ממרם

adidas_!

New member
ממרם

אולי מישהו כאן יכול לעזור לי ! אני מעונים לקבל זימונים לממר"ם איך אני מגיע לזה ... יש לי פרופיל 82 ולמדתי 5 י"ל מחשבים. האם אני בכלל מתאים לזה והאם יש לי סיכוי בכלל לאור הנתונים בלי פרוטקציות.
 

user100

New member
כן, אני יכול לעזור לך

זימונים לאשכול "מקצועות המחשב" ניתנים לבעלי פרופיל 64 ומטה בלבד. אשכול "מקצועות המחשב" כולל בתוכו את המקצועות הבאים : תוכניתן, מפעיל מערכות מחשב, כותב לומדה, מפעיל מחשב קטן ומנחה יישומים. שים לב : הפרופיל הרפואי שלך הינו פרופיל קרבי. קלושים הסיכויים שתצליח לקבל זימונים לאשכול, מפני שעדיפות ניתנת לבעלי פרופיל לא קרבי (64 ומטה). אך ישנם גם מקרים חריגים : נסה לשלוח פקס למדור קד"צ בלשכת - הגיוס שלך עם קורות חיים שלך (כדאי שיהיה לך רקע בתחום המחשבים, בתור אחד שהשתתף במיונים, מספר יחידות הלימוד שבהן נבחנת אינו משפיע על סיכויי הקבלה לאשכול - נהפוך הוא - למיונים מגיעים גם מלש"בים ללא רקע בתחום המחשבים בכלל) וחכה לתשובה. מקווה שעזרתי, המלש"ב.
 

user100

New member
בל נשכח משהו חשוב ביותר...

לא רק הפרופיל הרפואי שלך קובע אם תקבל את הזימון, אלא גם קבוצת האיכות שאתה משתייך אלייה. קבוצת האיכות (קב"א) שלך חייבת להיות לפחות 54 (אם לא יותר...). תודה, המלש"ב.
 

adidas_!

New member
ממרם

אם צריך קב"א 54 + אין זאת בעיה כי קיבלתי זימון למבדקי צוות אוויר אז כנראה יש לי 54 ומעלה בקשר לקורות חיים אז מה צריך לכתוב צריך לכתוב על החיים במפורט או בכלליות אין לי ממש מושג מה צריך לכתוב.... בקשר לפרופיל אם אין לי סיכוי חבל על המאמצים לכתוב קורות חיים ,לא ?
 

user100

New member
השאלה מה אתה רוצה...

אתה רוצה להיות קרבי או ג´ובניק?
 

adidas_!

New member
קרבי או גובניק

אני ממש הייתי מעדיף להיות בממר"ם אבל אם אין ברירה ואני לא מתאים אני לא ישתגע ויתגייס כנראה לקרבי יש לי פרופיל 82 .
 

profuck

New member
למה ממר"ם?

תן לי סיבה אחת ללכת למקום הזה. יש לך נתונים גבוהים (הרי שלחו לך זימונים לצוות אויר), נסה להגיע ליחידות של מודיעין שמתעסקות במחשבים. זה יהיה יותר מעניין במהלך השרות ויתרום לך לא פחות מאשר שרות בממר"ם לחיים שאחרי השרות.
 

adidas_!

New member
בגלל ש...

כתבתי ממר"ם כי זה מה שאני מכיר אני יודע שיש עוד כל מיני יחידות כמו 8200 אבל אין שמץ של מודג עליהם. אבל כמו שאמרת גם מודיעין נשמע לי טוב השאלה שלי היא איך מגיעים לזה ... לא משנה לי מה ממרם או כל יחידה אחרת של מחשבים ...
 

user100

New member
סיכום האפשרויות שלך...

ממר"מ > עם מכתב קורות חיים בלבד, תשכח מזימון וכו´. חמ"ן > אם למדת מתמטיקה 5 יח"ל ומחשבים 5 יח"ל, יש סיכוי שתקבל זימון לחמ"ן מחשבים (נא לא לבקש ממני לפרט עקב מגבלות בטחון שדה) חמ"ן שחקים > כנ"ל חמ"ן מחשבים בתוספת המלצה מביה"ס חמ"ן האזנה ותרגום > אם למדת ערבית. סתם שאלה : איך קיבלת זימון לצוות אוויר אם הפרופיל שלך הוא 82? משהו פה לא נראה לי... תודה, המלש"ב.
 

adidas_!

New member
לא קשור

לזימון למבדקי צוות אויר לא צריך רק פרופיל 97 אפשר גם 82 עובדה (אני) מה שקובע זה הראייה אם יש לך פחות ממספר 2 זה בסדר. תודה , עדיין לא הסברת לי מה צריך לכתוב בקורות חיים
 

עופר ב.ה

New member
תיקון קטן

חמ"ן האזנה ותרגום - לא רק ללומדי ערבית. יש "תרגום ועיבוד בשפות לועזיות" - לאנגלית, צרפתית וספרדית (השפה הראשית - אנגלית, ישנם מבחנים נוספים למי שיודע שפות אחרות). אין לי מושג מהם הקריטריונים, אני רק יודע שאני לא לומד ערבית וקיבלתי זימון. עופר
 

asael

New member
שאלה בקשר לחמ"ן האזנה ותרגום.

במקרה אני דובר מספר שפות והן - עברית , אנגלית , צרפתית , איטלקית ויפנית [בחיי]. יתנו לי לגשת למבדקים בכל השפות הזרות הללו? יש מצב של האזנה ביפנית?! שאלה רצינית שמצפה לתגובה רצינית.
 

עופר ב.ה

New member
כדאי להפנות את השאלה לחיל עצמו

אני חושב שהיחידה הזו היא לאו דווקא האזנה, אלא גם קריאת עיתונים, עלונים, צפייה בטלוויזיה וכו´. יכול להיות שיש שפות עם מספר קטן של אנשים שיודעים אותן, ולכן ירצו אותך על אף הפרופיל הקרבי. מצד שני, אם אתה לא רוצה מודיעין, אולי כדאי לשמור על פרופיל נמוך ולא להפנות אליהם את השאלה. מצד שלישי, בהנחה שזרועות המודיעין ארוכות, וכמה עשהאל כבר יש בארץ, הם יגיעו אליך גם כך. עופר
 

asael

New member
חה חה חה. תודה רבה.

אבל אני רוצה לקבל את הזימונים ולעבור אותם רק בשביל ללטף ת´אגו. בשביל הזכות לסרב למודיעין.
 

נריה_ה

New member
אפשר

הם לא יגייסו אף אחד אם הוא לא מעוניין לשרת, במיוחד לא בתפקידים שנמצאים במודיעין. אני סירבתי, והצלחתי. נריה.
 

profuck

New member
איך מגיעים

יש האומרים כי הם ימצאו אותך ולא אותה אותם. בכל מקרה הרבה פקסים ליחידות איותר של חמ"ן, העברת המלצות דרך אנשים שמשרתים שם וכן הלאה יתרמו לזימונך למבחנים.
 

user100

New member
אל תתקשר אלינו, אנחנו נתקשר אליך...

מוכר לך המשפט? אז לידיעתך, זאת השיטה שעובדת בחמ"ן. וסתם לידיעה, ברגע שנפלת מחמ"ן, לא משנה באיזה דרך, אף פרוטקציה לא תעזור לך לחזור לשם. תודה, המלש"ב.
 
למעלה