מיואשת.. צריכה עזרה בדחיפות

מצב
הנושא נעול.

אני ובן זוגי הזר התחלנו הליך הסדרת מעמד לפני שנה (הוא נמצא כאן כבר שנה). הגשנו את כל המסמכים, עברנו ראיון בהצלחה. קיבלנו סירוב משום שמבחינתם אני נחשבת נשואה. אני מסורבת גט כבר שלוש שנים. גם לאחר הגשת ערר קיבלנו סירוב ובן זוגי התבקש לעזוב את הארץ. אנחנו כל כך מתוסכלים מכל העניין. בנוסף יש לי שני ילדים שרואים בו כאבא לכל דבר. האם יש עוד מה לעשות על מנת לשנות את רוע הגזרה או שפשוט להרים ידיים. כרגע אנחנו מרגישים שידינו כבולות.

יהושע פקס

New member
ערר אל בית הדין לעררים

אני ובן זוגי הזר התחלנו הליך הסדרת מעמד לפני שנה (הוא נמצא כאן כבר שנה). הגשנו את כל המסמכים, עברנו ראיון בהצלחה. קיבלנו סירוב משום שמבחינתם אני נחשבת נשואה. אני מסורבת גט כבר שלוש שנים. גם לאחר הגשת ערר קיבלנו סירוב ובן זוגי התבקש לעזוב את הארץ. אנחנו כל כך מתוסכלים מכל העניין. בנוסף יש לי שני ילדים שרואים בו כאבא לכל דבר. האם יש עוד מה לעשות על מנת לשנות את רוע הגזרה או שפשוט להרים ידיים. כרגע אנחנו מרגישים שידינו כבולות.
ערר אל בית הדין לעררים
נוהל הטיפול בהסדר מעמד לבני זוג של אזרחים ישראלים, לרבות בני אותו מין (5.2.0009) (להלן: "נוהל הסדרת מעמד בני זוג של אזרחים ישראלים") קובע כלל כי בני הזוג אמורים להיות בסטאטוס "פנוי" על מנת לקבל אישור להיכנס אל הנוהל
יחד עם זאת, במידה ומצבו האישי של אחד מבני הזוג מופיע כ"נשוי", יש לתשאל במסגרת הראיון גם בנוגע לבלעדיות וייחודיות הקשר בין בני הזוג וכן בנוגע למאמציו של בן הזוג הנשוי להתיר נישואיו. בנוסף יתבקש בן הזוג הנשוי להמציא ראיות לנסיונותיו להתיר נישואיו, וזאת באמצעות תעודות ציבוריות מקוריות, מאומתות ומתורגמות.
ככל שיימצא כי ההתרשמות מכנות הקשר, ייחודיותו ובלעדיותו הינה חיובית (ובמקרה בו בן הזוג נשוי, יימצא כי בן הזוג הנשוי נוקט במאמצים ובנסיונות כנים ואמיתיים להתרת נישואיו), יוכח מרכז חיים משותף בישראל ולא תימצא מניעה פלילית ו/או בטחונית, תועבר הבקשה באמצעות הדסק להחלטת ראש תחום אשרות וזרים במטה הרשות בצירוף המלצת מנהל הלשכה.
בסמכות ראש הדסק לסרב להעביר את הבקשה לבחינת ראש תחום אשרות, במידה והתיעוד להוכחת נסיונות התרת הנישואין יימצא בלתי קביל.

במקרה הנ"ל נראה כי משרד הפנים לא פועל על פי הנוהל, לכן מומלץ להגיש ערר אל בית הדין לעררים על מנת שסמכות שיפוטית תדון בבקשה.

אשמח לסייע לכם בתהליך, מוזמנים ליצור קשר 03-3724722

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

מצב
הנושא נעול.
למעלה