מליאת הכנסת אישרה את הצעת חוק הבוררות

מליאת הכנסת אישרה את הצעת חוק הבוררות

מליאת הכנסת אישרה אתמול פה אחד בקריאה ראשונה את הצעת חוק הבוררות. הצעה זו הוגשה ע"י יור" סיעת הליכוד, ח"כ סדעון סער וח"כ מהקדימה, עמירה דותן. עפ"י הצעת החוק, ידון ערעור על פסק בוררת בפני בורר נוסף/הרכב בוררים רחב יותר. בדרך זו, כך נאמר, אנשים יסכימו לפנות להליך בוררות וירד עומס רב מבתי המשפט. חכ" דותן אף מדגיש את החשיבות ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיבות, כמו גישור ובוררות. כל הכבוד! מחכים לחוק הגישור!

חגי סרי

New member
רגע רגע ... עצרו עם ההתלהבות כי אני לא מבין

עד כמה שידיעתי מגעת חוק בוררות כבר קיים כבר למעלה מ30 שנה . אני מבין שמדובר בהסרת החסם של אי יכולת של פניה לערעור (בבוררות, בניגוד לבית משפט, לא ניתן עד היום לערער על פסק דינו של הבורר וזה כנראה היה חסם רציני ביותר לשימוש בשירותי בוררים) זה לא שהמציאו לפתע אפשרות של שימוש בהליך חוץ משפטי שלא היה קיים בחוק אלא פשוט מנסים לעשות אותו יעיל יותר. אז זה כמובן מצוין אבל מה כאן בדיוק הביג דיל? חוץ מזה בוררות היא מאד מוגבלת , לא בכל דבר ניתן לגשת לבוררות, או שאולי פספסתי משהו ואני פשוט לא מבין?על מה השמחה? גם הגישור קיים כאפשרות חוקית .הוא לא מוסדר כמו מקצועות אחרים , זה נכון, אבל אפשר ללכת עם הסכם גישור לקבל תוקף של בית משפט גם בדברים שבבוררות אי אפשר (כמו ענינים מסוימים שקשורים לגירושין) לבד מזה יש לי שאלה אליכם, האם הייתם מסכימים לשמש כבוררים? (העסקיים שבכם או אלה שעוסקים בתביעות קטנות) או שכמגשרים הייתם עושים ברררר....

שילה1

New member
שבוע טוב חגי.ההצעה דלעיל-מייעלת ומפשטת את

חוק הבוררות.היינו:מניחה שאנשים לא יסתייגו מבוררות,כפי שקורה היום. כולמר:יוכלו לערער על תוצאות ההליך,והבורר יתן נימוקים ,אם יתבקש לעשות כן ,על ידי ביתהמשפט. כלומר:מדובר על שדרוג ההליך הקיים,ויעולו. מובן שלא כל סכסוך או מחלוקת מתאים לבוררות,ויש ציון מיוחד בחוק בנושא זה.(וראה שרשור קודם בנושא) ולשאלתך-הייתי יותר משמחה לשמש כבוררת,בכל עניין שמתיר החוק.היה ויבחרו בי,למשל ככזו,אחוש כי נותנים בי אמון,מעריכים את מקצועיותי,את יושרי ואת הגינותי. כמובן שמבינה את גודל האחריות,וההתייחסות תהייה בהתאם. אגב-שכרו של בורר שונה מאוד מזה של מגשר,וביחס לתביעות קטנות-תלוי בסכום התביעה.

שילה1

New member
וכמובן-יש לחכות לקריאה שנייה ושלישית.

מאמינה שהדבר אכן יוריד עומסים מבתי המשפט,וגם-יביא לתודעת הציבור את נושא הגישור,ככה,בעקיפין.

בוררות

מסכימה עם הדברים - החידוש בחוק הינו בכך שניתן יהיה לערער, ומעתה כל עניין הבוררות לא יהיה מרתיע כל כך. החידוש הזה משמח. מוכרחה לציין כי אני מאוד נרתעתי מבוררות עד כה, בגלל העובדה שלא ניתן לערער על פסק בורר. כעת, ייתכן והנושא לא יהיה מרתיע כל כך. זה יעודד את הצדדים לפנות להליך זה. בשרשור אחר, נתתי דוגמא של שאלה שקיבלתי במבחן בשיווק, לפי מספר שנים: חברת גלידות ידועה, בירכה על גבי העיתון חברת גלידות חדשה שניכנסה לשוק. היינו צריכים להסביר את העניין. הסיבה לכך הינה, שכניסה של מתחרה חדש, תגביר את התחרות, וכך תגביר את המודעות של הצרכנים לגלידות בכלל, ומכאן, שהצריכה לגלידות תעלה. ייתכן, וכך יהיה - אם פחות אנשים ירתעו מבוררות, אזי באופן כללי, ניתן יהיה לאמר, שיותר אנשים יפנו להליכים חוץ-משפטיים, הליכים אלטרנטיביים - בוררות ו...גישור. ומכאן-נצא כולנו נשכרים. בקשר לשאלתך, אם הייתי מסכימה להיות בוררות (או במילים של ברררררר....)- ובכן אני מסכימה עם בררררר. יכול להיות שאם החוק יעבור (אחרי שאלמד אותו כמובן), ייתכן ואהיה מוכנה להשתלם בנושא. אומנם בחלק מקורסי הגישור לימדו על בוררות, אך לדעתי, זהו עניין רציני ביותר, אשר יש ללמדו לעומק. בינתיים עבורי זה עדיין בררררר....

chezy55555

New member
תמשיכו לחכות

סך בכל קריאה ראשונה כנראה בשניה הוא יגסוס ובשלישית הוא ימות כמו שהוא קם האם אתם כאלה נאיבים שלא מסוגלים להבין שהחוק עבר בגלל שכמה חברים מהאופוזיציה לא חגגו את הסילבסטר

chezy55555

New member
אני היום

אשרי המאמין היום 18.1.2008 על מנת שגם את לא תאמיני תציבי לך יום שאת אומרת שאחרי אותו היום שאת הצבת ההצעת חוק לא תתקבל סביר להניח שבעוד שנה תהיי באותו מקום עעם אותם ציפיות שהחוק יעבור מה שאת לא לוקחת בחשבון שישנם לא מעט אנשים שבשבילם החוק הזה הוא פשוט בלתי נסבל וכנראה הפסד פרנסה והם קצת יותר חזקים מהמגשרים עם כל הכבוד להם

למעלה