מחפש מידע על משפחת זימנבודה

avay64

New member
מחפש מידע על משפחת זימנבודה

שלום לכולם! הודעה זו היא ההודעה הראשונה שלי בפורום. אני מתעניין בחקר שורשי משפחת זימנבודה (Zimnavoda) שסבתה של אשתי קשורה למשפחה זו. הגעתי בחיפושי עד כה לעץ משפחה של 190 אנשים, כאשר בסיס העץ יוצא מהזוג יוסף וכיילה זימנבודה, אנשי העליה הראשונה שחיו בזכרון יעקב, ולאחר מכן בשפייה. לזוג היו 7 בנות ו-2 בנים. אחת הבנות - מתיה - היא הסבתא של אשתי. יוסף זימנבודה היה גם המוכתר של שפייה והלך אף ליישב את עתלית ולעבוד שם בעבודה חקלאית עם עוד 10 איכרים כדי שהקרקע שם לא תישאר בידי התורכים. ב"ספר העליה הראשונה" בהוצאת יד יצחק בן צבי – חלק ב', מופיע מכתב מאת יוסף זימנבודה. כמו כן, כתב עליו סמילנסקי בספרו "עם בני עירי וארצי".
מעיון בספר הראשון שהזכרתי, מצאתי שהוא נולד ב- 1870 בפולין ובשנת תרמ"ז (1887) הגיע לזכרון יעקב. אני מנסה לאתר: א) בני משפחה של יוסף זימנבודה שנשארו בפולין או צאצאיהם שהגרו לארצות אחרות. ב) במידה והיו קיימים ליוסף זימנבודה אחים ו אחיות - לנסות לאתר צאצאים שלהם. בברכה אבי

../images/Emo24.gif ברוך הבא לפורום ../images/Emo70.gif../images/Emo39.gif

שלום, אבי
אני מניח שאתה מבין שנכנסת ל"צרה" גדולה (המחקר הגנאלוגי)
מצד שני, אנחנו כאן בשביל לתמוך באחינו לצרה...
כצאצא למשפחת מייסדי זכרון, אני שמח שדייקת ולא כתבת כי משפחת זימנבודה היתה בין מייסדי המושבה. אחרי הכל, הם הגיעו אליה 5 שנים לאחר הקמתה...
ולענייננו... ראשית, ההודעה שכתבת - טובה מאוד כהודעת פתיחה, ויש בה פרטים רבים וחשובים. אני חושב ששני פרטים חשובים מאוד לא ציינת:
מהיכן בפולין הגיעו בני המשפחה
האם שוחחת בנושאים הללו עם זקני המשפחה
(בכל משפחה יש מי שנחשב ידען במשפחתולוגיה, ואם תרצה הפניה לאדם הנכון במשפחת זימנבודה - אשמח לסייע בכך). אם אינך יודע התשובה לשאלה הראשונה, ייתכן ותוכל למצוא תשובה ב:
"אנצ' לחלוצי היישוב ובוניו" של דוד תדהר, אני מניח שהמשפחה מתועדת שם;
מצבתו של יוסף זימנבודה - ייתכן ויוזכר שם מהיכן הגיע. לדעתי, יהיה לך קשה מאוד לחפש אחים והורים אם אינך יודע מהיכן הגיעה המשפחה. ולנושא נוסף: איתור צאצאים שהיגרו לארה"ב, כפי שציינת. האם ידוע לך שהיו כאלה
האם ידועים לך שמותיהם
הייתי מציע לך לקפוץ לביקור בארכיון המושבה זכרון יעקב, שם תוכל (אולי) לגלות פרטים על צאצאיהם של יוסף וכיילה, ואולי פרטים נוספים על חייהם. ראה הודעתי בנושא כאן: http://157.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=325&msgid=47785249
ואני מקווה לראותך כאן עוד רבות, ארנון

חוה3

Member
דפי עדות ב"היכל השמות"

האם ידועה לך ממלאת שני דפי העד על משפחת Zimnavoda (דפים יחידים)? הגברת ממלאת הדפים היא מקנדה. במידה ואינך מכיר אותה אפשר למצוא את כתובת הדוא"ל שלה ברשת. היא פרסמה גם מודעה ב -ROOTSWEB בקשר לחיפוש שם המשפחה הזה מפולין. בהצלחה!

הרשקו

New member
משפחת זימנבודה

בזכרון יעקב ישנם צאצאים של משפחת זימנבודה המוכרים לי אישית. באם מענין אותך ליצור עמם קשר אשמח למסור לך פרטים נוספים במסר אישי.

יעקב 1948

New member
ZIMNAVODA

פרוש השם בפולנית-מים קרים. במדריך הטלפון של ארה"ב יש שניים כאלה במדינת ג'ורג'יה.יש גם שניים בSSDI.מניח שהצאצאים האחרים החליפו שמם.באליס איילנד אין. יעקב רוזן

יעקב 1948

New member
ZIMNAWODA

אם תחפש באיות הזה תמצא יותר באתרים שהזכרתי במסר הקודםץזה האיות הנכון בפולנית. יעקב רוזן

ornan

New member
../images/Emo24.gifברוך בואך

קל יותר יהיה לי לעזור בצד הזכרוני מאשר בצד הפולני או האמריקאי. בהצלחה

ornan

New member
זימנבודה מתוך אנצ' תדהר

יוסף, נולד בצ'נסטוכוב, פולין 15.8.1870 לאביו רפאל ולאמו מיכל. נשא לאשה את קיילה בת יהודה לוקאצ'בסקי (בקנשטין) מווילקובישק/ליטא. יש עוד מידע רב על פועולו בשפיה. המידע נמצא בכרך א' של האנציקלופדיה , עמ' 90

ornan

New member
ה JRI גם לא מאכזב

יש שם הרבה נושאי השם זימנבודה בעיקר בצ'נסטוחוב אבל גם בלודז' ואחרים. מופיעים בברור רישומי הלידה של יוסף זימנבודה , אביו רפאל ועוד ועוד ועוד... עבודה רבה ומעניינת מחכה לך אבי - הוספתי לך את הקישור לאתר. בהצלחה! אם לא תבין איך לחפש בטבלאות ה JRI החברים כאן יעזרו לך ברצון.

וכמה קברים מעניינים בבית הקברות

בזכרון יעקב:
רייזל בת רפאל זימנבודה, נפ. ו' אדר א' תר"ע. האם זו אותו של יוסף, או שמא נכדתו/אחייניתו?
רחל בת יוסף זימנבודה, נפ. כ"ז אב תרע"ח.
יהודה לוקצ'בסקי, חותן זמנבודה משפיה, נפ. טבת תרפ"א. האם ידעת כי אבי אשתו של יוסף היה גם הוא בשפיה? הנתונים מחוברת "אבני זכרון", כרך ט"ו המתעד את הקבורים בבית העלמין בזכרון יעקב. ארנון

avay64

New member
תגובה בנושא משפחת זימנבודה

ראשית , תודה לכל המסייעים בדבר
לא ציפיתי לכל כך הרבה תגובות ביום אחד ...
אני קורא את הודעות הפורום בדר"כ בערב, ולכן אתייחס בהודעה זו לדברים שהועלו עד כה.
לגבי עיר המוצא של יוסף זימנבודה: שם עיר המוצא - צ'סטוכוב בפולין, הופיע בספר שמצאתי, אולם מכיוון שרשמתי אותו בכתב יד ולא הייתי בטוח באיות הנכון בעברית, לא הכנסתי אותו להודעת הפתיחה שלי, במטרה לאמת את השם בהמשך הדרך. הודות לחברים בפורום קיבלתי את השם במדוייק + איות בלועזית, דבר יכול לעזור לי בהמשך החיפוש...
ליעקב 1948 - שני הטלפונים שמצאת במדינת ג'ורג'יה הם של אחד הנכדים של יוסף זימנבודה - ריצ'ארד זימנבודה (בנו של אברהם זימנבודה, בנו של יוסף). קיבלתי את השם מכמה קרובי משפחה שדיברתי איתם (שוחחתי עד כה בשבועות האחרונים עם 6 קרובי משפחה שונים, כולל תמר זימנבודה מזיכרון יעקב, אלמנתו של שלום , בנו של יוסף זימנבודה, בת 94 !!!
, האשה המבוגרת ביותר במשפחה שיצא לי לשוחח איתה) ואיתרתי גם כתובת דוא"ל של אחת הבנות שלו שלומדת באוניברסיטה באמריקה. היא אישרה לי אכן שהיא ביתם של ריצ'ארד ודיאנה זימנבודה.
לארנון - המידע לגבי הקברים שציינת מעניין מאד
-לגבי רייזל בת רפאל זימנבודה - ניראה לי שמדובר באחותו של יוסף. אנסה לאמת זאת עם קרובי משפחה. - לגבי רחל בת יוסף זימנבודה - זה מתאים לי למידע שיש בידי. ידוע לי על בת של יוסף בשם רחל נפטרה בגיל 16 עקב מכת חום בזמן העבודה בשדה. - לגבי יהודה לוקצ'בסקי, חותנו של יוסף זימנבודה - אחת מקרובות המשפחה ידעה לספר לי את השמות הפרטיים של הוריה של קיילה זימנבודה - גליה ויהודה - מתאים למידע שמופיע כאן. - לגבי קרובי משפחה באמריקה: אחת הבנות של יוסף זימנבודה בשם שרה , היתה נשואה לתנחום (או נחום) לוין (Tanhum Levine). היתה להם בת בשם דבורה (Deborah) שנפטרה עקב מחלה , בסביבות גיל 40. לא ידוע לי עם מי היא הייתה נשואה ואם יש להם בן או בת בחיים. אם יש מישהוא שיכול לעזור לי בנושא זה אשמח ...
לגבי ענף נוסף של המשפחה באמריקה - אברהם והלן זימנבודה - מצאתי ברשימות הנפטרים באמריקה פרטים לגבי הלן (אלישבע) זימנבודה וכן ידועים לי משיחות עם קרובי משפחה את שמות הצאצאים שלהם (ריצ'ארד זימנבודה הוא אחד מהם). מצאתי באחד האתרים באמריקה מידע על משפחת זימנבודה מאיזור ניו-יורק. (YVONNE ZIMNAVODA נולדה: 1921,נפטרה- 2000). עד כמה ידוע לי , קרובי משפחתה של אשתי התיישבו באיזור החוף המערבי של ארה"ב (וושינגטון וג'ורג'יה). האם יש למישהו מושג איך אני יכול לקשר בין הקצוות? יכול להיות שמדובר בקרובי משפחתו של יוסף זימנבודה שהיגרו מפולין ישירות לארה"ב?
אשמח לעזרה או רעיונות בנושא זה.
לחווה 3 - לא הבנתי מיהי האישה שאת מזכירה אותו בהודעה שלך ואיך לאתר את הכתובת שלה באינטרנט ? זהו בינתיים.. אבי

חוה3

Member
שם הגברת מופיע בקישור

המצורף עם כתובת הדוא"ל שלה. בחיפוש באתר "היכל השמות לפי האיות שאתה רשמת בהודעתך, מצאתי ממלאת דף עדות אחת באתר. לאחר איתור השם ערכתי חיפוש פשוט בגוגל העולמי לפי הבטוי : "Zimnawoda poland" וקיבלתי בתוצאה הראשונה את אותו השם של ממלאת דף העדות שמחפשת את אותה המשפחה מפולין...

חוה3

Member
מכיוון שעכשיו אני יודעת לפי תשובתך

שמקור המשפחה הוא בצ'סטוכוב, לא נראה לי כלל רלוונטי לחיפוש שלך. בכל מקרה בהצלחה!

לא הבנתי משהו לגבי ארה"ב

היי, אבי! אני שמח שאתה שמח מן התגובות, ככה זה בפורום...
לא הבנתי האם אתה יודע על צאצאי יוסף זימנבודה שהיגרו לארה"ב (או למקום אחר) ואינך מוצא אותם, או שמא אין לך "צאצאים אבודים". ולגבי הורי אשתו של יוסף - אני מניח שהבשורה המעניינת היא שאביה היה בארץ - האם את זה ידעו במשפחה
ארנון

יעקב 1948

New member
ZIMNAWODA

כדאי לבדוק גם ב FTJP(עץ המשפחה של העם היהודי).יש שם זימנבודה. מכיוון שמדובר בשם נדיר הייתי בודק בארה"ב גם את השם COLDWATER.ייתכן והחליפו לשם זה. יעקב רוזן

עוד שני דברים בקשר למשפחה בארה"ב

היי, אבי
כפי שאני מבין כעת, יש לך שתי שאלות לגבי הענפים האמריקאים:
היכן צאצאיה של שרה בת יוסף
חשוב מאוד שתוסיף עוד פרטים על שרה ובעלה, נחום/תנחום לוין Levine ועל בתם, דבורה: באילו שנים נולדו לערך? היכן התגוררו? האם ידוע משהו על פטירתם של שרה ונחום? ואולי הכי חשוב: מתי הגיעו שרה ונחום/תנחום לארה"ב?
האם אנשים עם השם זימנבודה Zimnavoda שמצאתי קשורים למשפחה
אין תשובה פשוטה לכך, אך לגבי Yvonne Zimnavoda, יש אולי פתרון: באתר www.ObitsArchive.com תמצא קישור לאוביט של איבון. כדי לקרוא אותו, אתה נדרש לשם קצת פחות מ - 4$, אך הבעיה היא שאינך יודע מה תקבל. ייתכן ותקבל רק הודעה לאקונית על טקס הלוויה, אך ייתכן ותקבל אוביט מלא, הכולל את שמות צאצאיה (תלוי מה פורסם). לדעתי, שווה לבדוק מה כתוב שם. בנוסף, יש אוביט נוסף על שם Zimnawoda מפלורידה, אולי גם אותו כדאי לבדוק.
ודווח על התוצאות, ארנון

avay64

New member
קרובי משפחה באמריקה

לארנון! בנושא הראשון: מצאתי הודעת פטירה באחד האתרים של גינאולוגיה באמריקה על שם Debra Levine, נולדה: 8 מרץ 1954, נפטרה: דצמבר 1987 מ- Clinton Township, Michigan 48035. היות וידוע לי שהיא נפטרה בין גיל 30-40, זה אולי יכול להתאים. בנושא השני: שמעתי מקרובת משפחה על ענף אחר של המשפחה (לא קרובים ישירים של יוסף זימנבודה) שהתיישב במצריים. היות וההגירה למצרים הייתה בזמן שלטון התורכים בארץ, הדבר הגיוני, בגלל שמצריים היוותה לפי ידיעתי יעד הגירה למשפחות יהודיות שיצאו מאירופה, לא פחות מארץ ישראל, היות והיתה קיימת בעיה של אשרות כניסה לארץ וחלק מהאנשים שהתיישבו פה הגיעו גם בעליה בלתי לגלית. בכל מקרה, דרך חיפוש באתר של משפחות ספרדיות (www.farhi.org) מצאתי את השם Yvonne Zimnavoda שהיתה נשואה ל- Mayer Zimnavoda , נולד: 1911, פולין, נפטר- 1962, קהיר. הפרטים הידועים: נולדה- 1921, קהיר, נפטרה - 2000 , ניו-יורק. ופרטים נוספים על הילדים שלהם שגרים כיום באמריקה. יתכן ואלה קרובי משפחה רחוקים של יוסף זימנבודה...

bilen

New member
זימנבודה נישאו לנשים "רציניות".....

מצאתי 2 קטעי עתונות שמוזכרות בהם 2 נשים שונות: מלוס אנג'לס ומאטלנטה. לגבי האחרונה, מופיע מספר טלפון של החברה שלה. אם לא נתקלת בחומר הזה - אעביר לך אותו.

למעלה