מידע על מכרסמים

פ ל ו ס י

New member
מידע על מכרסמים

שלום קוראים לי תם אני בכתה ד' אני רוצה מידע על מכרסמים כי אני אמור לספר לכתה שלי עליהם ביום שני. אני אשמח אם אני אקבל את המידע בעיקר על עכברושי מעבדה| תודה. תם

Lovable Stray

New member
היי תם../images/Emo9.gif

דבר ראשון - אין דבר כזה 'עכברושי מעבדה', יש חולדות מעבדה. חולדות מעבדה התפתחו מהחולדה הנרווגית (מה שמכונה חולת ביבים), בשונה מהחולדה השחורה, חולדה נורווגית קטנה יותר ועל פי המחקרים שנערכו - פחות אלימה. מקורן של חולדות נורווטיות הוא בסין הקדומה כשלפני אלפי שנים הם התפשטו בעולם על ידי כך שהתחבאו בספינות של בני אדם והתפשטו בצורה הזאת בכל העולם. החולדות הנרווגיות גם אחראיות למגפה השחורה, למרות שהן לא היו אלה שהדביקו את האנשים אלה הפרעושים שעל גופם. בתחילת המאה ה-19, התחילו להרביע חולדות אלה לתחרויות של כלבי טרייר אשר התחרו זה בזה מי יהרוג את החולדה. מאוחר יותר באותה התקופה החלו להרביע חולדות לצורכי ניסויים ומחקר (מחלות, אינטלגנציה ותזונה) - יחד עם זה החולדות במעבדה יצרו מוטציות שונות של צבעים - צבעים כגון לבקן וכחול שלא היו קיימים בטבע. החולדות שהתפתחו במעבדה היו הרבה יותר רגועות ונינוחות מחולדות בר ובמהרה הפכו לחיות מחמד מאוד נפוצות. בטבע, חולדות חיות בקבוצות גדולות של זכרים ונקבות, הם בעלי חיים מאוד חברותיים שזקוקים לחברה של בני מינם. חולדות הן אוכלות כל בדיוק כמו בני אדם, הן ניזונות מזרעים וצמחים וגם מבשר. סדרת המכרסמים היא הסדרה הגדולה ביותר במחלקת היונקים. בסדרת המכרסמים יש 34 משפחות (משפחת הסנאיים, משפחת הירבועניים, משפחת הנמנמניים ועוד), כ350 - סוגים ו1800 מינים. ליותר פרטים אפשר להכנס לכאן - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%9D בניגוד למה שהרבה חושבים - הארנבת והארנבון הם לא חלק ממשפחת המכרסמים! הארנבים שייכים לסדרת הארנבאים ולמשפחת הארנביים. אין כל קשר בין ארנבון לסדרת המכרסמים.

למעלה