מישהו יודע מדוע השמאלנים המבולבלים כל הזמן מקללים בפורום?

אלפיני

Well-known member
ביקורת לא אמורה להיות פוגענית ובטח לא ע"י מילים שמשדרות אלימות.
ביקורת אמורה להיות אסרטיבית ועניינית בלבד.
נ ק ו דה
ברמת התקשורת הבין אישית כעניין של השקפה אפשר להבין ולקבל את המניעים של נקודת ההשקפה שלך. הרי אנשים אינם אוהבים שמגמדים אותם. אבל ישנם מצבים שבהם גם ביקורת חריפה ופוגענית היא במקום בעיקר כשהיא מנומקת. למשל מול דבריהם של דמויי בן גביר ושות'.

אבל ברמת הגדרת משמעות של המושג ביקורת עצמו, לא. לזה התייחסתי במשפט הממש ראשוני שלי ההבדל בין ביקורת לקללה.

סתוונית333

Well-known member
ברמת התקשורת הבין אישית כעניין של השקפה אפשר להבין ולקבל את המניעים של נקודת ההשקפה שלך. הרי אנשים אינם אוהבים שמגמדים אותם. אבל ישנם מצבים שבהם גם ביקורת חריפה ופוגענית היא במקום בעיקר כשהיא מנומקת. למשל מול דבריהם של דמויי בן גביר ושות'.

אבל ברמת הגדרת משמעות של המושג ביקורת עצמו, לא. לזה התייחסתי במשפט הממש ראשוני שלי ההבדל בין ביקורת לקללה.
כל תקשורת היא בינאישית בסופו של דבר.
במיוחד בפורום.
אנחנו לא מתכוונים לביקורת ספרותית או על מחזות וסרטים.

אלפיני

Well-known member
כל תקשורת היא בינאישית בסופו של דבר.
במיוחד בפורום.
אנחנו לא מתכוונים לביקורת ספרותית או על מחזות וסרטים.
נכון. ולכן במיוחד בפורום הזה יש לא פעם צורך בביקורת חריפה שלא פעם ישנם צדדים היכולים לפרשה כפוגענות. אבל עדיף לא לגלוש לקללות. לכן גם היכולת לאבחן בין השניים מאוד שימושית דווקא פה.

סתוונית333

Well-known member
נכון. ולכן במיוחד בפורום הזה יש לא פעם צורך בביקורת חריפה שלא פעם ישנם צדדים היכולים לפרשה כפוגענות. אבל עדיף לא לגלוש לקללות. לכן גם היכולת לאבחן בין השניים מאוד שימושית דווקא פה.
אל תשתמש במילים מכובסות.
כל ביקורת אפשר לומר מבלי להכניס בה מילים אלימות , או מקטינות .
אני גם חוטאת בכך אבל בניגוד אליך אני מודעת לכך ולא מחפשת תירוצים משונים ולא נכונים.
היחידי עד היום ששומר על תקשורת נכונה ומכבדת גם אם היא מתנגשת עם דעותיו
הוא הגולש החדש "עומד לי על קצה הלשון".

אלפיני

Well-known member
כל ביקורת אפשר לומר מבלי להכניס בה מילים אלימות , או מקטינות .
וודאי שאפשר, אבל לצערנו לרוב לא עושים זאת. לא בפורום, לא ברשתות. בטח לא בכנסת ובתקשורת.
זאת תרבות השיחה.

אני גם חוטאת בכך אבל בניגוד אליך אני מודעת לכך ולא מחפשת תירוצים משונים ולא נכונים.
אדרבא, אני מאוד מודע. אם כי מודה שגם לי נפלט מפעם לפעם. לא טענתי שאני מושלם. הנקודה היא שאף אחד כאן לא. וזה לא התנהלות המאפיינת רק שמאלנים, ימניים , או מוכי ירח כפי שניסה למכור פה מר כתומיש ירום הודו.
ואם לא הבנת , דיברתי באופן כללי . לא האשמתי אותך אישית בדבר.

היחידי עד היום ששומר על תקשורת נכונה ומכבדת גם אם היא מתנגשת עם דעותיו
הוא הגולש החדש "עומד לי על קצה הלשון".
הוא עוד חדש. תני לו זמן. :LOL:

סתוונית333

Well-known member
וודאי שאפשר, אבל לצערנו לרוב לא עושים זאת. לא בפורום, לא ברשתות. בטח לא בכנסת ובתקשורת.
זאת תרבות השיחה.

אדרבא, אני מאוד מודע. אם כי מודה שגם לי נפלט מפעם לפעם. לא טענתי שאני מושלם. הנקודה היא שאף אחד כאן לא. וזה לא התנהלות המאפיינת רק שמאלנים, ימניים , או מוכי ירח כפי שניסה למכור פה מר כתומיש ירום הודו.
ואם לא הבנת , דיברתי באופן כללי . לא האשמתי אותך אישית בדבר.

הוא עוד חדש. תני לו זמן. :LOL:
תרבות שיחה ניתן לשנות.
לפי מה שכתבת למעלה ובכל הדיון על הנושא לא הייתה לך מודעות לגבי ההבדל ואפילו התעקשת על כך.
לגבי הגולש האמור אני חושבת שמדובר בתכונה חיובית שלו ולא במשהו זמני שישתנה. .
ראויים לציון גם יבגני וגם הפרבולה . וזכור לטוב גם "איש פשוט" וגם ליאונרד עד שעלו לו על העצבים.
כל השאר ואני ביניהם משתמשים באלימות מילולית ,מי פחות ומי יותר .

אלפיני

Well-known member
ההבדל ואפילו התעקשת על כך
התחלתי בעניין ההגדרה והתעקשתי על עניין ההגדרה. כמה פעמים אף ציינתי שביקורת יכולה להיות גם פוגענית. לתפיסתי , זה כן מעיד על מודעות מסוימת. רוצה להתעקש שלא, יאללה שיהיה.

סתוונית333

Well-known member
התחלתי בעניין ההגדרה והתעקשתי על עניין ההגדרה. כמה פעמים אף ציינתי שביקורת יכולה להיות גם פוגענית. לתפיסתי , זה כן מעיד על מודעות מסוימת. רוצה להתעקש שלא, יאללה שיהיה.
אני חוזרת שוב ,
ביקורת לא אמורה להיות פוגענית.
אתה יכול לחלוק על דעות ולהסביר מדוע אתה לא מקבל אותן אבל לעשות זאת בצורה מכבדת ולא פוגענית.
לחלוק על דעות לא אמורה לפגוע באופן אישי . ואם מישהו נפגע מביקורת רק בגלל שדעותיו לא התקבלו אז שילך לעבוד על הנעלבות שלו.
לעומת זאת ,להגיד למישהו שדבריו מטומטמים זו אלימות לשמה.

אלפיני

Well-known member
אני חוזרת שוב ,
ביקורת לא אמורה להיות פוגענית.
אתה יכול לחלוק על דעות אבל לעשות זאת בצורה מכבדת ולא פוגענית.
לחלוק על דעות לא אמורה לפגוע באופן אישי . ואם מישהו נפגע מביקורת רק בגלל שדעותיו לא התקבלו אז שילך לעבוד על הנעלבות שלו.
לעומת זאת ,להגיד למישהו שדבריו מטומטמים זו אלימות לשמה.
להגיד למשהו שדבריו מטומטמים, וזהו, כן . אלים וכוחני.

לנמק את האבחנה יכול לעשות את ההבדל כי זה יכול להצביע על רצון לדיאלוג.

סתוונית333

Well-known member
להגיד למשהו שדבריו מטומטמים, וזהו, כן . אלים וכוחני.

לנמק את האבחנה יכול לעשות את ההבדל כי זה יכול להצביע על רצון לדיאלוג.
לא הבנתי למה התכוונת במשפט האחרון שלך.
ולגבי המשפט הראשון , אז אתמול הסכמת עם כתומיש שהוא (המשפט) מתייחס לנושא העניין ולא לגופו . ומכאן התפתח הדיון בינינו כיוון שלא הסכמתי עם הטענה הזו.

אלפיני

Well-known member
לא הבנתי למה התכוונת במשפט האחרון שלך.
דוגמה א: שרה נתניהו היא חתיכת פסיכית.

דוגמה ב: שרה נתניהו היא חתיכת פסיכית. לראיה סרטון ה MA BA המעיד על התנהלותה כמו גם ההתעמרות שלה בעובדי מעון ראש הממשלה.

סתוונית333

Well-known member
דוגמה א: שרה נתניהו היא חתיכת פסיכית.

דוגמה ב: שרה נתניהו היא חתיכת פסיכית. לראיה סרטון ה MA BA המעיד על התנהלותה כמו גם ההתעמרות שלה בעובדי מעון ראש הממשלה.
אין הבדל בין שני המשפטים .
המילים "חתיכת פסיכית " זאת אלימות מילולית .
אני בטוחה שאם היית משקיע קצת מאמץ יכולת לכתוב את המשפט השני בלי נקיטת המילים הנ"ל שמשדרות אלימות.

אלפיני

Well-known member
אין הבדל בין שני המשפטים .
המילים "חתיכת פסיכית " זאת אלימות מילולית .
אני בטוחה שאם היית משקיע קצת מאמץ יכולת לכתוב את המשפט השני בלי נקיטת המילים הנ"ל שמשדרות אלימות.
בחייך. הרי הגברת עצמה ניסתה לתבוע על לשון הרע במקרים דומים ונפלה פעם אחר פעם. אדם שפוי לא מתנהל כפי שנשמע בסרטון הזה ובעוד מקרים.

מה הלאה? לאסור להגיד על אנשים כמו אידי אמין שהיו רוצחים פסיכופתיים למרות שלל עדויות והלך מחשבה קלוקל?

סתוונית333

Well-known member
בחייך. הרי הגברת עצמה ניסתה לתבוע על לשון הרע במקרים דומים ונפלה פעם אחר פעם. אדם שפוי לא מתנהל כפי שנשמע בסרטון הזה ובעוד מקרים.

מה הלאה? לאסור להגיד על אנשים כמו אידי אמין שהיו רוצחים פסיכופתיים למרות שלל עדויות והלך מחשבה קלוקל?
לא בחיי ולא בטיח.
אם אתה רוצה להביא ידיעה אובייקטיבית (לדוגמא) על מצבה הנפשי של שרה נתניהו שניתנה ע"י מומחים , אז אתה צריך לבטל את ההקדמה האישית שלך .
ברגע שפתחת במילים שרה נתניהו פסיכית השתמשת במילים פוגעניות.
עם קצת מאמץ( אני מקווה שאתה מסוגל לכך ) תנסה להפוך את המשפט לאובייקטיבי בלי נגיעה אישית שלך.
אתה מסוגל? אם לא, אעזור לך.

אלפיני

Well-known member
לא בחיי ולא בטיח.
אם אתה רוצה להביא ידיעה אובייקטיבית (לדוגמא) על מצבה הנפשי של שרה נתניהו שניתנה ע"י מומחים , אז אתה צריך לבטל את ההקדמה האישית שלך .
ברגע שפתחת במילים שרה נתניהו פסיכית השתמשת במילים פוגעניות.
עם קצת מאמץ( אני מקווה שאתה מסוגל לכך ) תנסה להפוך את המשפט לאובייקטיבי בלי נגיעה אישית שלך.
אתה מסוגל? אם לא, אעזור לך.
במטותא ממך פחחחחח.

מוטי חוף

Well-known member

"מישהו יודע מדוע השמאלנים המבולבלים כל הזמן מקללים בפורום? "​

כי מעצבן אותם שהם לא יכולים להאשים במקרה הזה את איתמר בן גביר המצית

ואת המתנחלים האלימים ===>

N12 צ'אט הכתבים, [14/05/2022 22:11]

מבזקן 12:

גבר כבן 35 נפצע בינוני באירוע אלימות בלקייה.

צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים סורוקה עם פציעה חודרת

למעלה