מיתוסים על תחבורה ציבורית - שרשור דיון

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
אי הכרת קווי הלילה

מה שבויים האנשים בהסתכלות על תחבורה ציבורית ?
אילו דברים בתחץ היו בעבר ואנשים מאמינים שגם היום?
מדוע יש כאלו שלא יסעו בתחץ בחיים?
עוד מיתוסים וסטיגמות?
אי הכרת קווי הלילה
החשיבה לפיה אין כלל אוטובוסים בלילה אמנם נכונה לחלק מימות השנה (וזו גם האשמה, מכיוון שקווי הלילה צריכים לפעול בכל לילה), אבל זה לא אומר שלא צריך להכיר אותם בכלל.
אנשים עדיין לא מכירים את הקווים האלה ואין להם מושג שיש באמת אוטובוסים בשעות הלילה, אפילו שהם עוברים להם מתחת לאף. לא ברור מה הם חושבים שעושים האוטובוסים שנוסעים להם באמצע הלילה, אם לא קווי שירות.

25306yosef

New member
לא נכון !!!

אי הכרת קווי הלילה
החשיבה לפיה אין כלל אוטובוסים בלילה אמנם נכונה לחלק מימות השנה (וזו גם האשמה, מכיוון שקווי הלילה צריכים לפעול בכל לילה), אבל זה לא אומר שלא צריך להכיר אותם בכלל.
אנשים עדיין לא מכירים את הקווים האלה ואין להם מושג שיש באמת אוטובוסים בשעות הלילה, אפילו שהם עוברים להם מתחת לאף. לא ברור מה הם חושבים שעושים האוטובוסים שנוסעים להם באמצע הלילה, אם לא קווי שירות.
לא נכון !!!
אותם קווים שאתה מכנה בשם "קווי הלילה", אינם סדירים כלל.

חיפשתי במערכת המידע "קו לילה" מהעיר כרמיאל לאחר חצות (בלילה שבין חמישי לשישי. על הלילות שלפני אין בכלל על מה לדבר...), ומה ראיתי ? האוטובוס הקרוב יוצא מכרמיאל רק ב-5 בבוקר, ואילו האוטובוס שלפניו יצא בשעה 23:30 (שהוא האוטובוס האחרון של "קווי הלילה").

האם לביזיון הזה אתא קורא קווי לילה ???

כל עוד אין באמת קווים הפועלים באופן סדיר בשעות הלילה (על פי המודל של רכבות הלילה), אין למעשה קווי לילה כלל, ומדובר בלא יותר מסלוגן שקרי של פרסומאים. רק חבל שיש חובבי תח"צ שמאמינים לסלוגן השקרי והבזוי הזה.

mister K

New member
די שתוק כבר!!!

לא נכון !!!
אותם קווים שאתה מכנה בשם "קווי הלילה", אינם סדירים כלל.

חיפשתי במערכת המידע "קו לילה" מהעיר כרמיאל לאחר חצות (בלילה שבין חמישי לשישי. על הלילות שלפני אין בכלל על מה לדבר...), ומה ראיתי ? האוטובוס הקרוב יוצא מכרמיאל רק ב-5 בבוקר, ואילו האוטובוס שלפניו יצא בשעה 23:30 (שהוא האוטובוס האחרון של "קווי הלילה").

האם לביזיון הזה אתא קורא קווי לילה ???

כל עוד אין באמת קווים הפועלים באופן סדיר בשעות הלילה (על פי המודל של רכבות הלילה), אין למעשה קווי לילה כלל, ומדובר בלא יותר מסלוגן שקרי של פרסומאים. רק חבל שיש חובבי תח"צ שמאמינים לסלוגן השקרי והבזוי הזה.
די שתוק כבר!!!

25306yosef

New member
למה אתה רוצה להשתיק אותי ?

די שתוק כבר!!!
אני מנסה להסביר לך שאין בישראל קווי לילה ומדובר למעשה בסלוגן שקרי ובזוי של פרסומאים שהצליחו לעבוד על חובבי תח"צ רבים.

נתתי לך את הדוגמה של כרמיאל, אך כך בדיוק זה קיים גם במקומות אחרים שבהם פועלים "קווי הלילה".

mister K

New member
כי אתה חופר והורס דיונים עם המנטרות שלך.

אני מנסה להסביר לך שאין בישראל קווי לילה ומדובר למעשה בסלוגן שקרי ובזוי של פרסומאים שהצליחו לעבוד על חובבי תח"צ רבים.

נתתי לך את הדוגמה של כרמיאל, אך כך בדיוק זה קיים גם במקומות אחרים שבהם פועלים "קווי הלילה".
הבנו שאין אוטובוסים מכרמיאל לחיפה "בשעות הלילה".
הבנו פעם אחת, פעמיים, 10 פעמים... די!

אין לעובדה הזאת שום קשר למה שכתבתי על אי הכרת קווי הלילה ואתה מסיט פה את נושא השרשור!

25306yosef

New member
אני לא מסיט את נושא השרשור!

הבנו שאין אוטובוסים מכרמיאל לחיפה "בשעות הלילה".
הבנו פעם אחת, פעמיים, 10 פעמים... די!

אין לעובדה הזאת שום קשר למה שכתבתי על אי הכרת קווי הלילה ואתה מסיט פה את נושא השרשור!
אתה טוען שאנשים לא מכירים את "קווי הלילה", ואני מנסה להסביר לך מדוע ולמה אנשים אינם מכירים את "קווי הלילה".

מכיוון שכאשר מישהו נכנס למערכת המידע על מנת לקבל פרטים על "קווי הלילה", הוא מגלה שמדובר בבלוף אחד גדול, והוא לא ייכנס יותר למערכת המידע מכיוון שעכשיו הוא יודע שאין למעשה קווי לילה.

קווי לילה קיימים רק ברכבת ישראל בקטעים הפועלים בלילה.

down under

New member
קישטא

אתה טוען שאנשים לא מכירים את "קווי הלילה", ואני מנסה להסביר לך מדוע ולמה אנשים אינם מכירים את "קווי הלילה".

מכיוון שכאשר מישהו נכנס למערכת המידע על מנת לקבל פרטים על "קווי הלילה", הוא מגלה שמדובר בבלוף אחד גדול, והוא לא ייכנס יותר למערכת המידע מכיוון שעכשיו הוא יודע שאין למעשה קווי לילה.

קישטא

טוב בסדר

טוב בסדר
אין רכבת לילה לקהיר...

שימי810

New member
מספיק, באמת... לא מדובר בבלוף.

מספיק, באמת... לא מדובר בבלוף.
תציץ בקו 210 שעובר בין קרית אתא לגבעת הרקפות בקרית ביאליק, עושה מסלול יחסית מסובך (עובר דרך מוצקין, רוב ק. ים, ק. חיים [ואולי בקרוב יגיע גם לחוף]), אך פועל בזמינות מירבית.
שב לארוחה בבית קפה בחוץ באח"י אילת בקרית חיים ותראה אוטובוסים כל 15-20 דקות עוברים (בדיוק לפי מערכת המידע. למרות שנראה שהתדירות אפילו הרבה יותר גבוה מזה), ולרוב מפגש האוטובוסים נעשה באח"י אילת, עוברים שני האוטובוסים במרחק זמן לא גדול.
זה נחשב הקו הכי פופולרי בכל הארץ (בנוסף לקו 200 - חוף דדו עד צומת צבר [בקרוב יקוצר עד מרכזית המפרץ בשל המטרונית המהווה קו לילה]).
כל כמה אוטובוסים עולה גם מאבטח, כי בכל זאת מדובר בצעירים...

מספיק לומר שהכל בלוף. מרוב האוטובוסים שחולפים הם רק עושים חשק לעלות עליהם.

אז טוב שמשמיעים פרסומות ברדיו על קווי הלילה

אי הכרת קווי הלילה
אז טוב שמשמיעים פרסומות ברדיו על קווי הלילה
ויותר חשוב שיבהירו איפה ומתי יש קווי לילה.
ולשרשורון מלמטה גם למנוחה ולשלווה אין קווי לילה.
נוחו בשלווה!

connex

Active member
יש גם נמ"קים (באשדוד ואילת למשל)

אי הכרת קווי הלילה
יש גם נמ"קים (באשדוד ואילת למשל)

בגדול אתה צודק,אבל שים לב שגם בקיץ ישנם קווי לילה שלא עובדים באופן סדיר אלא חלקם רק בסופי שבוע ואחרים שבוטלו
(בלוד למשל במשך שנתיים רצוף היו קווי לילה: 246 לראשל"צ דרך רמלה שבוטל בקיץ שעבר ו241 מרמלה לתל אביב דרך לוד שבוטל לפני חודש)
השנה אין
כך שאפשר להבין כאלו שלא מכירים את קווי הלילה אם עושים בהם שינויים תכופים ובייחוד בעיר כמו לוד שבה חיים אנשים מבוגרים רבים שלא רגילים לשינויים (ויעידו תושבי העיר שהצביעו ברגליים כשויאוליה נכנסה לעיר ועשתה מהפך בקווים והמסלולים)

scooby5

Member
לא צריך תחצ בשבת כי אין ביקוש.

עוד מיתוסים וסטיגמות?
"עובדה" - התחנות ריקות.

mister K

New member
זה כבר לא מיתוס - זה שקר של יהודה אלבז.

"עובדה" - התחנות ריקות.
זה כבר לא מיתוס - זה שקר של יהודה אלבז.
רוב הציבור (כולל הדתי) לא טיפש ויודע שזה לא נכון.

"אם תדליק סיגריה האוטובוס יגיע"

עוד מיתוסים וסטיגמות?
"אם תדליק סיגריה האוטובוס יגיע"

אורי404

New member
"אין ביקוש"

עוד מיתוסים וסטיגמות?
"אין ביקוש"
אחרי זה מתגלה להיפך, שיש ביקוש גדול. דוגמאות:
* קו הרכבת לבאר שבע, שלפני פתיחתו המחודשת נכתבו רצף המלים.
* הפעלת קווי לילה, כאשר לצד זה פועלות מוניות שירות, שכנראה לא מפעילות שירות לילה, מטעמים וולונטריים ופילנתרופיים, אלא, שכנראה שוב: רצף המלים לא מדויק.
* הפעלת קווי אוטובוס בשעה מאוחרת, ממה שהם פעלו. גם שם נאמר, שהאוטובוסים ייסעו עם נוסעים בודדים. לאחר הפעלה מאוחרת, המציאות מגלה הפרכה של אותו רצף המלים.

בועז ל

New member
ו"אין פקקים בפריפריה"

"אין ביקוש"
אחרי זה מתגלה להיפך, שיש ביקוש גדול. דוגמאות:
* קו הרכבת לבאר שבע, שלפני פתיחתו המחודשת נכתבו רצף המלים.
* הפעלת קווי לילה, כאשר לצד זה פועלות מוניות שירות, שכנראה לא מפעילות שירות לילה, מטעמים וולונטריים ופילנתרופיים, אלא, שכנראה שוב: רצף המלים לא מדויק.
* הפעלת קווי אוטובוס בשעה מאוחרת, ממה שהם פעלו. גם שם נאמר, שהאוטובוסים ייסעו עם נוסעים בודדים. לאחר הפעלה מאוחרת, המציאות מגלה הפרכה של אותו רצף המלים.
ו"אין פקקים בפריפריה"

אורי404

New member
"רכבות לא נוסעות מלאות"

ו"אין פקקים בפריפריה"
"רכבות לא נוסעות מלאות"
כמו מאמר, שהיה לפני מספר שנים של מנהל (בעל שליטה?) חברות ביטוח, שכתב במאמרו משהו כמו, שיש מושבים פנויים ברכבות או משהו דומה.
[אבל מכונית עם נהג אחד ללא נוסעים זה בסדר גמור].

טשאפק 2

New member
כוונתך אולי לראובן גרונאו?

"רכבות לא נוסעות מלאות"
כמו מאמר, שהיה לפני מספר שנים של מנהל (בעל שליטה?) חברות ביטוח, שכתב במאמרו משהו כמו, שיש מושבים פנויים ברכבות או משהו דומה.
[אבל מכונית עם נהג אחד ללא נוסעים זה בסדר גמור].
כוונתך אולי לראובן גרונאו?

מצב
הנושא נעול.
למעלה