מישהו יודע - צריכת דלק של במוו 323

אילן די

New member
מישהו יודע - צריכת דלק של במוו 323

צריכת דלק של 323I שנת 99. מישהו יודע ?

Inoni

New member
יש ב-CF אחד עם 323, אבל כמה זה

כבר משנה ? ועוד אצלכם... מלבד אנשים שחורשים את הכבישים אני לא מבין את ההתעסקות בנושא הזה בכלל, וזה חשוב לכל אדם שני לפחות, ושלרוב מדובר בהפרש זניח ביותר לכאן או לכאן שלא אמור להשפיע על הבחירה. ינון.

falou

New member
זה תלוי

הנוכחית שלי חסכנית בכ-20% בצריכת דלק מהקודמת. בחישוב גס מאוד זה יוצא 800 ש"ח בשנה. לעומת זאת, הנוכחית שלי חסכנית בכ-40% לעומת המכונית של אבא שלי. זה כבר 1600 ש"ח בשנה...

Inoni

New member
וכמו שאתה רואה הגעת למסקנה שה-800

ש"ח בשנה זה לא מה שיהרוג אותך (ואני מקווה שגם לא שום דבר אחר
) וקנית את הרכב הנוכחי... וכמוך גם אביך. אנשים למשל לא שמים לב לביטוח שיכול בקלות לכסות ואפילו לעבור את ההפרש עלות השנתי של הדלק. הטענה שלי היא בסך הכל, לקנות את מה שמתאים ומה שרוצים, 1K-2K לפה או לשם בשנה זה זניח לעומת ה-100K+ שעולה רכב חדש + כל האחזקה מסביב וירידת הערך, מישהו ב-CF עם גולף GTI עשה חישוב מלא של ההוצאות בשנה האחרונה, יצא לו אחרי ה-כ-ל כולל ירידת ערך(וגם שני טיפולים והחלפת צמיגים ועוד), עלות של 38K בשנה, אז רכב אחר היה עולה לו 35K... נו ? ואני לא מזלזל בכסף כלל, אבל לדעתי רכב שיהלום את הבקשות/צרכים של הקונה יותר חשוב. לרכב משומש זה מעט שונה, אבל עדיין ברוב המקרים לדעתי זה לא צריך להיות שיקול, או לפחות שיקול משני ביותר, ההתעסקות עם זה מוגזמת. (כאמור כל אדם שני ויותר) ינון.

falou

New member
כאמור, הנוכחית היא החסכונית...

ו-800 ש"ח בשנה זה לא הרבה למי שקנה רכב חדש, אבל הרבה למי שיש לו רק 20K ש"ח להוציא על רכב, לדוגמא. כפי שנאמר, הכל יחסי. דרך אגב, לחישוב נכנס הפקטור שאני משלם על 98 כמו על 95...

Amisu

New member
ירידת ערך?

זה כלול במחיר הרכב. או שתחשב את זה בלבד, ללא מחיר הרכב. עמיסו.

shlomisa

New member
אוטומט או ידני ?

נסיעה עירונית או בין עירונית ? לאופי הנסיעה ואופי הנהג יש אפקט הרבה יותר גדול מגודל המנוע.

אילן די

New member
ידני, ידני

נסיעה משולבת, נאמר 50-50. תן לי נתונים על נסיעה רגועה וספורטיבית אם יש לך.

למעלה