מילות ההקדמה לכנען 2000

מילות ההקדמה לכנען 2000

מישהו יכול לכתוב כאן את ההקדמה של כנען 2000? אני בשדרות, הדיסק באוטו, אבל העטיפה בנתניה.... היום קראתי טור ב NRG דווקא של משה פייגלין משום מה, וזה ציטוט מהטור, שמאוד מזכיר לי את ההקדמה לכנען 2000: "איכשהו, למרות ההתקדמות הטכנולוגית האדירה של 30 השנים האחרונות, הורינו עבדו פחות שעות מאיתנו, קנו דירות תמורת הרבה פחות שעות עבודה, הלכו לישון בשעות נורמליות, היה להם זמן לילדים ולעצמם, אמהות רבות יותר יכלו להישאר בבית ולתת לילדיהן אמא במשרה מלאה, קניות הם עשו ביום ולא בעשר בלילה - היו הרבה יותר בני חורין מאיתנו. ככול ששמנו את עצמנו יותר במרכז, כך הפכנו יותר לעבדים..." אז אם מישהו יכול לכתוב את ההקדמה, אני אשמח. אני אעזור לכם: זה משהו בסגנון: בני ישראל כורעים בחשכה, מחכים למזון שירד מן השמים. לא עוד עבדים במצרים, אך עדין עבדים לקדמה... את כתב היתדות החלפנו לתקשורת מקוונת...האזיקים הכובלים אותנו אומנם מזהב אך ממשיים לא פחות מהנוגש המצרי...הכל השתנה חוץ מאיתנו, האדם...

הנה..

כנען 2000. עכשיו. בני ישראל כורעים בחשכה, מצפים למזון לנשמה שייפול מן השמיים. לא עו עבדים במצרים אך עדיין עבדים.לקידמה. החלפנו את חניתותינו בנשק בליסטי,את כתב היתדות המרנו בתקשורת מקוונת, אנו נחים בעריסה מקהת חושים של תרבות גבוהה , של הומניות ,דמוקרטיה, של כוח בלתי מוגבל ואפשרויות אין-סופיות. האזיקים הכובלים אותנו הם אמנם ססגוניים,מוכתבים על צו האפנה האחרון של תרבות הצריכה,אך הם לא פחות ממשיים מפרגולי הנוגש המצרי. הכל השתנה חוץ מאתנו - האדם שמסתתר מאחורי מסכת מודרניות עודו כנעני. על ליבו עגל מזהב, הרא לו עמלק והוא יקום להורגו. נשמתו כלואה באבן בראשית. מי יקום וישחרר את הפרץ, את המעיין? מי יאחז במטה ויכה בסלע? שלפו אתם את העטים ובדקו עצמכם בעיני אחרים, בדקו עצמכם לאור כוחה המעצים של המוסיקה. כוח -מיקרופון. רוממו את נקודת מבטכם מעל לגוף הזה, מעבר להבלי העולם, הלחץ,המכניות המסממת שבשגרה ותווכחו שאין עוד צורך בגיבורים, שכולנו אבירי ישראל. תהא רוחכם נישאה מגבעות וגבוהה מהרים וראו את כנען 2000 ואמרו זהו העבר. בחנו את ההוווה ואמרו זוהי עת היו מוכנים,כי הנה זה בא - מוסיקה לדור החדש.

למעלה