מי אתה???

מי אתה???

(ההודעה נרשמת בלשון זכר בגלל מגבלות השפה העברית, אך מיודעת לשני המינים כאחד) רציתי לפתוח את הדיון מיהו חבר בנוער מרצ, כידוע לכם נוער מרצ בגלל אופייה המיוחד אינה לוקחת דמי חבר מפעילים על חברות, דבר אשר גורם לפיתוח השאלה מיהו חבר בנוער מרצ? האם אדם אשר אינו מגיע לכלום אך עדיין מעוניין שיגדרו אותו כחבר נוער מרצ ומגיע לדברים הוא חבר? האם אדם אשר רק מגיע לפעולות / פעילויות חברתיות / פעילויות שטח הוא חבר? באיזה מקרים כן? באיזה מקרים לא? האם ההחלטה לא לקחת דמי חבר מפעילים היא נכונה? הרי הדבר יכול לעזור תקציבית (מעט מאוד, ואולי אפילו כמעט ולא) ובהחלט יעזור למתן מחוייבות לתנועה ולהגדרה מדוייקת של מיהו פעיל בנוער מרצ. מהם החסרונות להחלטה זו? בתקופה מסויימת בנוער מרצ ביקשה ההנהלה מאותם אנשים אשר הופיעו ברשימות של נוער מרצ להגדיר את עצמם, היו מספר הגדרות, האם נכון הדבר? אילו קריטריונים אתם הייתם שמים לחברים להגדיר את עצמם? האם רעיון של ליצור טופס התפקדות רשמי אשר רק אחרי מילוי כל פרטיו ניתן להיות חבר בנוער מרצ הוא רעיון טוב? פרקטי? בתקווה לדיון פורה לפחות כמו הדיון על תפקודה של ההנהלה... אלון

תראו מה העייפות עושה לי....

"האם אדם אשר אינו מגיע לכלום אך עדיין מעוניין שיגדרו אותו כחבר נוער מרצ ומגיע לדברים הוא חבר?" הכוונה הייתה, לאדם אשר לא מגיע לכלום אך מעוניין שימשיכו להודיע לו...

מור ק

New member
הממממ

יש לי הרגשה משונה שההודעה הזאת מיועדת בדיוק לאנשים כמוני...
האמת- אני לא יודעת אם אני כן או לא יכולה להגיד שאני בנוער מרצ (עד כמה שמאוד מאוד הייתי רוצה) כי לצערי לא קיימים אוטובוסים שיאפשרו לי להגיע לפעולות (הייתי מוותרת על כל הזמן שבעולם ולוקחת אוטובוסים לתוך הלילה, אבל אגד פשוט לא נותנים לי...) ואני לא ממש מצליחה לארגן לעצמי להגיע לצמתים (עד עכשיו הייתי בשניים, דאמיט עם הפיגוע ההוא). בשבילי היה הרבה יותר טוב אם היו דמי חבר, לפחות סמליים, או איזשהו תופס רישום. אבל זאת רק אני. יומטוב מור(צ´ו)

korinalir

New member
בקשר לדמי חבר

הנה חסרונות שחשבתי עליהם: 1. במצב הכלכלי הירוד היום בארץ יש כאלה שלא יוכלו להרשות לעצמם לשלם אפילו סכום סימלי והם לא יחשבו חברים ולא יוכלו להשתתף בפעילויות וחבל. 2. *נוער* מרץ מהגדרתו מיועד לנערים שרובם עדיין תלויים בחסדי הוריהם לכסף וגם אלה שבאים ממשפחות אמידות לא תמיד הורים שלא תומכים בתנועה יסכימו לשלם לתנועה השייכת למפלגה בה הם אינם תומכים ושוב ילדים להורים אלה "ידפקו" *אני אגב שייכת למספר 2 ההורים שלי לא שמחים שאני הולכת לפעולות אבל מרשים לי בשם הפלורליזם אבל הם לא ישלמו בשביל זה (הם אגב לא מתנגדים למפלגה אלא לתנועה פוליטית בכלל אבל זבש"ם)
יום טוב

DRYICE

New member
אין צורך בפורמוליזציה.

בצורה הלא מחייבת היא נוחה לצורך גיוס פעילים(ואנחנו צריכים לעשות גיוסים והרבה) ואני לא רואה כל צורך ביצירת פורמליזציה, אם אתה שואל אותי מי הוא חבר נוער מרצ, אז התשובה שלי היא כל מי שמגדיר את עצמו ככזה. הרי לא ניתן לכמת ולמדוד מידת פעילות של חניך. אני לא חושב שיש לנו שום דבר להרוויח מפורמליזציה של החברות בתנועה ויש לנו מה להפסיד. אני כן חושב שכדאי להכין רשימות קשר כמה שיותר טובות. לגבי כסף, אפשר להכין מנהג של לעשות מגבית מבין החברים אחת לשנה, אני לא חושב שצריך לעשות את זה פורמאלי, ולרשום זה שילם וזה לא שילם או זה שילם כך וכך וזה שילם אחרת. אני אישית לא ממש בקיא בניהול התקציבים של נוער מרצ או בגודל התקציב בכלל. DRYICE

למה לא צריכים לשלם שום דמי חבר

ומסיבה פשוטה : נוער מרצ, לפני הכל, היא תנועת נוער ומתוקף היותה תנועת נוער, אי אפשר לגבות דמי חברות מהפעילים/אי פעילים בה, מכיוון שאז השיוך בה יהפוך להיות מותנה בכסף. ואנחנו, לדעתי לפחות, לא מבקשים לצור שיוך על בסיס כספי, אלא על בסיס אידאולוגי, בסיס חברתי, כאלו שלא מותנים באף גורם. ואם אנחנו, בתור "נוער מרצ", נהפוך את החברות בתנועה לחברות בתשלום, אנחנו נפגע ונצטצם את קהל היעד אליו אנו פונים, שאולי לא מעוניין לקחת חלק באקט הדומה להתפקדות למפלגה, אלא מגדיר את כל היותו כפעיל בצורה אחרת לגמריי, כאדם שמעוניין לחזק את התנועה בשטח, בצמתים ובהפגנות וגם אידיאולוגית, אבל לא מעוניין לתרום כספית. ואז מה, "נכריח" את ה*פעילים* שלנו לשלם דמי חבר ?! לא נראה לי הגיוני. לא נראה לי תואם ואפילו במעט את הקוד הערכי של נוער מרצ, שבפעם האחרונה שבדקתי (ולא, אין לי שום כוונה לצטט) קורא לנוער לעשות, ולפעול, ולא ייתכן כי "לפעול" משמעו "לשלם". אני בהחלט מסכימה שיש מקום להגדרה קצת יותר רצינית של פעיל בנוער מרצ, אבל אני לא חושבת שהשיוכים הללו צריכים לבוא בצורה חיצונית, מבלי להכריח את החניכים לבצע איזושהי פעולה שתוכיח את פעילותם. אבל איזה שאלון מפורט עם מידת הפעילות של החניך בהחלט יכול להיות מספק. תוך כדי הגדרה רצינית יותר מאשר בחירה בין : פעיל/פעיל מאד/משועבד לנוער מרצ שחי כל היום במרכז. לא, לא כזה. קצת יותר רציני. יום טוב, פורימ(ון) שמח ונטול מלש"שים לכולנו.

תשלום כן! כיבוש לא!

אנשים פיספסתם את החלק העיקרי, כן צריך להיות תשלום לדעתי בין אם סמלי ובין עם אפקטיבי, אך בתור תנועה סוציאל דמוקרטית השואפת לצמצם פערים חברתיים ברור שלא נתנה את הקבלה בתשלום - מי שאינו מסוגל לעמוד בתשלום לא יישלם (כמו בכל תנועות הנוער) החביור הוא עדין על בסיס אידיאולוגי אך מי שיכול לעמוד בזה ישלם ומי שלא יקבל חברות "חינם" אני חושב שבנוסף חשוב להוציא כרטיס חבר כזה או אחר וכך נפתור כמה בעיות במכה אחת - כסף! ומחוייבות לתנועה...

למעלה