ממשלת שרון-הורסים כל חלקה טובה

youvall

New member
ממשלת שרון-הורסים כל חלקה טובה

ממשלת שרון גורמת לפירוק אחד מהמוסדות הכי חשובים לביטחון המדינה-המוסד! בעקבות הצעות הקיצוץ 155 אנשי מוסד מתכוונים להגיש את ההתפטרות שלהם ולפרוש בתנאים שלהם היום,פרישה המונית כזה תגרום לנזק בלתי הפיך למוסד שבסופו של דבר יקרה מה שקרה לסי אנ סי האמריקאי(סנטרל נשנל סקיורטי)-היא התפרקה! ממשלת שרון מפרקת את מוסדות הביטחון הכי חשובים למדינה ושרון מקדיש 20 דקות מישיבת ממשלה שאורכה 45 דקות לציון 100 שנה לפוגרום קיישינב. שלא תבינו לא נכון,אני לא מתנגד לאיזכור וזיכרון של הפוגרום אבל לא על חשבון הנושאים היותר בוערים. ביום רביעי המדינה יוצאת לחופשה בלתי מוגבלת,ושרון בישיבת הממשלה עושה מה שהוא כ"כ התעצבן על בלומנטל שהיא עשתה-שומר על זכות השתיקה! חייבים להציג את התוכנית הכלכלית שלנו,ועכשיו!!!! חייבים להציג אלטרנטיבה אמיתית לממשלת האסון הזאת!!!! חייבים להיות אחראים ולהפסיק לריב בתוך עצמנו!!!! חייבים להיות המפלגה השפויה בכנסת!!!! יובל

Moledet972

New member
אני ממש מתקשה להאמין...

אני שמעתי את יולי תמיר ואופיר פינס אומרים שיש לקצץ בתקציב צה"ל ובתנאי הפרישה של אנשי הקבע... האם אתה מודע לכך שמפלגתך היא זו שדורשת את הקיצוץ בצה"ל? בכל מקרה - האם לדעתך אנשים שבאמת איכפת להם מבטחון המדינה יפרשו בגלל שיורידו להם ב-1-2 אחוזים את הפנסייה?

youvall

New member
יש הבדל בין קיצוץ עתידי...

שזה מה שהמפלגה "שלי" דורשת,כלומר,פחות כסף לעשות קצינים שיושבים בקרייה ומאוננים 9 שעות ביום לבין קיצוץ בתנאים של אלה שכבר חתמו,כלומר הפרת חוזה. נראה לך הגיוני שבנאדם ששירת מגיל 25 במוסד והפנסיה שלו מגיעה ל,נגיד,30 אלך לחודש,נראה לך שהוא לא יפרוש עכשיו ומהר אלא יחכה כדי שהפנסייה שלו תיהיה שני אחוז פחות??? למה,כשהוא חתם את החוזה שלו עם המוסד,אמרו לו שיכול להיות שאותותו יקצצו לך את הפנסייה???? שיורידו את המפנסייה,לאלה שעוד לא התחילו,אל תפגעו בתנאים של אלא שכבר עומדים לסיים ולצאת לחופשה.... אתה אומר ששני אחוז זה כלום... בשנה זה 7200 שקל.... עכשיו,תחשוב על זה שכל שנה יצא מהתלוש משכורת של הבנאדם קצת לפנסיה,נראה לך הגיוני להגיד לו לשכוח מהכסף??????????????? וחוצמזה,יש קיצוץ בשומן,ויש קיצוץ בבשר... המפלגה שלי מעולם לא אמרה,טוב בואו נסגור את חיל שיריון כי הוא לוקח כסף,היא בעד ביטול כל מיני קצינים שנמצאים שם רק כי הם לא מסוגלים לעשות שום דבר אחר........ המוסד,הוא בשר,הם זה שומן..... ותאמין לי שלא היה צריך קיצוץ בביטחון אם לא היו כ"כ הרבה ישובים קטנים ומבודדים שצריך להגן עליהם,ולא היה צריך קיצוץ בביטחון אם לא היו שני שרים במשרד האוצר.... יובל

Moledet972

New member
תגובה.

כפי שאמרתי, אם בגלל 2% קיצוץ בפנסיה האדם הזה מוותר על בטחון ישראל, כנראה שהוא לא דאג ממש לבטחונה גם לפני כן. בקשר למספרים - פנסייה של 30,000 היא כזו רק ברוטו. בנטו יוצא יותר קרוב ל-10,000. אם מורידים מזה 2%, מדובר בפגיעה של כ2500 ש"ח בשנה. אינני יודע מי הם "אנשי מוסד", אבל יש להניח שהם לא אנשים בכירים וחשובים.

youvall

New member
אז ככה,ההורדה לפי נתניהו

תיהיה מהברוטו,מה שמביא את הפגיעה את הפגיעה בברוטו בשנה ל64,800 שקל,אבל המס ימשיך להיות כאילו הוא קיבל את כל ה30,000.... דבר שני,זה שבנאדם רוצה שיהיה לו כסף בגיל 70 לא אומר שלא אכפת לו מהמדינה,זה אומר שהוא גם רואה קדימה.... האם אתה(אני משער שאתה יוצא צבא) חושב שאדם שהשקיע 25 שנה מהחיים שלו,בידיעה שבגיל 45 הוא יפרוש ויכול לנוח ולהרגע,חשוב לו פחות מביטחון המדינה ממך,ששירתת בקרבי ולא אכפת לך מהמשכורת הצבאית??? דבר שלישי,המוסד מורכב מארבע זרועות:מבצעית,מודיעינית,גיוסית,תקשורתית. הפרישה הגדולה היא מהזרוע הגיוסית והמודיעינית.... נראה לך שהמוסד יכול להמשיך לתפקד אם הוא לא יצליח לגייס לתוכו כוח אדם צעיר,או שהמודיעין שלו יהיה לקוי???לי לא נראה.... יובל

Moledet972

New member
לא הבנתי...

מה זה המספר הזה?(64,800)? אם הפגיעה בבברוטו היא מספר X, הפגיעה בנטו תהיה 0.37X. אם אדם מאפשר פגיעה במדינה בשל כך שיקצצו לו את הפנסיה העתידית ב-2%(שתספיק לעלות לא מעט עד שיפרוש), קשה להאמין שאכפת לו מבטחון המדינה. - לא עוד לא שירתתי בצבא, אך גם זה יקרה בעוד זמן לא רב. אינני יודע כמה "עובדים" יש במוסד, ולכן אינני יודע מהי ההשפעה של הפרישה. מה גם, שבוודאי זה היה רק איום בפרישה(למרות שאין לי מושג בעניין דעסקינן).

youvall

New member
לא הבנת....

ממשלת שרון-נתניהו מתכוונת לעשות ככה: השכר הברוטו יקוצץ רק בשני אחוז,אבל הם הולכים לקחת לך מיסים כאילו לא קיצצו לך שני אחוז...

למעלה