מילים חכמות לחיזוק והעלאת הבטחון - מאת ניב העקרבית

@tagel

New member
מילים חכמות לחיזוק והעלאת הבטחון - מאת ניב העקרבית

תגובתה המדהימה של ניב לשאלה ``האם גם אני יכולה להיות ככה חזקה אי פעם?`` כן, אני חושבת שאת יכולה אבל אני לא רוצה שתחשבי שאני הצלחתי להגיע לחוזק העצמי הזה בקלות או לבד. עברתי טיפול שעזר לי מאד ורק לאחריו התחלתי לבנות אדם חזק ובריא נפשית יותר. מאדם קטן וסמרטוטי גדלתי לאדם חזק ובטוח בעצמו. אבל כל זה תהליך שנמשך מעבר לעשר שנים, כך שדברים כאלה לא קורים כל כך מהר. אני שוב חוזרת על הרעיון של ברגעי משבר לנסות להזכיר לעצמך, אני יודעת שזה משהו שאתה גם בהתחלה לא ממש מאמין בו, את הדברים היפים והטובים שבך.. לאט לאט תשימי לב שהרשימה גדלה והולכת. חוץ מזה, לא יכול להיות שאדם כמוך עם נוכחות שחוצה מילים ועוברת לכל כך הרבה אנשים אין לה במה להאמין בעצמה. תזכרי שאת אדם עם לב רחב ואוהב החושב ואכפת לו מאחרים, שזה מקסים. אבל צריך לעצור ולהיות קצת אגואיסטים ולחשוב על עצמך. תעשי הרבה חושבים ותחשבי, כן שגם ובעיקר את שווה המון ויש בך המון. את מדהימה והרבה יותר חזקה ממה שאת חושבת, אני מרגישה את זה. בהמון המון אהבה ניב.

מאיה ה

New member
שלום לך ניב

אנחנו עוד לא מכירות, אבל רק רציתי להגיד שמה שכתבת כל כך נכון... בכלל, רוב החולים במחלה האכזרית הזו הם באמת אותם אנשים בעלי הלב החם והאוהב, הרגישים מידי מלהכיל את כל אותם רגשות קשים לפעמים שיש לנו בעולם זה. אותם אנשים איכפתים מידיי, שדואגים לאחרים לפני עצמם. ולכן אני מסכימה איתך במובן מה שעלינו לפעמים להיות אגואיסטים ואנוכיים, כי אחרת לא נוכל לטפל בעצמנו. הלוואי שנוכל כולנו ללמוד מטעויות של אחרים ולא לעבור הכל על בשרינו אנו, אך לא תמיד זה אפשר. בכל מקרה, אני רואה שגם את מאותם אנשים בעלי הלב הטוב והחם. מקווה שתמשיכי לשמור על עצמך ועל החוזק הנפשי,ולגבור על הקשיים שאני בטוחה שעדיין קיימים. בהצלחה מאיה

morani

New member
מאיה שלום

הי מאיה, אנחנו לא מכירות גם, אני חדשה כאן ומאוד שמחה שהצטרפתי, כי אתן עוזרות לי ! זה באמת כל כך נכון אני אחת שאתן הכל בשביל כולם וידאג לכולם ואח``כ לעצמי ואמא שלי תמיד מעירה לי שאני אדאג קצת לעצמי כי אף אחד זה עושה את זה כמו שאני נותנת את הנשמה שלי לכולם, והיא כועסת שאני מעמידה את עצמי בסוף הרשימה העיקר שלכום יהיה בסדר... בכל אופן בגלל שאני מכירה את עצמי ואת הלב שלי שהוא כל כך רחב אני לא מבינה למשל למה אנשים באמת אוהבים אותי, מחמיאים לי , יודעים מי אני ומה אני שווה ואני עדיין לא מוצאת משהו(חבר) שיהיה שם בשבילי... אני פשוט שבעה ממחמאות מאנשים....,אני מחפשת אהבה אמיתית סוף סוף...!! שיהיה לך סופשבוע נפלא! בי בי מורני.

מורני הי..

לגבי העניין שאת לא מבינה למה את מקבלת מחמאות אני גם לא מבינה למה את לא מקבלת אותם כמות שהם.. שהרי אם את מעריכה את עצמך כמו שצריך את צריכה להבין את פשרם.. לגבי החבר/האהבה אני כל כך מזדהה, אני כבר בת 26 ובחיים לא היה לי חבר.. אין לי מושג בת כמה את אבל שתדעי שיש עוד כמוך.. ואני גם חושבת לי, אם אני כזאת נחמדה ומיוחדת, שיש לה הרבה לתת אז למה לא באמת רוצים אותי.. (ואז מופיע או לא מופיע עניין הצורה החיצונית.) אז מורני, תזכרי לדאוג גם לעצמך או יותר נכון קודם כל.. ואז אולי מישהו ירצה גם לעזור לך לדאוג לך.. ותזכרי שאנחנו כאן גם להזכיר לך וגם לדאוג לך. בי..

מאיה ה

New member
שלום לך מורן

אני מאוד שמחה שכתבת לי. קודם כל, גם אני חדשה. אני מקווה שאוכל לעזור ולהעזר כמה שרק אפשר, מהניסיון האישי שלי. אני מבינה כל כך מה שכתבת על זה שאת רוצה לעזור לכולם וחושבת על כל השאר לפני שאת חושבת על עצמך. גם אני כזו, ולמען האמת, אני חושבת שרוב החולים במחלה הארורה הזו כאלה. אני זוכרת מילדותי,(ביום שלישי אהיה 23) שתמיד כל כך דאגתי לכולם מסביב, להורים שלי, לאחים שלי - אני בכורה ויש לי עוד שני אחים ואחות. חלקם גדלו על רקע המחלה שלי, ותמיד שנאתי את עצמי על כך.בכלל, שנאתי את עצמי על המון דברים, למרות שתמיד אנשים שפגשתי אהבו אותי וכל מה שעשיתי. מזכיר לך מישהו? הלוואי שיכולתי להגיד שאני כבר לא שונאת את עצמי, אבל אני לא יכולה. לגבי מציאת האהבה של חייך - תני לזה זמן. שנים חיכיתי שמישהו ירצה אותי, ובמשך התחלתי להאמין שאף אחד לא יבוא בגלל שאני חולה, מכוערת ומגעילה. האמת היא שפשוט לא נתתי לזה הזדמנות מרוב רגשי נחיתות. גם העובדה שרוב הזמן ביליתי באישפוזים ובבתי חולים לא עזרה למציאת החבר המיוחל. אני זוכרת שבחופשים הייתי מטיילת עם אבא שלי ורואה את כל הזוגות שהולכים להם יד ביד, ותהיתי מתי יבוא תורי. ובכן, לפני שנה, דווקא באחד האישפוזים, מצאתי את הנשמה התואמת שלי. את מבינה, בגלל שאנחנו כל כך טובות ורגישות , אנחנו צריכות לחכות הרבה לנסיך המתאים. ואני בתוכה שגם תורך יבוא, מפני שאת נשמעת כל כך מקסימה, שלא יכול להיות שלא יבוא נסיך על סוס לבן ויקח אותך והביצה. בכל מקרה-תמיד תהי כנה עם עצמך ועם אחרים. כי מי שלא מקבל אותך כמו שאת, פשוט לא שווה את זה. בהצלחה, ומקווה לשמוע ממך מאיה

morani

New member
הי מאיה!!

אני כל כך שמחה לשמוע ממך!! כל כך נהנתי לקרוא מה שרשמת לי את פשוט נשמעת מתוקה ועדינה! אני בת 21, צעירה אבל אני מרגישה בשנתיים האחרונות שהאוכל זה הדבר העיקרי בחיים, למה זה? באמת, אני עולה ויורדת כל הזמן כל יום עובר ואני חושבת מה אכלתי ומה אסור לאכול, אני לא חיה כמו בן אדם... אבל זה רק בנושא הזה משום שאני טיפוס בהחלט אהוב ואני אוהבת מאוד מאוד לבלות בעיקר לרקוד ויש לי המון חברים, וזו בדיוק הבעיה אני אהובה ובמיוחד גם בעבודה - אני שבעה ממחמאות ובאמת כשאני יוצאת ואני רואה זוגות אני חושבת לעצמי מתי אני אמצא את האביר על הסוס הלבן..., בבית לא מלחיצים אותי בכלל בקטע הזה רק בקטע של הדיאטה, אני לא שמנה אבל פעם הייתי רזה יותר ואמא שלי יודעת שאני אחת כזו שאוהבת לבלוט ולהתלבש יפה ולכן היא כל הזמן אומרת לי שאם אני ארד קצת אני בכלל אראה פיצוץ! אני יודעת שהיא צודקת כי כך גם הביטחון שלי יעלה יותר ואני ארגיש טוב עם עצמי כמו פעם, אבל בגלל שהיא ``יושבת`` לי על הראש אני חושבת שיותר קשה לי לרדת... את מבינה למה אני מתכוונת? בכל אופן יש לי לב כל כך רחב ועכשיו יותר מתמיד אני מרגישה שאני כל כך רוצה לחלוק את האהבה הזו עם משהו מיוחד שיאהב אותי..., אנייודעת שאני צעירה ואני באמת לא מחפשת חתונה אבל אהבה אני בהחלט צריכה כי אני חושבת שזה יעזור לי להתגבר על הבעיה שלי!! את מאוד עודדת אותי וזה מאוד כיף לשמוע תגובה, אני מאחלת לך שבוע טוב ומחכה לשמוע ממך!! בי בי מורני

הי מאיה.

כתבת כל כך יפה. אכן גם לדעתי בעיות של בין אם זה השמנה קיצונית או הרזיה נובע משמירת הרגשות בבטן ומהרבה רגשות.. חוסר ידע או יכולת לנתב אותם בצורה בריאה. אשמח מאד להכיר אותך ולשמוע ולשתף רעיונות. משתדלת להחזיק מעמד במטרותי ומקווה שגם את תרגישי ותצליחי בדרכך. תודה לך, אני מעריכה מאד את דבריך.

מאיה ה

New member
היי, ניב

שמחתי לשמוע ממך, כמו שאת בטח יודעת כל מילה טובה חשובה כשאתה חדש. אשמח מאוד להכיר אותך יותר. נראה לי שאת יותר בוגרת ומנוסה, ובאת אשמח לשוחח ולהעביר רעיונות ומחשבות מתוך הניסיון שלך ושלי. אפשר גם דרך המייל. להתראות מאיה

תרנגולת

New member
ממ.. אני מרגישה שזה די..

אגואיסטי- המחלה הזאת. לצד הרע כמובן. אבל הקטע של להיות כ``כ מרוכז בעצמך, בלהתעלל בעצמך בצורה כ``כ מוגזמת.. טוב:) אני מרגישה כך לגבי עצמי כמובן..

למעלה