מייבש כביסה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם זה לא רדיאטור קיר אפשר להסיע אותו לקרבת המתקן, לא?

ורדיאטור הוא אמצעי חימום בטוח שניתן להשאיר פועל גם ללא השגחה (בהנחה שתקין, כמובן).

superot

New member
גם לא פשוט

תיאורטית - אפשרי. בפועל, הוא תקוע בין המיטה לבין השידה וזה סיפור להוציא אותו. היה, כמובן, גם סיפור להכניס אותו, אבל לעשות את זה פעם בשנה זה בסדר. :)
בכל מקרה, לא הייתי משאירה אותו דולק 8-10 שעות בגלל בזבוז החשמל. נראה לי שבמקום זה עדיף להפעיל מייבש לחצי שעה.

trilliane

Well-known member
מנהל
במקרה כזה אכן הגיוני יותר להשתמש במייבש, אם יש...

אבל אם אין, נראה לי הגיוני לנסות להוציא את המיטב מהתנאים הקיימים, ולמצוא מיקום נוח ונגיש יותר לרדיאטור. לא צריך להפעיל אותו כל שעות היום, אפשר אחרי תליית הכביסה או בערב אם לא התייבשה כדי לזרז את הייבוש, שלא ייקח ימים שלמים. אני באופן אישי גם ככה יושבת בסלון עם תנור, כך שיש כאן פוטנציאל לשלוש ציפורים במכה אחת: חימום החדר, הוספת לחות לחדר וייבוש הכביסה. או פשוט מזגן לקצת יותר זמן...

Mishkafofer

New member
יש הבדל

אני קניתי מייבש ב-3,500 ש"ח של AEG.
קודם כל דירוג אנרטי. כל המייבשים עם דירוג A עולים 3,000 וצפונה.
הסיבה היא שהם עובדים על טכנולוגיית משאבת חום HEAT PUMP שזה שם יפה לעבודה על מדחס של מזגן.
במייבש שלי יש כחצי קילו גז, ככה רשום במפרט הטכני.
&nbsp
כמובן הגימור והאיכויות שונות לחלוטין.
יש מגוון סיבות למה מייבש כזה עדיף.
סיבה משמעותית היא שהוא מייבש בטמפרטורה נמוכה יותר. הוא עובד על עקרון מזגן ולכן החום עדין יותר. למיטב זכרוני, AEG עובדים על 54 מעלות, הם טוענים שזה כמעט חצי ממעלות של מייבש רגיל (לא בדקתי עם מד חום).
עוד סיבה נחמדה היא הכוח שהוא צריך. מייבש רגיל צורך 2,800-3,000 וואט. מייבש שלי צורך 1,650 ויש דגמים של 900 וואט (ראיתי של אלקטרולוקס). כלומר, אם אין לך שקע כוח, מייבש כזה יעבוד סבבה ביחד עם מכשיר אחר.
עוד סיבה היא שאין לך קונדונסור לנקות. במייבש שלי יש פילטר אחד וזהו.
ויש גם את המדחס שצריך פעם ב, לעבור עם שואב אבק, אי אפשר להוציאו החוצה. יש דגמי סימנס שבהם המייבש שוטף את המעבדה בעצמו ולכן אפילו שואב אבק נחסך לך.
עוד נקודה: המייבש לא מפיץ חום. הוא מאוד מבודד. מיששתי אותו מכל צד (למעט מאחורה) והכל דפנות קרות. אפילו דלת פתיחה היא כפולה. חסר להם, שילמתי סכום מפולפל על התענוג הזה.
במייבש קונדונסר רגיל, תצטרך לשטוף את המעבה כל כמה פעמים.
&nbsp
המינוסים, כמובן המחיר. שנית, זו טכנולוגיה נדירה בארץ. ראיתי רק 5-6 דגמים מכל החברות!!! כלומר, טכנאי ממוצע לא ידע לתקן מוצר זה. ראית טכנאי מכונות כביסה עם מיכל גז מזגנים? אני מניח שקיימים. לכן רכשתי הרחבת אחריות במחיר מפולפל של 749 ל-5 שנים נוספות (סה"כ 6 שנות אחריות), זה מקומם כי על המייבש יש מדבקה באנגלית שמודיע שיש 5 שנות אחריות בחינם אבל זה תקף רק בבריטניה.

xfwind

New member
מעבר למחיר יש גם הבדל טכנולוגי שמתבטא קצת במחיר

קונסר מול ארובה
חיישנים מול ללא חיישנים.

נגיד שארובה ללא חיישנים יכולה להיות זולה בכמעט 1000 שח תחת אותו מותג.

החלפנו מייבש לא מזמן. הוא מעבר לציפיות.
AEG דגם כלשהו - ארובה + חיישנים (כ-1500 ש"ח).
מגוון תוכניות וושקט.

למעלה