מילה על כאב....

shani2802

New member
מילה על כאב....

אהבתי!
....והרגשתי כל יחידת כאב בלידה שלי.....

savvysunflower

New member
המממ...

מעניין איך מדדו את זה... כאב זה עניין כל כך סובייקטיבי, ומשתנה מאישה לאישה ומלידה ללידה... יש נשים שחוות כאבי תופת ויש נשים שלא חוות כאב בכלל.

shani2802

New member
מדענים בריטים מדדו זאת בעזרת MRI

חפשי על זה באינטרנט

savvysunflower

New member
עכשיו אני רואה שיש חוסר דיוק קריטי בתרגום:

באנגלית כתוב: "a woman feels up to 57 del (unit) of pain"

בעברית כתוב: "אישה מגיעה למידת כאב..."

צריך שיהיה כתוב: "אישה יכולה להגיע למידת כאב...." זה הבדל משמעותי מאד!

אני לא יכולה לחפש על זה באינטרנט ללא מידע נוסף: מה שם המחקר? מה הוא חקר? מתי הוא יצא לאור ובאיזו מסגרת?

באופן כללי: MRI לא יכול למדוד כאב. המדע יכול מקסימום למדוד פולסים עצביים, הוא לא יכול למדוד את התחושה הסובייקטיבית של כאב כפי שבן אדם חווה אותו. הכאב משתנה מאדם לאדם וגם לפי מצב הרוח, עייפות, ושלל השפעות שונות...

עופריקה

New member
הממממ מס' 2

גם אני לא מתחברת.
קודם כל אני אוהבת את אמא שלי כי אני אוהבת אותה. כי היא אמא שלי והיא עוד הרבה דברים.
אין לזה שום קשר לכאב.
מה הבנים שלי יאהבו אותי "יותר" כי ילדתי ללא אפידורל?

אין אפשרות למדוד כאב. לכל אחת יש תחושות שונות בלידה. כאבים פיזיים באזורים שונים בגוף, לאורך זמן משתנה ועוד...
עצמות נשברות?
נו...
בלידה לא הייתי עסוקה בלמדוד את הכאב שלי. הייתי עסוקה בללדת

shani2802

New member
גוף האישה משחרר חומרים טבעיים

בזמן הלידה שמכהים את תחושת הכאב.

savvysunflower

New member
אז מה שמשמעות של המספר ההוא?

אם הכאב קיים אבל אני לא מרגישה אותו, הוא באמת קיים?... ואם לא הרגשתי אותו, זה הופך אותי לאמא פחות מסורה מאמא שמרגישה את מלוא עוצמתו? אני יודעת שזה לא היה המסר של הקטע, אבל אני לא רואה במסר שלו משהו חזק במיוחד... סורי

אוקיי, סליחה.

הייתי שמחה לשמוע בכ"ז למה התחברת בקישור הזה, כי בי הוא מעורר הרבה התנגדות. גם בעניין הכאב וגם בעניין אהבת הילד לאימו.

shani2802

New member
התחברתי....

ברור שהכאב בלידה לא הגורם העיקרי לאהבת ילד לאימו.....לקחת את זה רחוק מידי לדעתי.....

פשוט התחברתי לזה....לא יודעת להסביר למה.

savvysunflower

New member
אני מבינה למה אפשר להתחבר לזה

אפשר להתגאות בזה. שלידה זה משהו אל-אנושי שהצלחנו לעבור למען ילדנו. יש בזה משהו מעצים.

גם בעיני

לא מחזק ולא תורם. מי צריכה לדעת שכאב בלידה יכול להרגיש כמו 20 עצמות שנשברות?
מה שכן צריך לזכור בלידה-שהכאב הוא מתגבר והדרגתי והגוף מתגמל באנדורפינים שמשככים את הכאב ומאפשרים לנו להתמודד איתו :)

למעלה