מיקום שקעי חשמל במטבח

arielbm

New member
מיקום שקעי חשמל במטבח

שלום.
אנחנו עושים עכשיו תכנית חשמל למטבח שאנו משפצים.
רציתי לדעת אם יש מגבלות טכניות / חוקיות כלשהם לגבי מיקום שקעי החשמל במטבח (כל המידות מתייחסות למרכז קופסת החשמל ולא לשוליים החיצוניים של השקע, שכנראה "יגלשו" ממרכז הקופסה לכיוונים שונים).
1. האם יש גובה מינימלי של השקע מעל משטח העבודה? חשבתי לעשות את השקעים 20 ס"מ מעל המשטח.
2. האם יש מרחק מינימלי מחייב בין הכיור/ברז לשקע החשמל?
3. האם יש מרחק מינימלי מחייב הכיריים (גז לא חשמליות) לבין שקע השירות בצד הכיריים?
4. יש איזה גובה סטנדרטי שבו עושים את השקע בארון מתחת לכיריים (שמשמש להצתה של הכיריים)? חשבתי, כמו מתחת לכיור (שמשמש למדיח).לעשות אותו בגובה 50 ס"מ מהריצפה. האם אני חייב לשמור מרחק מסויים מנק' הגז שנמצאת בארון זה?
5. יש גובה סטנדרטי שבו עושים את השקע לקולט האדים (זה שבתוך הארובה שלו...)? חשבתי לעשות 180.
6. יש סטנדרט לגובה השקע של המקרר?. שקע מקרר חשבתי גם כן לעשות בגובה 180, כך שחצי ממנו יבלוט מעל המקרר לצרכי "שליפה מהירה" בלי הזזת המקרר במידת הצורך...(הנישה למקרר בגובה 190 והמקרר עצמו בגובה 180).
6. האם אתם מכירים סדרות שקעים שמותקנות ב"גובה אפס" עם חיפוי הקיר? כלומר לא בולטות מעל הקרמיקה? סדרות שקעים שמתאימות במיוחד למטבח (חשבתי לחפש כאלה שיש להם הגנה מובנית על החורים בשקע נגד לכלול ורטיבות, כמו כאלה שיש להם "מחסום ילדים" מובנה...)

תודה רבה!

מיקום שקעי חשמל במטבח

שלום,
בדרך כלל אני ממליץ לפנות למעצב\מעצבת מקצועיים שיכינו עבורכם את תוכנית החשמל. אבל כיוון שלקחת את המשימה על עצמך הנה כמה טיפים:
1.שקעים מעל משטח העבודה מציבים בדרך כלל בגובה 105 ס"מ מהרצפה.
2. ככל מומלץ להתרחק 50-60 ס"מ ממקור מים או חום.
3.אין חשיבות לגובה הנקודות בתוך הארונות כל עוד הם נוחים להגעה.
4.אין בעיה להתקין שקע גבוה מעל המקרר אך שים לב שהוא אינו מפריע לארון.
5. השקעים הרגילים בהחלט מספקים עבור המטבח ואני לא רואה צורך להשקיע בשקעים יקרים יותר.
בהצלחה

למעלה