מיסים משותפים ועוד כמה שאלות.

Iphone7

New member
מיסים משותפים ועוד כמה שאלות.

אהלן לכולם..
יש לי שאלה בנוגע למיסים משותפים סוף שנה שאחד מבני הזוג עובד בstate אחרת.
אני כרגע עם gc עם תנאים בקרוב אצטרך להגיש ל gc ללא תנאים,אני ואשתי גרים למעל שנה ביחד בכתובת הנוכחית,החברה של אשתי הציעה לה לנסוע לכמה חודשים עד שנה ל state אחרת (שׁזה בעיקרון 4 שעון נסיעה מאיפה שאנחנו גרים) כדי לקבל משרה טובה יותר עם העלאה משמועתית בשכר והמון אופציות. לי כרגע הרבה יותר נוח להישאר בכתובת הנוכחית שלנו כי יש לי עבודה מסודרת,ובתכלס זה לא רחוק בכלל ככה שנוכל להיפגש המון בלי שום קשר... השאלה אם מבחינת joint taxes זה יכול לפגוע היא תצטרך לעשות שם W9 אבל זאת תיהיה סטייט אחרת איך זה יעבוד? נצטרך להגיש בנפרד? האם היא תהיה חייבת גם לשנות את הכתובת שלה? אלה דברים שיכולים להשפיע על התהליך זה כרגע מה שעוצר אותה ואני לא רוצה שהיא תבזבז הצעה כזאת סתם כי המרחק הוא בכלל לא גדול רק שזה state אחרת..
כל הרכוש שלנו כרגע פה האוטו שלנו הדירה שאנחנו משכירים וכל התהליך עצמו ואני עדיין אשאר פה השאלה אם המעבר הזמני שלא יכול להשפיע.

doronf65

New member
אין שום השפעה על שום דבר

אולי מלבד עוד $40-50 - העלות של הגשת דו"ח לעוד מדינה.
וכדי שתבין, אין שום מניעה שלמשק יהיו הכנסות ממדינות שונות. אין קשר להגירה. זה יותר מלגיטימי שבני זוג יהיו מוביליים בגלל עבודה, כל זמן שאתם ממשיכים לחיות כבני זוג (הגשה משותפת, חשבונות בנק, מתראים בסופשים...). על מנת לכסות את עצמך, תעדו את כל המפגשים שלכם (טיסות וכו')

התייחסות

כפי שאנו יודעים -דיווחי המס נעים במספר מישורים
הדיווח הפדרלי -הוא יהיה MARRIED FILING JOINYLY
גם אם אתם גרים במדינות שונות (יש אפשרות לדווח בנפרד אך אני לא משוכנע שזה חלופה נכונה)
הדיווח המדינתי -לי נראה על פניו שיש להגיש דיווח STATE בנפרד ככל שהמעבר אינו של מספר שבועות
סביר שמעבר של מספר חודשים או יותר יהפוך אותך לRESIDENT של אותה המדינה שאליה עברת ואז
לצורך דיווחי ה STATE
בן הזוג שנשאר ידווח רק על הכנסתו הוא בSTATE הראשון ואתה תדווח על הכנסתך ב STATE החדש כRESIDENT
כמובן שיש לבדוק את כללי התושבות של אותה מדינה אליה אתה עובד כדי לוודא שאתה הופך לRESIDENT של אותה STATE
אם יתברר שאינך הופך לRESIDENT של אותה מדינה חדשה
אזי תוכלו לדווח כזוג למדינה הראשונה כRESIDENT שלה ואתה תדווח למדינה הנוספת רק על הכנסותיך כ NONRESIDENT
אשר טוריאל רו"ח (משפטן) EA

doronf65

New member
כלומר

יש מספר מסלולי התייחסות לעניין כאשר הוא יצטרך לדווח בסוף השנה - - -
אבל אין שום בעיה או השלכה הגירתית.
&nbsp
נכון?

doronf65

New member
לכאורה

אבל אתה בטח יודע כיצד לעיתים אופן ההגשה של המיסים יכולים להשפיע על הגירה...
אז רק רציתי לוודא שאין משהו שלמיטב ידיעתך משפיע על זה.

למעלה