מיומנות כביש?

Hell ad

New member
מיומנות כביש?

אני ממש לא מבין. מישהו מוכן להסביר לי? אני ואבא התווכחנו, הוא רוצה שאני אשאר עם הקטנוע שלי, אני רוצה להעיף אותו כבר. הוא טוען שאני צריך יותר מיומנות בכביש. אז הסברתי לו שהמיומנות תהיה אותו דבר עם הפנסי, או עם אופנוע. *אבא צועק* אני לא מבין, מילא הייתי אומר לו איזה אופנוע קיצוני שאני יכול להתפוצץ איתו על איזה קיר. מילא הייתי אומר לו אופנוע יקר שכל נפילה שווה יותר ממני. מילא הייתי אומר לו אופנוע שעולה 20 אלף, מילא... אבל מה סה"כ ביקשתי? אופנוע 50, במקום הקטנוע. הוא צועק, בלה בלה, יותר שווה לי שתשאר איתו מאשר שתהיה כל שני וחמישי בבית חולים. מנסה להסביר - אופנוע יותר יציב, בלימה יותר חזקה. מיומנות בכביש!!! צועק אבא. זה יהיה אותו דבר עם אופנוע או עם קטנוע אבא! מימנות בכביש!!! ממשיך אבא לצעוק, אני רוצה שתצבור מיומנות על 50 סמ"ק!!! אבא, גם האופנוע הוא 50 סמ"ק. קודם תהיה חצי שנה על הכביש ואח"כ נדבר!!! אישית, לא חשבת שאבא יכול להיות כל כך סתום. 30 שנה עם דו"ג, וספות, דו"שים, אופנועי כביש, 500 סמ"ק 600 סמ"ק 900 סמ"ק. CBR600, בנדיט 400, סי, פיור, CH, GS500, DR350, כל כך הרבה אופנועים היו לאבא, והוא לא מסכים להביא לי וולף קטן ונחמד כדי שאני אהנה איתו? לא מבין אותו, באמת שלא. סעמק. אני כבר התייאשתי. בהתחלה זה היה כי הDT יקר מדיי, אח"כ אבא לא רצה כי חשב שאופנוע חדש מאבד ערך, אח"כ זה היה אופנוע ישן מדיי, אח"כ הוא אמר שהוא שמע שחלקים יקרים, אח"כ אופנוע יקר מדיי, אח"כ SR מכוסח מדיי, אח"כ טרקר משופר, יקר מדיי, ארוקס יקר מדיי, GPR מסוכן מדיי (?!), DT94 מפחד שישפוך מנוע. כל האופנועים שאני מוצא הוא מוצא טענה נגד. הייתי אומר ניחא אם הוא לא היה נוסע על אופנוע ויודע מה זה, אבל הוא כן! וברגע שאני מנסה להסביר לו הוא צועק עליי. רובכם אולי מתגעגעים להיות בני 17, אבל אני רק רוצה טיפה עצמאי.
 

Shlomi TC

New member
שמע, בסופו של דבר הוא הברון

הכסף יבוא ממנו... גם לפי דעתי התירוץ זול קצת, מה זה בכלל מיומנות כביש? זה אומר לדעת להשתחל בין מכוניות בקצב מטורף? לסוע במהירות חוקית בלבד? אולי בכלל לדעת "להשכיב" כמו הגדולים? כי לפי דעתי אבא שלך פשוט מתחמק. ממה? מאלף ואחד דברים. אולי הוא קצת לחוץ בזמן האחרון? אולי מפחד קצת שתקנה באמת כלי שיעשה לך טרור אח"כ בעוד הפנסי פועל יופי? לא קל בימינו, אבל אם זה באמת חשוב לך, אל תפסיק לנסות. לא נראה לי שהוולף כ"כ דורש מיומנות של רוכב מיומן כדי לעבור אליו מפנסי. תמשיך להבהיר לו את הנקודות החשובות עד שהוא יסכים, תראה לו שאכפת לך, שאתה רוצה ושיסכים לך גם כי הוא יודע כמה זה כיף בעיקר בשל עברו הנרחב.
 

Hell ad

New member
זה בדיוק מה שאני חושב.

תירוץ טיפשי. באמת לא צריך שום מיומנות מיוחדת. יצא לי לנסוע על דיטיים למיניהם, טי אס, ואפילו RS אחד... לא הייתה לי איתם שום בעיה. מהירות? נו באמת, עם הטרקר בעבודה אני מגיע גם ל90. אני פשוט לא מבין מה הבעיות שלו. הוא טוען שזה לא מסיבות כלכליות (הוא סה"כ צריך להוסיף לי 500 שקל, יש לי בערך 1900 שקל...) אז אני לא מבין מה הבעיה... הוא חושב שאני אסע איתו מהר. האמת? הוא די צודק. אבל זה לא שאני אסע איתו על 80 בתוך העיר. אלא 80 במקומות שמותר 80. מקומות שעם הפנסי אני לא יכול להכנס כי הוא לא יחזיק מעמד... חודש אחרי שנסעתי עם הפנסי, רציתי להעיף אותו. כמה שהוא נוסע טוב, פועל בלי בעיות, הוא נחמד ביותר בשביל להגיע לבית ספר, וכו', אבל אם זה מה שהייתי מחפש, הייתי קונה אופניים. אתה מוזמן להתקשר אליו להסביר לו.
שאלה בקשר להרצה: הגיעו טרקרים חדשים, חוץ מלא לעבור את ה60, צריך לעשות משהו מיוחד? אני ועוד אחד היחיד שבאמת עושים הרצה, כל השאר קורעים ת'אופנועים ונוסעים על 90, אחד כבר עיקם את הכידון, והספיק לשחוק את הגלגל האחורי כי הוא כל כך התלהב מהמעצור הקדמי והחליק לנסות לעשות ברן אאוט...
 

Shlomi TC

New member
זה לא רק לא לעבור את ה 60

זה לדעת לא לאמץ את המנוע, עלייה ב 60 עלולה לפגוע במנוע. זה לא הקמ"ש, זה הסל"ד ומאמץ הכלי.
 

Shlomi TC

New member
ומי בדיוק משלם על הנזקים לקטנועים?

אותו אחד שעיקם את הקידון וגמר את הצמיג, הוא משלם על זה?
 

Hell ad

New member
אמור...

אבל הוא לא ישלם בסופו של דבר. הקטנוע ישאר ככה, ואנחנו השליחים נדפק איתו. אבל לו לא אכפת על מה הוא נוסע. עושים CHEAKLIST בכל סיום משמרת, רושמים מה היה בהתחלה, ומה היה בסוף. כל בוקר מישהו בודק. אז אם הוא ישים לב לזה, הוא ירשום, אבל בדר"כ הוא אפילו לא מסתכל על האופנוע... אם הוא ירשום, יכול מאוד להיות שיורידו לו מהמשכורת, אבל זה לא יילך לתיקון האופנוע. ד"א, איך אפשר למתוח את הכבל של הברקס האחורי? אני צריך ללחוץ איזה חצי ידית רק כדי שהוא יתחיל לעצור בכלל... למה זה ככה בכלל?
 

Hell ad

New member
בלי קשר...

מנוע לפנסי - כמה יעלה לי לעשות? נוסע בלי בעיות, מקווה שימשיך ככה, אבל סתם בשביל לדעת...
 

nob

New member
ואולי אבא של צודק?

למה להיות ישראלי ותמיד לחשוב שאתה הכי חכם ויודע הכל ולהתווכח כאשר אומרים לך משהו? אולי הוא יודע על מה הוא מדבר, במיוחד כאשר הוא בעצמו רוכב? מיומנות בכביש זה אומר מיומנות. זה לא להשתחל יותר טוב ולא לנסוע יותר מהר. זה לדעת את הכביש ואת העוברים בו, לקרוא ולקלוט מראש כל מצב אפשרי שיכל לקרות. "הא, נהגת זאת מסתכלת שמאלה, אז היא לא רואה אותי, אז צריך להיזהר ממנה, אולי היא תשבור שמאלה...." "בחור זה מדבר בפלאפון, אז הוא יכול פתאום לפנות ימינה, אפילו שאתה נמצא שם, כי הוא לא ערני במיוחד למתרחש לידו..." "נוסע בין מכוניות ורואה גלגל של מכונית שלפניך מסתובב - תהיה מוכן שהוא יתחיל לנסוע בלי לשים לב עליך" ויש עוד המון מצבים שצריך לקחת אותם בחשבון כל שניה בנהיגה בעיר. מיומנות זה נסיון ולא תלמד את זה תוך חודשיים שלושה. ועדיף שתצבור נסיון זה עם פאנסי ולא משהו אחר. אגב, רוצה להיות עצמאי? קדימה, תרוויח מספיק כסף לאופנוע, ביטוח, אביזרים וגם כדי להחזיק בו ולעולם לא לבקש מאבא כסף - אז יהיה לו פחות מה להגיד לך. ובכל זאת, עד שאתה לא בן 18 ומתגורר איתו - עדיין יש לו זכות ווטו על מה שאתה רוצה לעשות.
 

Hell ad

New member
זה בדיוק הכוונה שלי...

אז נכון, לא אמרתי שאני לא צריך לצבור מיומנות. אבל למה עם הפאנסי ולא משהו אחר? לזה הוא לא נתן סיבה... ואני משתדל מאוד להיות עצמאי. מממן לעצמי שיעורי רכב, יש לי כבר 1900 שקל... אבל גם אם יהיה לי מספיק, אני לא אוכל לקנות אופנוע בלי OK ממנו. ואתה צודק בהחלט, אין לי הרבה מיומנות, אבל אתה מסכים איתי, שעם הוולף או עם הפנסי, צוברים יותר מיומנות?
 

Ninja 636

New member
חשבת אתה יודע הכל ?אז חשבת...

אולי אבא שלך חושב שקטנוע עדיף על אופנוע בנסיעה לבצפר בגלל החוליגנים שמשחיתים/גונבים חלקים/שוברים סתם כי אמא שלהם זונה וקטנועים פחות אם בכלל...וגם איזה כלי תיקנה ב 2500₪? אחד שיעשה לו הרבה צרות לכיס ...אני מציע תעבוד תעבוד ותעבוד עד שיהיה לך 7 אלף לפחות ואז תתפנק עם איזה די טי 98 שתיתן לך הרבה פאן ..
 

nob

New member
תראה, כלי זה סך הכל רק כלי

ומיומנות זה ידע והשכלה. לא משנה כל כך עם מה תרכב כדי לצבור מיומנות - עם פאנסי ישן או אופנוע 50 סמ"ק. מיומנות זה נסיון ולימוד, זה בעיקר ללמוד כביש ועוברים בו. מיומנות זה הכי פחות לדעת לשלוט על קטנוע/לעלות לווילו ולהשכיב אותו. מיומנות זה יותר לדעת למה לצפות בכביש בעוד כמה רגעים ואיך להימנע מאסון. מקרה שלך זה כמו שאתה מתווכח עם אבא שאם תבוא לבית הספר בג'ינס קרוקר אופנתי שעולה 300 ש"ח אז אתה תלמד יותר טוב מאשר עם ג'ינס רגיל שעולה 100 ש"ח. מסקים איתך שבג'ינס אופנתי זה יותר נעים ויפה, וגם בנות מסתקלות יותר, אבל אין מה לעשות - זה לא קשור ללמודים... אולי על תנסה לעבוד על אבא ותפתח את כל הקלפים? אופנוע זה יותר מהיר/יותר פוזה/אולי קצת יותר ידע בשליטה על אופנוע הבא, אך זה שולי.
 

Hell ad

New member
אתה כביכול מסכים איתי...

ובעצם לא. מיומנות זה מיומנות. ללא קשר לכלי עליו אני רוכב. אבל אבא רוצה שאני ארכוש מיומנות על הפנסי, לא מבין למה. ואבא שלי יותר שאני רוצה בעיקר כי הפנסי חלש, ועלוב... הוא לא טיפש
אבל בעצם, הוא מתעקש על כלי שהוא ימצא. ראה איזה אפריליה סוניק, התקשר אמר: "בוא תראה, יש אפריליה לבנה, יפה, והיא מהירה" (אני יודע שקטנוע זה זכר
) אז אני לא מבין מה הבעיה, למה לא אופנוע...
 

Shlomi TC

New member
כבר דיברנו על זה!

זה דו מיני סנדה לדוג', לא סתם בחרו את השם, הרי סנדה זה קיצור של סנדי וסנדי זה שם של נקבה. מכאן שהסנדה היא אופנועה יפה
וגם האפריליה מאוד יפה ומהירה (באמת?)
 
למעלה