מילת ביטחון

מילת ביטחון

שלום לכולם

קראתי לא מזמן באתר ייעודי אחר של בדסם דיון מעניין על השימוש במילת הביטחון.
רבות דובר על חשיבותה של מילה זו, אולם מקריאת תגובות של נשלטות מסתבר כי יש נשלטות רבות שאינן משתמשות במילת הביטחון שכן אז לא ייחשבו "נשלטות אמיתיות" (צירוף מילים שאולי כדאי לפתוח בגינו פוסט נפרד).
מה גם שהיות ונשלטת מכוונת לרצות (מלשון ריצוי) את השולט שלהן הן לא מוכנות להשתמש במילה הנבחרת - גם במחיר הסיכון הנפשי והפיזי שלהן. רבות מהן טוענות שהיות והקשר עם השולט הוא קרוב ביותר והוא מכיר כל ניואנס הוא יידע מתי לעצור.
האם מישהו מהשולטים כאן באמת חושב שהוא אלוהים והיה לוקח את הסיכון הזה?
האם מילת הביטחון אינה חרב פיפיות עבור הנשלטת?
האם שימוש במילה הוא כשלון שלה כשנשלטת?

platinum70

New member
כשולט, אני לא משתמש במילת ביטחון, ומעולם לא השתמשתי

במקרה האישי שלי, אני לא קיצוני ולא מתקרב לשום דבר אקסטרימי. אין לי משיכה למקומות הקיצוניים.

עם זאת, אני לא חושב שזה נכון לוותר על מילה כזו רק בכדי לרצות.

לא להשתמש במילה הזו זה סבבה

השאלה אם מראש את מייתר אותה כי "לא צריך".
ולפי מה שאתה כותב אתה לא משתמש בה כי אצלך סשן לא יכול / עלול להתפתח לכיוונים בעייתיים?
אתה *באמת* מוכן לקחת את הסיכון, מזערי ככל שיהיה, שאולי תעשה צעד מוטעה ותפגע בנשלטת? מה גם שפגיעה לא חייבת להיות פיזית.
לרוב את הפגיעות הנפשיות פחות רואים...
מה גם שלמיטב ידיעתי הבאמת לא מבוססת, מילת הביטחון נועדה לנשלטים/ות ולא (או פחות) לשולטים.
חושבת ששולט שיגיד לי שמילת הביטחון היא מיותרת מראש - עלול להדליק (לי אישית) נורה אדומה.

platinum70

New member
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה שלי

אני לא קיצוני ולא עושה שום דבר שהוא אקסטרים.
אני גם לא עושה "סשן" כסשן. אלא נותן לשליטה להשתלב באופן טבעי בקשר.
את רואה את הדברים שלי מנקודת המבט שלך ולכן זה מדליק אצלך נורה אדומה. אבל אין לנורה הזו הצדקה אמיתית.
&nbsp
אז במקרה האישי שלי, באמת שאין צורך במילת ביטחון, כי תמיד יש דו שיח.

A לוןA

New member
במשך שנים ארוכות גם לא היתה חובה של חגורת בטיחות

ועדיין הרבה מאוד אנשים השתמשו בה, והיו כאלו שלא.
מילת ביטחון היא חגורת בטיחות, שנועדה לתת עוד רשת ביטחון. היא לחלוטין לא חובה, ויש דרכים אחרות להביע הסכמה.
אישית, אני חושב שמילת ביטחון היא כלי שלי לוודא הסכמה, ונשלט שאדע שלא ישתמש במילת ביטחון- אז אחד משניים-
או שלא אכנס איתו למערכת יחסים
או שאסשן אותו בצורה הכי רכה שאפשרית, כך שאין סיכוי שנדגדג שום גבול שלו (וזה יהיה סשן "פרווה" מאוד)

שתי הערות אגב-
1. "אמיתי"-

2. אחת המניפולציות הכי גרועות בבדסמ היא מתן מילת ביטחון ממולכדת.

EFMHD

New member
אין לי הרבה ניסיון אבל

בפעמים האחדות שבהן יצא לי להתנסות הבחורים תמיד ווידאו קודם כל שתיקבע מילת ביטחון וגם חזרו ובדקו שאני זוכרת אותה ומרגישה בנוח להשתמש בה בכל רגע נתון, וזה לחלוטין אחד הדברים שעזרו לי להרגיש הרבה יותר בנוח בסיטואציה פחות מוכרת. גם המהפך של רגע ממצב של שולט לדאגה לי ווידוא שהכל בסדר איתי היה מדהים בעיני.

platinum70

New member
...

זה בהחלט תלוי (ואפילו מאוד) בנסיבות.
אם ניהלת שיחות ממושכות עם האנשים איתם נפגשת ונבנה סוג מסויים של ביטחון לאור ההתרשמות שלך מהם והכוונות של שני הצדדים, ולאור זה, ברור שאת נפגשת עם אדם שיש לך ביטחון מסויים בו. אז תרגישי פחות צורך במילת ביטחון.

מאידך, אם מיהרת "לקפוץ למים" ולא נוצרה היכרות שהגיעה קצת לעומק. אז מילת ביטחון (ואף למעלה מזה) יהיו הכרחיים.

מעולם לא קבעתי מילת ביטחון. אני תמיד מקפיד לנהל שיחות ולהכיר באווירה ידידותית ונעימה. סביבת ואווירת המפגש צריכות להיות בטוחות ונעימות לטעמי האישי ולא לעורר חרדה וחשש. ואף הצד השני, מעולם לא הרגיש צורך במילת ביטחון איתי.

ואם חלילה, מסיבה כלשהי צריך לעצור לרגע (ולא חסרות סיבות). אפשר פשוט להגיד "רגע".. אני תמיד מקשיב :)

Nigun

New member
מה שאותי מטריד, מודה,

זה לא הכיוון של 'אני מול מישהו'.
אלא אני עם עצמי.
נראה לי ששימוש נכון במילת ביטחון צריך לבוא עם מודעות עצמית לגבולות, לרצונות וכו'.
ואני, לפעמים (שוב, מודה), מבינה שעברתי את הגבול של עצמי -
רק בדיעבד, לאחר מעשה.

Nigun

New member
יכול להיות טוב ויכול להיות רע

לפעמים זה "אפילו לא ידעתי שזה בדיוק מה שרציתי".
זה בהחלט משפט שיש אותו בחיי, וזה כמובן מעולה.
ולפעמים זה לא טוב.

platinum70

New member
אוקיי,

מאחל לך בעיקר נסיון עם "אפילו לא ידעתי שזה בדיוק מה שרציתי" כי זה נסיון מעצים.
לגבי הפעמים שלא טוב, יש הבדל בין חוויה פיזית לרגשית.כדאי לעצור בנעימות ולא להצטער בדיעבד, במיוחד בעניין הרגשי כדי להימנע מהשלכות.

Nigun

New member
הגבולות, הגבולות...

תודה.
בגלל זה כתבתי שמה שמעסיק אותי, זה יותר ביני לבין עצמי.
באופן כללי אני מכירה את היכולת שלי ל'משוך',
ולפעמים ההבנה שעברתי את הגבול שלי באה בדיעבד.
זה בהחלט לימוד, לפחות עבורי.
שוב תודה.

אפרופו גבולות

מישהו אמר לי לא מזמן שגבולות נועדו שיפרצו אותם.
אולי עכשיו אקומם כאן חלק מהחברים אבל אחרי שלמדתי קצת על עצמי הבנתי שהגבולות שלי נועדו כדי לשמור עלי.
האם המשפט "אל תגידי לא לפני שתנסי" אכן תופס לכל התנסות?
אם מישהו רוצה להיפגש לדייט ראשון בצימר (מפגש היכרות) מבחינתי זה גבול.
זה תופס הרי לכל כך הרבה תחומים - יש כאלה שיתלהבו מהרעיון וכאלה שלא יתאים להם.
כל עוד את פורצת את הגבולות של עצמך וטוב לך עם זה (גם אם בדיעבד) - מעולה.
הבעיה מתחילה כשעוברים גבול ומגלים שנעשה איזשהו נזק. והכי גרוע - כשאין את מי לשתף.

platinum70

New member
שוב קלישאות

"גבולות נועדו שיפרצו אותם" זו אחת הקלישאות המאוסות בעיניי.
לא כל גבול צריך לפרוץ. ואם מישהו יאמר לך שזו מהות השליטה\ההתמסרות, אז שומר נפשו ירחק.

אפשר להתמסר ולשלוט גם מבלי שזה יהיה מסע שגולת הכותרת שבו היא פריצת גבולות. וגם בדרך מהנה, לרוב מבלי משים, מגלים בדיעבד שגבולות "נפרצו" וזה היה אפילו מהנה.

פריצת גבולות היא לא המטרה, היא חלק מהדרך (וגם זה באופן חלקי)

A לוןA

New member
זה כמובן לא נכון לכל גבול ולכל אחד

וצריך להבדיל בין גבולות קשים (=טריגרים, טראומות וכו') לבין גבולות רכים (=אולי בעתיד, עכשיו לא רוצה להתעסק עם זה)
ואני מכיר דווקא מישהי שהיה לה גבול קשה שנפרץ בברוטאליות ע"י השולט שלה, והיא מתארת את זה בתור אחד הדברים הטובים שחוותה בחייה.
&nbsp
אני אומר- אם יש ספק, אין ספק. לא מוכן לקחת על עצמי את מחיר הפגיעה, וגבולות יחצו (אם בכלל) כמשהו שיבוצע בהסכמה ואחרי הכנה מספקת.
&nbsp

platinum70

New member
אכן, יש גבולות מסוגים שונים

ובאופן אישי, יש בי ממש אנטי לגבי פריצת גבולות ברוטאלית. זו ממש לא הדרך שאני דוגל בה מפני שאני חושב שאינה נכונה.
מאידך, ברוטאליות יכולה להיות גם מונח מאוד יחסי.

Dan_Kap_

Active member
מי מפחד ממילת ביטחון?

מילת ביטחון היא בעיני מנגנון תקשורת. כלי שמיועד להבהיר שמשהו איננו נכון כרגע, שיש כאב רע בסביבה, שאני צריכ/ה שנעצור או נאט עכשיו.
&nbsp
אצל מתחילים קיים חשש שזה לא יהיה "בדסמ אמיתי" אם משתמשים במילת ביטחון.
אצל מתעללים/ות דואגים שגם אם יש לך מילת ביטחון לא תשתמשי בה כי היא ממולכדת (כבר שמעתי על "גאון" אחד שהבהיר למישהי שהיא יכולה להשתמש במילת ביטחון רק שלוש פעמים לפני שמערכת היחסים ביניהם תתפוגג, כדוגמה למלכוד מילת ביטחון).
&nbsp
מי שבטוחים בבדסמ שלהם מבינים שמדובר בדרך קצרה וברורה לבקש לעצור, מכל סיבה שהיא. כמובן שאפשר גם לומר "די" או "לא", אבל בעולם שבו רוצים גם משחקי התנגדות של הנשלט/ת המסכנים מול השולט/ת האכזריים, זה די בעייתי להבין מה מכל הלאוים דורש עצירה בזמן ש"אדום" או "ברונטוזאור" הרבה יותר חד-משמעיים.
&nbsp
אני במערכת יחסים עם פלאפ כבר שמונה עשרה שנים ועדיין שי לנו מילות ביטחון.
&nbsp
מעולם לא הרגשתי ששימוש במילת ביטחון על ידי שותפה הוא כישלון של מישהו, לא שלי ולא שלה.
&nbsp
ומעולם לא התיימרתי לקרוא מחשבות של אף אדם.
&nbsp
כשאני משחק עם שותפה חדשה, אני דואג להבהיר עד כמה חשוב לי לדעת כשמשהו מתחיל להציק, כשיש ספק אם משהו הוא כאב מהסוג הלא נכון.
&nbsp
בנוסף למילת ביטחון, אני מעדיף גם להשתמש בדרך ברורה לשנינו לבדוק עם הנשלטת שהיא במקום טוב בצורה יזומה על ידי.
מנגנון אחד הוא שתי לחיצות יד - אם אני לוחץ לה את היד פעמיים, אני מצפה לקבל בחזרה שתי לחיצות יד תוך פרק זמן סביר. אם לא - אעצור את הסשן.
מנגנון שני הוא כשאני דורש ממנה לחזור על מילות הבטיחות שלנו. אם לא אשמע אותן תוך פרק זמן סביר, אעצור.
&nbsp
כך יש לי דרך לבדוק אם היא נמצאת במקום שטוב לה, או בסרט רע, פלאשבק או עמוק באיזה טריגר.
&nbsp

למעלה