מחפש תוכנית אימונים לחיזוק שרירי בטן לבתי

yoss rivlin

New member
מחפש תוכנית אימונים לחיזוק שרירי בטן לבתי

שלום

בתי שתחיה באושר ובבריאות עתידה להגיע לקורס קצינות של צהלנו בסוף הקיץ (מודיעין). דבר אחד מטריד אותה (אבל בטירוף..) וזה מבחן הבראור ככניסה לקורס שלדבריה יחייב לעשות 85 כפיפות בטן מלאות. זה מדיר ממנה שינה. היום לטענתה היא מגיעה ביום טוב לעשר כפיפות מלאות.

מאוד אודה על תוכנית אימון לחיילת מודיעין לשלושה חודשים לחיזוק שרירי בטן שיביא אותה בתוך שלושה חודשים לעמוד פחות או יותר ביעד המדובר. היא חרוצה וחובבת ספורט ובעלת מוטיווציה בשמים. ופעם פעמיים בשבוע מתאמנת במכון הכושר בבסיס שלה ולעיתים רצה עם האבא המעריץ שלה
. אבל הבטן אעפס (רזה ו.. חלשה )

מאוד אודה על תוכנית אימון אם יש למישהו\מישהי להציע

שלכם יוסי

תגובה

הבראור מתחלק ל3 חלקים,
בטן - 15 נקודות - 86 חזרות
שכיבות סמיכה - 15 נקודות - 48 חזרות (נשים)
ריצה - 70 נקודות (8:00 דקות+- אני לא זוכר - נשים)

1. יותר חשוב שתשקיע בריצה.
2. לשפר בטן זה מאוד קל, תזכור שמדובר בכפיפות בטן מלאות - עליות משכיבה לישיבה. מספיק שהיא תתרגל את זה מספר פעמים והיא תשתפר משמעותית.

yoss rivlin

New member
,תודה אביב

ניסיתי להעביר את המסר, אבל הצעירים (צעירות) הללו לפעמים האמביציה קצת משבשת את הדעת.הכל הרי דרמטי והרה גורל.

לכן נראה לי שתוכנית אימונים כלשהי תרגיע לפחות בהווה...

אודה על איזה נוסחה אם יש

תגובה2

אם היא לא מצליחה לבצע הרבה כפיפות בטן כמו במבחן,
אני ממליץ לה ללמוד את הטכניקה הנכונה לביצוע כפיפות בטן בבראור (ידיים שלובות, נשיפה בעת העלייה וכו') - כי זה עוזר מאוד.

עם זאת,
כדי להצליח בבראור צריך להתמקד בריצה.
אני מציע שתבצע סימולציית בראור בעזרת מדריכת הכושר שביחידה שלה, ותעמוד את הרמה שלה בשלושת החלקים (בטן, ידיים, ריצה).

שים לב שמבחן בראור כמעט לא בודק את חוזק שרירי הבטן - השריר שעובד הכי חזק בתרגיל בטן, הוא בכלל המותן-כסל.

לא סתם הצבא עובד עכשיו על מבחן חדש.

*יש לציין שאני קצין כושר בצבא

יש קשר בין שרירי בטן לגב.

שרירי גב חלשים ,יש לעבוד נכון על שרירי בטן,פיתוח שרירי בטן לא נכונה תפגע בגב . בריא יותר וגם נכון ,לשכב (לישון)על הגב ולא על הבטן,ממליץ גם את תחום השחייה,המפתחת את גם נשימה נכונה ושרירי החזה,ריצת חימום ,לפני שחיה,אימוני ריצה בהדרגה, 6 שבועות לפני המבחן ,פעם בשבוע,לבצע חזרות של ריצת 800מ',במאמץ 85%, 4 בין 3 -4 חזרות,מנוחה בהליכה,כ-4 ד',להורדת הדופק תת מרבי. נכון שהריצה היא בעלת ניקוד החשוב, לכן הדגש יותר לתת לריצה.יש לשלב תרגילי מתיחות לפני הפעילות ותרגילי שחרור בסיום, ,אגב,בגוגול אפשר למצוא תרגילי חיזוק לבטן,במיוחד העומס,נכון ,לא רצוף כל יום,לא להגיע למצב כאבי שרירים,שיש להפעיל בהדרגה,ויש כאבים ,הרי הייתה התלהבות לאימון יתר,בשום אופן לא להמשיך להתאמן על שרירי בטן שחשים בכאב מאימון הקודם,ההתאוששות ,הוא חלק מהאימון הכולל,התאוששות לא מספקת,תפגע באימון עצמו.

8 דקות ביום

אני ממליץ על הסרטון הזה מהאייטיז - נותן הרבה מוטיבציה ואין בעיה לחזור עליו יום אחר יום.

כשב

New member
אוח צה"ל צה"ל

סתם מלחיצים לנו את הילדות ופוגעים באיכות החיים של ההורים

86 כפיפות מלאות הן דרישת המכסימום. אם היא תהיה בינונית פלוס בריצה ובינונית פלוס בכפיפות מרפקים, 35 כפיפות יספיקו לה כדי לעבור בכיף.

בהצלחה !

:)

moshik171

New member
אם היא מתאמנת בחדר כושר בצבא...

היי

אז חייב להיות שם מדריך מוסמך לחדרי כושר.
מכיוון שכל החיילים עוברים בר-אורים בטוח שהוא יודע להכין אותם לזה.
מה יותר פשוט מלשאול אותו?
חוץ מזה הבוחן מאד פשוט עבור כל מה שעושים מקבלים ניקוד. רצה ב A זמן קיבלה B נקודות. עשתה C שכיבות שמיכה קיבלה D נקודות עשתה E כפיפות בטן קיבלה F נקודות עכשיו מחברים ורואים. את הבוחן אפשר לעשות עצמאית כבר היום ואז לראות מה המצב. לצורך העניין חסרות לה 10 נקודות. מסתכלים על לוח הבר-אור ושוקלים מהיכן ניתן להביא 13 נקודות (שיהיה קצת ספר) בצורה הקלה ביותר ושם שמים דגש.
זה מה שנקרא מכוון מטרה.

בהצלחה
מושיק

למעלה