מכשירי אינהלציה

orii

New member
לא רק על הפארי לבדו...

בדקתי באתר של פולמוזיים ויש סדרה של מכריים מאושרים ע"י ה FDA למתן של פולמוזיים- ראו קישור. אנ שמער שחוץ מפארי לא מיבאים אף אחד מהם. (אולי יהיו חדשות על הנושא). דבר שני מאוד חשוב לדעתי: לגבי אינהלציות אחרות שהן לא פולמוזיים ולא אנטיביוטיקות, למשל אינהלציות של מלח גבוה או של ונטולין ובודיקורט - יש לשקול שימוש במכשירי אינהלציה מהירים העובדים על אולטרהסאונד - כמו מכשיר אולטרה-סוני ו-מכשיר נייד, דגם‭KN-9210 ‬ (שני הראשונים ברשימה של YNET). שימו לב שהם מרחיפים 5 מ"ל ב פחות מחמש דקות. אין להם פילטר שניסתם לאחר תקופה. אני חושב שהכנסה שלהם לאינהלציות האלו יכולה לחסוך הרבה זמן יקר. דרך אגב, את הטובי כבר לא נצטרך לקחת באינהלציה אושר טובי במשאף - ראו העלון הקרוב.
 

orii

New member
לא, לא, לא

קצת סדר. אנו מדברים על מכשירי אינהלציה העובדים על אולטרהסאונד (סוניקציה) - אין להם ממברנה והם לא בנויים אנטיביוטיקות ולפולוזיים. הם מאוד מהירים ומאוד אגרסיבים על החומרים שנימצאים בנוזל האינהלציה ולכן אני חושב שהם יכולים להתאים רק לדברים כמו מלח גבוהה או ונטולין ובודיקורט המשירים הם לא נשחקים ולא נהרסים עם הזמן - הם תמיד תמיד מהירים להפליא - גם אם מפסיקים אותם כל חצי דקה.
 

orii

New member
הי זוריק

אנא העלה לכאן את כל המידע הרלוונטי: מה הטכנולוגיה שבה עובד המכשיר, את האישורים שהוא מתאים לתרופות שציינת, איפה ניתן לקנות, מה עלותו... כמה שיותר מידע יותר טוב. תודה
 

orenkulu

New member
תגובת ורדית

שלום לכולם,

אכן אני מכירה את המכשיר ובחו"ל ישנם חולי סיאף שמשתמשים בו.
ניתן באמת לעשות אינהלציות של התרופות הידועות בסיאף (טובי, פולמוזיים, סליין היפרטוני). מדובר על טכנולוגיה הדומה לזו של איפלו, כמו טכנולוגית mesh, שימוש בממברנה שיוצרת את האירוסול.
היתרונות של התכשיר: 1.הוא מעביר את התרופות במהירות גבוהה, 2. גודל חלקיקים מתאים 3. הומוגניות יחסית סבירה. 4. הוא גם עולה הרבה פחות כסף מאיפלו.

החיסרונות של המכשיר: 1. הוא לא "סוס עבודה" כמו פארי ולכן לא עשו איתו עבודות ספיציפיות בחולי סיאף. 2. לפי עדכונים של חולים בעולם (אתם יכולים להיכנס לפורומים של חולים ברשת ולכתוב aeroneb), המכשיר מתקלקל מהר מאוד - בערך, תוך שנה של שימוש.

עדיין, יש מטופלים שיעדיפו אותו מאשר פארי טורבו בגלל הזמן, ואותו על פני eflow בגלל עלות זולה יותר.

השיקול של להשתמש במכשיר נתון לידיו של המטופל - את המידע הרלוונטי, אני מביאה לפניכם..
הקשר עם החברה נוצר, והנציג אמור להיפגש עם אנשי הצוות במרפאות השונות בארץ.

שבוע טוב!

ורדית
נ.ב: מקווה שעבר עליכם פורים שמח במיוחד!!
 

orenkulu

New member
תגובת ורדית:

"ישנם 3 סוגים של מכשירי אינהלציה בשוק אשר שונים בשיטת הפקת האירוסול (הטיפות הקטנות שיוצאות מהמסיכה או הפיה): 1. מכשיר Jet - אלה המכשירים הכי נפוצים בשוק ובד"כ גם היותר זולים ומרעישים. לדוגמא: מכשיר Life של סופר פארם או voyage שקונים בבתי המרקחת הפרטיים, וגם מכשיר PARI TURBO( שאינו זול במקרה הזה בגלל שהותאם במיוחד לסיסטיק פיברוזיס, אך עדיין מסורבל ומרעיש מאוד). המכשירים האלה עובדים על מדחס שמעביר את התמיסה ע"י דחיסת אוויר דרך צינור דק ופירוק הנוזל לטיפות קטנות . 2. מכשיר ULTRASONIC - מכשיר אולטרסוני היוצר את טיפות האירוסול ע"י ויברציה בתדר גבוה אשר מפרקת את התמיסה ויוצרת ממנה טיפות קטנות (אירוסול). המכשירים האלו בד"כ יקרים יותר מה- JET, ניידים, קטנים בד"כ, ויוצרים אירוסול מהיר יותר. מכשיר ה- NK-9210 אשר הומלץ ע"י ORII הוא מהסוג הזה. הבעייתיות עם מכשירים אלה היא שלא כל תרופה מתאימה לביצוע אינהלציה. לדוגמא: פולמוזיים היא תרופה שמורכבת מאנזים (גדול ורגיש לסביבה) שעלול בהחלט להתפרק בביצוע אינהלציות במכשירים אולטרסונים. במקרה זה, אני ממש לא ממליצה לעשות אינהלציה של פולמוזיים במכשיר אולטרסוני. 3. מכשיר mesh - מכשירים שמייצגים את שיא הטכנולוגיה בשוק מבחינת מכשירי אינהלציה: גודל חלקיקים קטן ביותר, ניידים, קטנים, ובד"כ משך האינהלציה הוא קצר יותר ממכשירי ה- JET. דוגמא למכשיר כזה הוא E-flow. לגבי מטופלים עם סיסטיק פיברוזיס, או מחלות ריאות אחרות הדורשות שימוש בתרופות רבות לאינהלציה (כמו PCD או חולים אחרים), אני לא ממליצה להשתמש במכשירים אולטרסונים (ULTRASONIC NEBULIZERS) לתרופות הקבועות. ניתן לבצע סליין רגיל או ונטולין או בודיקורט/בריקלין במכשירים אלו אך לא תרופות אחרות. גם עם סליין היפרטוני יש לי בעיה בשימוש עם מכשירים שכאלה, מכיוון שהמכשיר הוא כ"כ מהיר שבשאיפה אחת כמות המלח שהיא תיכנס תהיה גדולה וזה עלול לגרום לאפקט של חסימת דרכי נשימה עליונות (ברונכוקונסטריקציה) ואז לתופעה של דווקא קוצר נשימה עם שיעול חזק. יש משמעות לזמן של ביצוע אינהלציה של סליין היפרטוני (כמו ש-סיאפניקית אחת, כותבת - משתעלים, ועוד קצת עושים אינהלציה, ועוד פעם משתעלים וכן הלאה). לגבי מכשירים מסוג JET - לא כל המכשירים האלו מתאימים לסיסטיק פיברוזיס ! חשוב לבדוק את גודל הטיפה שיוצאת מהמסיכה, חשוב לבדוק את ההומוגניזציה של החלקיקים (פיזור חלקיקים שווה), עוצמה של המכשיר והתאמה של התרופות השונות למכשיר עצמו. האם נבדקו התרופות פולמוזים, טובי, כולירצין, סליין היפרטוני במכשירים האלו?? כיום בארץ יש, רק, את מכשיר ה- Pari turbo מסוג ה- JET, שמתאים למטרה זו בדיוק (אלא אם כן מישהו מכיר מכשיר אחר, אשמח לעדכון). מדובר בסוס עבודה שהוכיח את עצמו במחקרים קליניים בסיאף ובמחלות אחרות, ולכן זה המכשיר המועדף. במכשיר ה- EFLOW שקיים בארץ כן נבדקו כל התרופות שציינתי וכן, זהו מכשיר נוסף, דווקא מסוג MESH, שמשתמשים בו בסיאף. אחת הבעיות שאני רוצה לציין באיפלו זה השימוש בסליין היפרטוני - אני יודעת שהחולים משתמשים במכשיר לאינהלציה זו, אבל בהחלט קורה שבגלל המלח המרוכז, המכשיר נסתם מהר יותר וצריך להחליף מהר יותר את הממברנה. כמו כן, מטופלים חווים יותר כיווץ של דרכי נשימה עליונות בזמן האינהלציה עם סליין היפרטוני ואיפלו. כמובן, שהכל אינדבידואלי - ויש כאלה שלא יתארו את מה שכתבתי כאן על האיפלו...
 

orii

New member
לא ראיתי את המסמך שצרפת...

אבל האם החברה שפיתחה את הפולמוזיים (גננטק) מאשרת את המכשיר שלכם? אתה יכול להראות את התוצאות של המכשיר לשכם בהשוואה לאלו של פארי טורבו ולאלו של EFLOW? תודה
 

orenkulu

New member
מכשירי אינהלציה

התפרסמה היום סקירה של מכשירי אינהלציה. לא בטוח שהם רלוונטיים לפולמוזיים וטובי (אני אבקש מורדית לבדוק אם גודל החלקיקים מתאים) אבל נראה לי מגניב אינהלציה רכבת.
 
למעלה