מכות בגן

anat30g

New member
מכות בגן

יש לנו בעיה - הקטנטנים שלי (תאומים בני שנתיים וחודשים) נמצאים בגן של ילדים בני שנתיים עד שלוש ויש כמה שהם כבר בני שלוש פלוס... השבוע סיפרה לנו הגננת שהילדים הגדולים יותר מכים את הקטנים (כשהתאומים שלי ביניהם) - היא דיווחה שהנושא בטיפול, היא שוחחה עם ההורים ועובדת על הנושא הם ברמת האינדיוידואל והן ברמת הקבוצה. אני יודעת שבכל גן יש בעיות כאלה - וממש לא נלחצתי מהעניין. לפעמים התאומים שלי מכים זה את זה - אבל זה כל כך נדיר שאני אפילו לא זוכרת את הפעם האחרונה שזה קרה. אחת הסייעות אמרה לי שהיה טוב אם הילדים שלי היו לומדים להחזיר - כי אז הגדולים לא היו מכים אותם - כי הם לא מכים ילדים שמחזירים מכות... ואני תהיתי בליבי האם אפשר ללמד ילד להחזיר? האם כדאי ללמד אותו? ענת

שאלת המיליון דולר../images/Emo13.gif

אני חושבת שאם זה הגיע למצב כזה..שהגדולים מרביצים והקטנים לא מחזירים להם וזה חוזר על עצמו..הטיפול צריך להיות בגדולים שמרביצים. ואוי ואבוי לסייעת שהיתה אומרת לי דבר כזה "היה טוב אם היו יודעים להחזיר"...ומה התפקיד שלה? לתת להם חרבות? לא הייתי מציעה לך ללמד את הילד להחזיר..את רק תכניסי אותו למעגל האלימות..ואם הם יחזירו לקטנים..מה יהיה אז? איפה הפתרון? לא מנענו אלימות...ובאלימות לא פותרים אלימות.זו דעתי.

זה אמנם קצת רחוק מאיתנו

אבל גם לי לא נראה המשפט "ללמד אותם להחזיר" יש דרכים אחרות להתמודדות עם אלימות או הצקות של ילדים אחרים

LimorNimrod

New member
אני שייכת לצד השני ../images/Emo3.gif

ובכל זאת לא מאמינה בלהחזיר. היתה תקופה של כחודשיים (סביב גיל שנתיים) שנמרוד היה מרביץ בגן וגם לי. עשרות, אם לא מאות פעמים חזרתי על ההבר שלא נעים לשחק עם ילד שמרביץ ואם היה מרביץ לי הייתי מפסיקה את הפעילות איתו, מסבירה שלא נעים לי לשחק איתו כשהוא מרביץ ובאופן מופגן עוברת להתעסק בעניני עד שהיה בא לבקש סליחה. בגן הנוכחי נמרוד הוא הילד הכי גדול ומבוגר מהצעירים בכמעט שנה. לפני יומיים כשסיפר לי מי מרביץ למי בגן ומי נושך, שאלתי אותו: למי אתה מרביץ? לשום אחד, ענה לי בתדהמה, אני גדול!

דני*דין

New member
היום גם אנחנו בצד הזה אבל..../images/Emo67.gif

זה אחרי שבשנה שעברה טום היה מהקטנים בכיתתו והוא חטף על ימין ועל שמאל ועכשיו השנה הוא מהגדולים בכיתתו(הוא בן 2 ו-10 חוד´) והוא מראה לכולם מי שולט וזה נורא קשה. הוא היום בתקופה שלהרביץ זה הפך לדבר מאוד טריוויאלי ונורא קשה לנו לחדור אליו ולהסביר לו שהוא צרך להפסיק עם זה. ניסינו את מה שעשית אבל כנראה שלא מספיק שטפנו לו את המוח. אם יש למישהו עוד רעיונות אקבל בברכה ביי גיא

מתולתלת

New member
היי גיא

יש בעיה אצל הילדים המכים הם עצבנים מאוד כש"לא מרביצים" ניתן לעצור זאת ע"י שק איגרוף או משחק כדורגל או סתם בהשתוללות על הדשא

לאה_מ

New member
ממש לא ללמד להחזיר.

יש ילדים שאצלם "להחזיר" זו תגובה טבעית. במקרה כזה, אם מרביצים לילד והוא מחזיר - זה נראה לי בסדר. אבל אם אנו מעודדים (או לוחצים, תלוי איך מסתכלים על זה) ילד ש"אין לו את זה" להחזיר, בניגוד לאופי שלו, בניגוד לדחף הטבעי שלו לפתור את הדברים בדרך אחרת, כי אז לדעתי התוצאה היא פשוט לגרום לילד דילמה נוספת - לא רק שמרביצים לו, אלא נוסף לכך, הוא לא רוצה להחזיר אבל יודע שאמא רוצה שהוא יחזיר, אז לעשות מה שנראה לו או לרצות את אמא?! אבל לשם ההגינות אני חייבת לומר, שבן זוגי מחזיק בדעה שונה, ולדעתו אני חושבת ככה בגלל שאני בת, ואם הייתי בן הייתי יודעת שחייבים להחזיר...

נתי נתי

New member
יש ילדים שלא יודעים להחזיר....

הבן שלי היום בחוג גודו הוא בן חמש. יש סיכוי שסוף סוף ידע להחזיר. צריך ללמד אותם להתגונן בפני המכים. אני יודעת שבגן נותנים להם להחזיר. מה שיש שנותר לי להציע לך, זה לא להיות שלווה ולהכנס יותר למה שקורה בגן. אם יש בעיה והילדים שלך הם הקורבנות זה לא בסדר. כשהיה זמן בגן של הילדיםשלי שהיו מכות, אני לא הייתי מוכנה שילשי יהיו קורבן. אנחנו גילינו שיש גננת שקשה לה לאכוף את המשמעת ולכן דווקא אצלה היו התפרצויות. הגננת הזו לא נמצאת יותר בגן. ועוד: בנקודת שיא אני הודעתי שבפעם הבאה שהילדה שלי תקבל מכות ממישהו אני מוציאה אותה מהגן.

שישיר

New member
אני מסכימה שצריך לדעת להחזיר

כי ילדים "מנצלים" את העובדה שילד לא מחזיר ובוכה על מנת לחזור ולהציק לו.. אבל להוציא את הילד מהגן בגלל זה.. אני חושבת שהגננת לא תמיד יכולה לשלוט בכל הילדים בו זמנית, לכן זה אפשרי שילד יקבל מכה מילד אחר, אבל מצד שני הוא צריך לדעת/ללמוד שכן צריך לדעת להתגונן ולשמור על מקומו בגן. ילד שלא מחזיר לתקופות ארוכות ובוכה כל פעם שהוא מקבל מכה - הסיכוי שלו להפוך לילד שכולם מציקים לו טוב יותר, לצערי... ואני מכירה אישית אחד כזה, שאפילו הגננת אמרה לאמא שלו שהיא צריכה לעזור לו ללמוד לא לבכות ולהחזיר כי כולם מציקים לו.. והגננת - פשוט לא מסוגלת בכיתה של 40 ילד לשמור עליו כל היום...

נתי נתי

New member
נראה לי שהתחברו אצלי שני הילדים ../images/Emo20.gif

אז ככה - לגבי ההוצאה מהגן. כן אני עומדת מאחורי דברי. אם הרגשתי שהמקום אליו אני שולחת את ילדתי אינו בטוח עבורה, ולא יכולים לספק לה את ההגנה המירבית לשלומה. זכותי ואף חובתי לעשות מה שניתן כדי שהגנה זו תתקיים. אני מודעת לעובדה שאני נחרצת בעניין אבל כזו אני, כשזה מגיע לשלום ילדי אין מקום להתפשרות. העובדה שעם אמירת משפט בוטה זה, נפסקו כל הצרות. הם מצאו פיתרון הגיוני לבעיה שנוצרה. ובדרך שתבטיח את שלומה של ביתי שהיתה הצעירה ביותר בגן.

*עבריה

New member
נתי- את לא יכולה ל"שמר את ילדייך

בצמר גפן. זו גם טעות לחשוב ככה למרות שאנחנו רוצים את הכי הכי טוב עבורם. אני גם לא מוצאת שה"איום" שלך על הגננות מוצדק. וכי הרי אם תוציאי את ביתך מהגן, יוכלו ל"טפל" בבעיה טוב יותר? ומה לך יצא מזה? תחליפי לה גן כל שבוע??? תראי, בצער רב אני אומרת את זה, אבל זה חלק מהחינוך או מהמראות שהילדים חווים, ואת יודעת מה? כשאני חושבת על זה אולי באמת צריך להיעשות מחקר בנושא הזה של מאיפה האפרוחים הקטנים האלה לומדים להכות, אם ממילא הם הולכים לישון לפני שכל "תוכניות האלימות" משודרות. לי יש שני ילדים, בת בכורה שהייתה ועודנה ילדה טובה כזו שלא מרביצה אף פעם ותמיד היו הסיסמאות האלה לידה של "לא לאלימות" וכו´, ומה יצא? היא חטפה, והרבה.. ואף פעם גם לא החזירה (עד היום) ואני הייתי כועסת, רוגזת, ומתעבת כל ילד/ה שהרביצו לה. והבן שלי, לו כבר לא אמרתי "לא לאלימות" והוא למד מהר מאד כשמרביצים לו הוא מחזיר. לא נשאר חייב... אבל בסופו של עניין, שניהם כבר יותר גדולים היום מגיל גן. ואני רואה ולומדת יחד איתם שיש דברים שכמה שלא נשנן ונתפלל ונקווה שלא יהיו קיימים בעולמנו --- לצערנו הם קיימים ואי אפשר יותר "להחביא" אותם. בקיצור, המלחמה שלך כנגד הורי הגן והגננות לא תביא טובה לא לך ותעשה במידה מסויימת גם עוול לביתך. עבריה

נתי נתי

New member
עבריה - את מביעה עמדה שיפוטית כלפי

הדרך בה אני מגדלת את ילדי, וזה לא מקובל עלי. את לא שאלת לפרטי המקרה, וגם נדמה לי שלא קראת את דברי כמו שצריך.

מיה30

New member
בג´ודו כדי להחזיר?

לגבי החוג אז גם הגדול שלי {5 וטיפה} בחוג ג´ודו אבל זה לא בגלל שהוא לא יודע להחזיר, כי כשצריך להחזיר לאחיו הוא יודע יופי אבל בגן...מ´פתום הוא לא מרביץ כי....הוא מפחד שיענישו אותו {העונש = לשבת בצד ולראות את כולם משחקים} וחוץ מזה המדריכים בחוג כל הזמן חוזרים ואומרים שלא עושים ג´ודו על חברים בגן או בשכונה רק אם ממש ממש רוצים אז אמא ואבא הם האובייקטים הראויים...
והקטן...{שנה ו-8 ח´} כבר אמרתי פעם נינג´ה אמיתי הוא והרבצות זה שם נרדף נשיכות זה גם לחם חוק אצלו {אם כי התמתן לאחרונה} בתחילת השנה כשעדיין לא ידע לדבר אז היה מראה לכולם במשפחתון מה הוא יודע לעשות עם השיניים...
והנה סיפורון... באחד הימים כשהגעתי לקחת אותו בצהריים המטפלת אמרה לי: "היום הוא נשך את זיו, בדיוק החלפתי לו והוא היה ערום {זיו} הילד שלך רץ אחריו כאילה ראה סטייק מהלך..."
מיה30

דספרדו

New member
בחיי יותר מידי בנים

לכי תעבדי כבר על הבת!
{שמת לב שכל האיקונים הם זכרים??? נ.ב. אם כבר דברנו על בת, ברור שלא תהיה לה בעיה עם שני אריות כאלו לא ככה? {מ´כפת לי להחניף לה קצת

מיה30

New member
אריות זה ברור ../images/Emo66.gif

היה פה ספק???? הבת תצטרך לחכות קצת....
בינתיים אין לה מקום אצלנו בג´ונגל... מיה30 {מאלפת בספארי}

אתמול אריאלי סיפרה לי

ש "אמא, מכה, גן" לשאלתי אם מישהו הרביץ לה בגן היא ענתה"כן" שאלתי מי זה היה והיא אמרה את שם הילד, שאלתי איפה והיא אמרה "ראש". בשביל לבדוק שהיא מדייקת בפרטים שאלתי אותה אח"כ עוד פעם והתשובה היתה זהה. הייתי כ"כ גאה בה שהיא כבר ממש יודעת לספר חוויות מהגן (היא בת שנה+7) שבאותו רגע לא ממש היה איכפת לי שזאת חוויה שלילית.
אמא שמסמיקה מגאווה

anat30g

New member
תודה לכולם ועדכון

החבר´ה שלי לא למדו עדיין להכות (גם לא זה את זה) - הנושא טופל בגן והגננת אומרת שיש שיפור. בבוקר שבאנו לגן - היתה שם אמא של אחד הגדולים מהרביצים שבאה להניח את בנה שם, וכשהיא ראתה אותנו (אחד התאומים שלי חטף מהבן שלה הרבה) היא הזהירה את הבן שלה שלא יכה את בני והבן שלה ענה לה שבגן של לא מכים - שכועסים מדברים. אני לא יודעת האם זו תשובה שהוא מדקלם או שזה משהו שהוא הפנים, אבל זה הוכיח לי שהנושא בטיפול וגם שמחתי לעובדה שכל האנשים משמעותיים לילדים מודעים לכך ומשוחחים איתם על כך. ענת

למעלה