מטורף על כל הראש

Tomyto 2000

New member
מטורף על כל הראש

אני בא היום לאקוריום נאנו שלי ומחפש את הדג קרב היחיד שיש שם(יש גם פלקו)ולא רואה אותו אמרתי עוד מעט אני יתן לו אוכל אז הוא יצא מהצמחים שהתחבא באמת זה מה שעשיתי עכשיו בדרך כלל שתי מכות על הזגוגית הוא מתייצב ופתאום נראה לי נתתי 20 פיצוצים והוא לא בא מעניין איפה הוא אחרי כמה דקות חשבתי אולי הוא רצה לשבת איתי בסלון אבל לא מצאתי אותו בריצפה או איפה שהוא אחרי איזה שעתיים שאני חושב איפה הוא יכול להיות נזכרתי שיש אחרי האקוריום איזה ס"מ מרווח באמת זה מה שהיה קפץ לסיבוב בחוץ אבל מה שמפליא זה שאני מנסה לגעת בו פתאום הוא נותן זינוק אמרתי איך יכול להיות אולי זה רפלקאס הכנסתי אותו לאקוריום וראה זה פלא הוא נושם אבל המצב על הפנים מותש מאוד בקושי זז אחרי שעתיים מאומצות יש למישהו פתרון לעזור לו קצת?

dave the lob

New member
....

לדעתי לחכות ולקוות לטוב... לי הייתה בוטיה שהייתה גם איזה שעה מחוץ למים והיא שרדה כמו גדולה, מאמין שהוא יתגבר על זה. וסתם רעיונות שאולי יכולים לעזור - להפעיל משאבת אוויר חלשה כדי שינשום בקלות, להחשיך את האקווריום, לשים אנטי סטרס, אם אתה חושב שיש סיכוי שהפלקו יצמד אליו אז להוציא אותו משם...

Tomyto 2000

New member
תודה

אבל לא נראה לי שהפלקו ישתלט עליו כי ניסיתי לגעת או הוא זז ממני וגם מראה סימנים יחסית טובים המשך יבוא בקשר למצבו.

מדוע אתה מתפלא

דג הקרב יכול לחיות מחוץ למים גם ימים רבים בתנאי אחד שגופו יהיה רטוב ולא יתייבש. דג זה נושם אוויר והוא לא צריך את המים כדי לחיות. צלי מנהל חוות אקווה גן מנהל פורום דגי נוי ואקווריומים ב-YNET

Tomyto 2000

New member
אני יודע

האנבסיים בסה"כ חיים בהצטברויות של מי גשם וכשמתייבשת הבריכה הם מקפצים על הבוץ עד לבריכה הבאה ויש אפילו את הגורמי פנינה שיש לו סנפירים בזיגזג שמתקדם איתם אצלי הפלא שהגוף שלו כמעט היה יבש לגמרי.לגבי הדג כרגע נראה שהוא בסדר אבל עדיין קצת חלש בלי שום טיפול מיוחד הסנפירים קצת קרועים.לגבי מי ים עוד לא ענית לי לגבי ההתגרדויות שלהם?

Tomyto 2000

New member
נכון

הוא מרבה לתקוף את הפלקו והוא לא נשאר חייב כנראה שהפלקו נתן לו איזה דחיפה ומהבהלה הוא זינק החוצה.

למעלה