מישהו יודע מדוע השמאלנים המבולבלים כל הזמן מקללים בפורום?

אלפיני

Well-known member
זו לא קללה, זו שאלה ששואלת האם אתה מוסמך לקבוע מי ומה מטומטם.
אל תתיימם מר כתום. גם הקביעה הראשונית פה למטה וגם השאלה המלגלגת שניהם לגופו של אדם.

בקיצור: לפני שאתה מתבכיין בדוק קודם בציציות של עצמך.

זה הרי ידוע ששובו הוא האוטוריטה בתחום הטמטום.
זה נכון שיש לו דוקטורט בטמטום?

Katomishh

Well-known member
אל תתיימם מר כתום. גם הקביעה הראשונית פה למטה וגם השאלה המלגלגת שניהם לגופו של אדם.
אתה יודע עברית ואתה מבין בדיוק מה המשפט אומר ושאי אפשר להסיק ממנו שהאדם עליו נשאלת השאלה הוא מטומטם.
בקיצור: לפני שאתה מתבכיין בדוק קודם בציציות של עצמך.
אני לא מתבכיין, חס וחלילה.
אני תוהה מדוע הפתיל של השמאלנים פה כל כך קצר, ואם הדבר קשור למצבה הרעוע של הממשלה.
אשמח אם תאיר את עיני בנושא.

אלפיני

Well-known member
אני לא מתבכיין, חס וחלילה.
אני תוהה מדוע הפתיל של השמאלנים פה כל כך קצר, ואם הדבר קשור למצבה הרעוע של הממשלה.
אשמח אם תאיר את עיני בנושא.
אין קשר למצב הממשלה אלא לסגנון התנהלות אישי של אנשים באופן ספציפי. אתה טועה ומכליל. לא רק לשמאלנים יש פתיל קצר בפורום הזה . הביאו לך דוגמאות הפוכות כולל שלך עצמך. לא נראה לי שישנו אדם בפורום הזה שיכול להגיד כי אף פעם לא קילל, אם כי ישנם מי שעושים זאת יותר ופחות.

אלפיני

Well-known member
טעות.
אם אתה קושר את הטמטום לידיעותיו או להבנתו זו ביקורת לגופו ולא של הנושא.
אני לא רואה זאת כך. לתפיסתי הביקורת היא לגבי נושא ספציפי. לא צריך להסיק ממנה כי הטימטום או האיוולת נכונים בכל תחום.

אלפיני

Well-known member
תבדוק בהגדרה ותראה שטעית.
בדקתי. קללה: בהגדרה מופנת ישירות כלפי אדם, קבוצה, מוסד. קללה אינה יכולה להיות מופנת כנגד הדברים עצמם. להבדיל ביקורת כן.

ביקורת כן יכולה להיות פוגענית לדוגמה משפט כמו הלבוש שלך מגעיל. עדיין, אין מדובר בקללה.

נערך לאחרונה ב:

סתוונית333

Well-known member
בדקתי. קללה: בהגדרה מופנת ישירות כלפי אדם, קבוצה, מוסד. קללה אינה יכולה להיות מופנת כנגד הדברים עצמם. להבדיל ביקורת כן.

ביקורת כן יכולה להיות פוגענית לדוגמה משפט כמו הלבוש שלך מגעיל. עדיין, אין מדובר בקללה.
זה מעבר לקללה , וחבל שאינך מבין
שיש מילים ש"הורגות" בעלות מסר סמוי של אלימות מילולית .
במשפט "יש לך מעיל מגעיל " זה בעצם מופנה לטעם "המגעיל" של זה שלובש אותו.
או למשל,
"הדברים שאמרת מטומטמים ". זה דיבור מבזה ומשפיל שהופכים את התקשורת להרסנית ומחבלת.

אם מישהו יתבטא כלפיי בצורה כזו זו תהיה הפעם האחרונה שאתייחס אליו.

אלפיני

Well-known member
זה מעבר לקללה , וחבל שאינך מבין
שיש מילים ש"הורגות" בעלות מסר סמוי של אלימות מילולית .
במשפט "יש לך מעיל מגעיל " זה בעצם מופנה לטעם "המגעיל" של זה שלובש אותו.
או למשל,
"הדברים שאמרת מטומטמים ". זה דיבור מבזה ומשפיל שהופכים את התקשורת להרסנית ומחבלת.

אם מישהו יתבטא כלפיי בצורה כזו זו תהיה הפעם האחרונה שאתייחס אליו.
אז אמרתי. ביקורת יכולה להיות פוגענית, אפילו פוגענית מאוד. אבל אין מדובר בקללה. וכפי שאמרת בעצמך, המסר הוא סמוי ולא ישיר. לכן בדרך כלל גם שמעבירים ביקורת קשה ראוי לנמק.

סתוונית333

Well-known member
אז אמרתי. ביקורת יכולה להיות פוגענית, אפילו פוגענית מאוד. אבל אין מדובר בקללה. וכפי שאמרת בעצמך, המסר הוא סמוי ולא ישיר.
ביקורת לא אמורה להיות פוגענית ובטח לא ע"י מילים שמשדרות אלימות.
ביקורת אמורה להיות אסרטיבית ועניינית בלבד.
נ ק ו דה

למעלה