מישהו יודע פרטים על...?

adiya1

New member
מישהו יודע פרטים על...?

גשר פגסוס(נדמה לי שזה השם)שהבריטים נלחמו עליו בנורמנדי? מה היתה החשיבות שלו? ראיתי שבחגיגות 60 שנה לפלישה הזכירו את הגשר הזה ודיברו עליו בהרחבה בטקסים.

anubis1

New member
אנסה לעזור

מצטער אבל אני זוכר פרטים במעורפל גשר פגסוס נכבש ע"י יח' קומנדו בריטית בלילה שלפני הפלישה לנורמנדי החשיבות של הגשר הייתה כמובן למנוע כל מעבר כוחות גרמני שיכול לסכן את הפלישה (אם אני לא טועה החשש היה מחטיבת הפאנצרים שלמרות זאת לא עברה כי היא הייתה תחת פיקודו האישי של היטלר והאדון ישן ולא רצו להעיר אותו) למחרת היום בצהריים הבריטים הצליחו להחזיק מעמד נגד התקפה די חזקה של הגרמנים עד שהגיעה התגבורת דרך אגב אם את צריכה את זה בשביל מבחן או משהו כזה אני לא מציע לך לסמוך עלי פה כי אני לא בטוח במאת האחוזים יכול להיות שהייתה לגשר הזה עוד חשיבות

יש סרט קולנוע שכדאי לראות בנושא

היום הארוך ביותר קוראים לו. המפקד שלהם היה בריטי אמיתי שהיה הולך כל הזמן עם מטריה.

didos11

New member
הסרט הזה הוא סרט חובה

איפה אפשר להשיג אותו? ראיתי גם טוראי ראיין ונראה לי שזה בחוף אומהה,משהו בסביבות גל הנחיתה השני

anubis1

New member
אתה יכול

להשיג אותו בענק הוידאו בדי וי די אני לקחתי את זה משם לפני כמה שנים וגם אפשר להוריד אותו אבל לא מומלץ כי הסרט דובר גם גרמנית וצרפתית ואין לו תרגום ברשת ודרך אגב לא מדובר בגשר שראית בטוראי ראיין

אחלה סרט!

"ה24 השעות הראשונות יהיו גורליות ל2 הצדדים, זה הולך להיות היום הארוך ביותר" ראיתי רק חצי ממנו (ראיתי בבצפר) אבל עדין עשוי בצורה מעולה~!

anubis1

New member
עוד דבר

הסרט הזה מבוסס על ספר שנכתב זמן קצר לאחר הפלישה הסרט הוא חיקוי אחד על אחד של הספר גם שם הספר הוא "היום הארוך ביותר" והוא מאוד מומלץ

למעלה