מישהו יודע היכן זה Elephant sqr ?

zeevg12

New member
מישהו יודע היכן זה Elephant sqr ?

בפאתיה הצפוניים של תל אביב, בצומת המכונה "צומת הפיל" עומד לקום בקרוב מרכז מסחרי חדש ושמו (כך אמר היזם נמני בעתון) ייקרא, להחזיק חזק,

********* Elephant sqr ***********. ככה. בלי בושה. זה שלו-הוא שילם ויעשה מה שיתחשק לו.

ואני, שגר קרוב, וגם כל אחד כמעט שעובר באוטו או ברגל ליד, יצטרכו להסתגל-לא לבלוע ולא להקיא.

פניתי לעירית תל-אביב אבל הם בדרך כלל נזכרים מאוחר.

אני חדש בפורום ואני שואל: זה ערוץ טוב להתלבט בו על הנושא? מישהו מוכן להציע דרך להסיר את רוע הגזירה?
שבת שלום

zeevg12

New member
נשמע לך בסדר שם של מרכז מסחרי באנגלית?

• נשמע לך טוב האמריקניזציה הזו?
  • מתאים לך המגמה ההולכת וגוברת שכל מה שהוא באנגלית אז זה טוב לעסקים ?
  • לא חראם מבחינתך על קבורתה הסופית של זכרון מסעדת הפיל שהיתה מהסטקיות הראשונות בעיר
  • ובגדול, לא כואב הלב על אובדן מתמשך אך עקבי של שמות עבריים לכל אתר/מקום/גבעה/פרוייקט מגורים וכו' - הרשימה ארוכה..

לי זה כואב ולכן העליתי לפורום לראות מה דעתם של אוהבי העיר תל אביב
מעניינת גם דעתם של ראש העיר (פניתי אליו-טרם השיב), עו"ד אבי גיא-יושבת ראש ועדת השמות העירונית, אוהבי השפה העברית (זרקו אותו מהפורום שלהם) ועוד ועוד.

טוריסט

New member
לגבי השם, לא. צודק לחלוטין לגבי העניין. השמות האלה

באנגלית, לעתים קרובות לא רק שמעצבנים, אלא גם מטופשים.

עלה13

New member
אני יכול להבין את המועקה שלך...

זה לא רק בנדל"ן אפשר לראות את זה בתחומים אחרים, זה לא רק אמריקניזציה, זה פרנקופיליה, גרמניזציה ועוד, זה תמיד היה קיים, בעבר בקיהליות בעיר היום, רואים את זה בשילוט, בשמות של פרויקטים נדלניים, מניח שאחד הסיבות היא פניה לתושבי חו"ל וקריצה לרוכשים זה יוקרתי, נו, אולי עוד מעט יזמים יציאו לרוכשים תואר "סר".
אותי יותר מדאיג, העברת אחריות עירונית בשכונות מצוקה לתושבים שמשלמים אגרת ביוב וארנונה לדברים שנעשו ע"י העירייה לתושבים קשי יום כזקנים, ניצולי שואה ושאר מוחלשים ודרישה לתיקון מפגע בתוך 48 לאנשים שאין להם שום מושג, יכולת לעשות עם זה משהו.
סתם תפסתי הזדמנות להוציא משהו שמציק לי zeevg12

למעלה