מחשבה מכוננת

מחשבה מכוננת

ניראה לי שכשאתה מתאר/מבין דבר בחוכמה שלך - אתה לא רק מתאר דבר קיים אלה ממש משפיע/יוצר אותו ! ! ! ( מה דעתכם ? ) ( מה זה אומר על יעוץ פילוסופי ? )

sparkls

New member
ודאי. כל מה שנוצר בעולם הוא בעקבות

הוצאה אל הפועל את מה שהיה קודם בכח. לכן השכל הוא כלי שלנו בכח להבין איך נוצרה כל הבריאה בפועל, וכשלא נהיה מוגבלים בגוף נוכל לדעת גם מעבר לכך. אם היעוץ הפילוסופי עוזר לך לשכלל את הכרת המציאות ויכולותיך השכליות, השתמשת נכון.

minci

New member
לא הבנתי...

האם לדעתך מספיק לחשוב על דבר מה כך שיהיה קיים? לפי הבנתי אתה מתכוון לאפלטון וה"סוסיות" המפורסמת שלו שהינה ממשית יותר מכל סוס על פני האדמה? אם כן מדוע אתה מאמין כך?

כאשר אני ירצה לבנות תאוריה

על סוס - זה באמת ישפיע על הסוסים בעולם . . . ( נישמע מוזר ?

minci

New member
אביסעלע...../images/Emo153.gif

אתה נשמע כמו אלוהים! אם תוכל לפרט מדטע אתה מאמין בזה זה יכול להיות מעניין.

זה נשמע מוזר במקצת אבל מעניין מאוד

ואני מצטרף לבקשות ממך להרחיב קצת יותר ולהדגים...

למשל :

אני נימצא בקשר עם מישי והרצון שלי להצליח בכל מה שקשור איתה ממש חשוב לי - אני בחוכמה שלי יתאר את העולם כך שהכל יצליח לי ! ! - וזה ( במידה מסוימת ) עובד . . .

כמו : ( משו שהיה לי )

היתי בקשר עם מישהי - והקשר היה חשוב לי מאווד - היתי צריך להיתווכח עם איזה דמות לגבי בעיתיות שדמות (שהיתה חשובה לאותה מישי) על בעיתיות בקשר - היה לי ברור שעוצמת הרצון והחוכמה שלי היו מנצחים בוויכוח הזה גם אם ברור שאני לא צודק או . . .

בייעוץ למשל :

אתה יכול להשליך על מי שאתה מדבר איתו דפוסי מחשבה שלך - הוא יקח אותם ויטמיע אותם - וכך יסתבר שאתה צדקתה ( ! ! ) בעיתי לא ?

המדע עצמו ! ! !

החשמל למשל - נימדד כמו שהוא נימדד כי המדע שאנו מכירים אומר לנו לקלוט אותו כך - פילטר הראיה שהדעת תשים על תפיסתנו - יצבע את כל העולם בצבע הזה - וצריך לדעת שבעולם הזה ( אני חושב ) לראיה יש אספקט אקטיבי !

ראיה אקטיבית !

כשאני יביט באדם ויראה אותו רע - זה באמת ישפיע עליו להיות רע - מצד שני - אם אפרש את מעשיו כבאים מטוב - זה ישפיע ממש ! ( תחשבו כמה רע עושה פרויד לעולם עם כל התאוריות שלו ) . . .

minci

New member
אחי! על מה אתה מדבר?

קודם כל הקריאה של הודעותך כמוה כקריעת ים סוף... אז אנא השתדל לכתבן באופן קריא יותר. איני מסכים עם עמדתך שאם תחשוב שאדם מסוים הוא רע זה יהפכהו לרע. הרי זה אבסורד! אם אני חושב שאתה רע אז כך אתה וברגע שאשנה דעתי כך תשתנה גם אתה? כדי להעמיק מעט בוא נחשוב על מצב כזה שדעותי ודיעותיך על ישראל למשל הפוכות אז הוא טוב או רע? מחשבתו של מי מאתנו "מנצחת"?

זה בגדר תאוריה

אנחנו גם לא יודעים איך בדיוק עובד כח המשיכה - והיחס הוא לא ישיר . . . אנילא סגור על כל העינין . . .

minci

New member
אתה מתכוון שלא מצאו את הגרוויטרון

המשוואה המתמטית ,המתארת את אופן עבודתו, זמנה כזמן ניוטון. אני למדתי אותה בתיכון. ועדיין קשה לי להבין איך זה מתקשר למה שאתה אומר.

minci

New member
אני ממש מנסה להבין למה אתה מתכוון

ולא מצליח... מה ז"א יעבוד? מה בדיוק אמור לעבוד? אנא אל תעלב אבל נדמה לי שיתכן שהמחשבות שלך מבולבלות מעט. אין לי שום דרך להבין את חשיבתך פרט לקריאת הודעותיך והן נשמעות(נקראות) לא קוהרנטיות.

למעלה