאני באמת מבחוץ יכולה לחשוב על דברים אני עושה דברים מסויימים" - את יכולה - אם תעשי רשימה של דברים ותקראי בה לפניי השינה זה יעזור לך להיזכר במה רצית לעשות. "לפעמים דברים שאני עושה בחלום במודע שאני בחלום" - החלק הזה נקרא מודע/צלול,חלום צלול יכול להתדרדר ולהפוך לחלום רגיל וההפך,בגלל זה אנחנו משתמשים בשיטות שונות(הגברות צלילות)ע"מ להזכיר לעצמנו במהלך החלום עצמו ובמיוחד ברגעים המבלבלים(שמאבדים מודעות/צלילות)שמדובר בעצם רק בחלום. "{מבלי שאדע מה היה בסוף )."- גם אנחנו לא יודעים מה יהיה בסוף,רק מנסים לשמור על הידיעה שעדיין מדובר בחלום לכול אורכו מבלי להתבלבל וגם אם כן אז זה קורה. "כשקמתי בבוקר נזכרתי ששני החנויות שהיו לי בחלום הן משני חלומות אחרים שהיו לי בעבר " - מדובר בחלום רגיל לחלוטין - דברים שונים(דמויי חלום)שיכולים להתרחש אך ורק בחלומות שלך נקראים סימני חלום - רצוי לרשום אותם כדיי להגביר את הידיעה שברגע שתראי דברים כאלו מוזרים את תדעי/תיזכרי שזה בעצם רק חלום ותתנהגי בהתאם. "חלמתי על סבתא שלי ז"ל מרבה לחלום(סימן חוזר) - זה למשל דוגמא לסימן חלום מעולה שהיה בעבר וכמו שציינת "{רק בחלום נזכרתי שחלמתי את זה} ומתענגת על החלום של סבתא כאן" - רגע של צלילות כמובן שבכל רמה של צלילות אפשר להנות באותה רמה,רצוי לזכור שמדובר בדמויות חלום שהם חלק ממך. - את חשבת שזה אדם אמיתי ובגלל לפעמים נוטים להסחף עם החלום ולאבד את הצלילות(מודעות)קצת או לגמריי. "חלמתי כמה וכמה פעמים שאני מספרת לאמא שלי על החלום" - זה נקרא 'התעוררות כוזבת' שחולמים על פעילות שמצפים או צופים את התרחשותה(באופן מודע או לא)בעתיד - בדרך כלל חולמים על כך שקמים כרגיל בבוקר וחושבים שזה מציאות אבל זה עדיין חלום(זה קורה). - בגלל התבלבלויות כאלו מומלץ לבצע בדיקות מציאות במהלך הלילה. וגם בגלל זה "אני לא יודעת אם הייתי ערה או ישנה {לדעתי ערה}" - תבדקי ע"מ לוודא(בדיקות מציאות) "אני חולמת עליה המון ומרגישה שככה אני יודעת עליה דברים {כן אני הזויה אני יודעת}" - בהחלט הזוי,אבל בצורה מסויימת זה הגיוני,עובדה:1.את רואה את הדמות הרבה 2.את חושבת על הדמות הרבה ולכן רוב הסיכויים שהדבר השפיע גם על עולם החלומות שלך שבו בנית לעצמך תסריטים אפשריים ע"פ המידע הישיר או העקיף שהגיע אליך ועבר עיבוד. איך שהוא. מאותו לילה לא חלמתי עליה. - זה דיי רגיל שחלומות משתנים. "איך ומתי נרדמים?"נשמח לשמוע על כל הבחנה יש כמה הודעות למטה הודעה בשם ניתוח שלבי החלום - יש שם קצת מידע וכמובן שלפעמים יש שינויים קלים.

למעלה