מי צם פה בכיפור?

deathcaster

New member
חחחחחחחח באמת הצחקת אותי

אני חושב שגם אם הייתי 50 שנה בקבע לא הייתי שומע את המילה אנאכרוניסטי למה אני חייב לדפוק מילים כאלו בכל הודעה ? ככה אני גם מדבר
אנאכרוניסטי = לא תואם את הזמן...כמובן שמקור הביטוי הוא משמו של כרונוס (Chronos), התגלמות הזמן במית' היוונית שלרוב טועים ומתבלבלים עם כרונוס ( Cronus ) אבי האלים הבכירים של האולימפוס -
Demeter, Hestia, Hera, Hades, Poseidon and Zeus.​

Safety Pin

New member
תגובה

למה להתערב בנושא שגם ככה אינו נוגע אליך כלל? למה מראש להגיב?

תשובה "מדוע צמים" על פי הדת

צמים כיוון שבשלב מסויים כשאתה לא אוכל.. הגוף מתחיל לפרק שומנים ולעכל אותם יש בגוף שומן שנקרה "חלב" (כמו חבר'ה לא כמו חלב - לא יודעת לנקד במחשב) על פי התורה. בעבר על המזבח היו מקריבים קורבן שאת ה"חלב" היו מקריבים לה' .. על כן כל אדם שצם ה"חלב" בגופו מתחיל להשרף במשך הצום וכך כאילו כל אדם עשה קורבן לה'...

יש לי תשובה בשבילך..

לא יודעת עד כמה היא תהיה מספקת. ואני בחורה עם זיקה באמת מינימלית של כבוד לדת.. אבל יש לי איסה סנטימנט לחגי ישראל.. הסיבה העיקרית שעלינו לעשות את זה, זה כדי לייחד עצמנו מהגויים. אם קיים מנהג שקיימו קודמייך, לעם, למשפחה, דם מדמך, ושמרו על הייחוד שלהם בלב גויים, ובשל אותו ייחוד נרדפו, הושמדו, ודרשו בכל תוקף מדינה בה אתה נמצא היום.. מדוע אתה לא תעשה אותו..!? בעצם, יצא לי קצת מבולבל, אנסה לנסח את זה אחרת - בכך שאתה מתכחש למסורת הזו, אתה שולל מלבד את זכותך וחזקתך על המקום, ויותר מכך, מילדייך וילדי ילדיהם את מקומם בשרשרת הזו של היהדות, שבה אתה בסה"כ מהווה טבעת, חולייה קטנה. זה יום. 25 שעות ללא מזון. אנחנו לא חיות. וזה לא סבל לא לאכול יום אחד בשנה. בשביל הכפרה הקולקטיבית - אתה יכול לטעון עד מחר שלא פשעת, ואני יכולה להבטיח לך שכולנו פושעים המון, כולנו חומדים, כולנו פוגעים לפעמים באנשים.. ויום אחד של חשבון נפש מלא לא יזיק..

ערפיח

New member
שני,

צר לי, אבל כנראה שזוהר צודק ומי שצם הוא באמת קצת אנכרוניסט, בדיוק כמו אלו שעדיין סבורים שביממה יש 25 שעות.

Safety Pin

New member
לא הבנת

הצום הוא 25 מכיוון שיש את תוספת החג כמו שיש תוספת לשבת ולכן היא נכנסת שעה לפני שהיא יוצאת ביום שלמחרת.

deathcaster

New member
תגובה

אני אתיאיסט, כל הדברים שכתבת על יהדות, חוליה קטנה, כפרה קולקטיבית, הם חסרי משמעות לדידי. טענתי שלא פשעתי ? אינני מושלם, אך אם עשיתי רע למישהו אני אדע להתנצל בפניו בזמן ולא לחכות לכיפור. חשבון נפש אני עושה כל השנה. זה לא סבל לא לאכול יום אחד בשנה ? זה גם לא נכון , גם טמטום וגם סתירה. למה ? זה לא נכון - כי פיזיולוגית כל יום גופנו צריך את מנת המזון והנוזלים שהוא דורש. זה טמטום- כי את אשכרה מאמינה בזה ואת משכנעת את עצמך שזה נכון כדי להקל עלייך את הצום. זו סתירה כי מטרת יום כיפור הוא שתתעני, ואחד הכלים הוא הצום, למעשה הצום הוא הכלי המינורי בכל הטקס הזה , כך שאם את טוענת שצום הוא לא סבל את מפספסת את המטרה של כיפור. להזכירך מטרת היום הזה הוא לבקש כפרה בין האדם לאל, ואת חייבת "לבלות" יום זה בתפילות וסליחות, אם את מבלה את היום בצום בבית, את ממש לא עושה כבוד לא עם הדת , לא עם המסורת ולמעשה משקרת את עצמך, אולי כדי לרצות את הורייך ואף לרצות את עצמך. כך שטיעונייך לוקים מאוד בחסר. אכן אם לצטט אותך- תשובתך אינה מספקת, היא אף מחזקת את טענתי.

MaD-d0g

New member
מה הקשר ../images/Emo35.gifזה כמו לבדוק אם אני יכול

לעמוד בקפיצה מהקומה הראשונה... אני די בטוח שכן, אבל למי זה יתרום
(עזבו גימלים חח)

למעלה