מחפשת מחפשת..

רותי5555

New member
מחפשת מחפשת..

כל שיר או דקלום בנושא עננים ורוח יתקבלו בבקשה בשמחה.אם יש איזה רעיון לעבודה אשמח מאוד, אני חדשה בעבודה.לגלאי שנתיים. תודה....

גילי ח ן

New member
עננים../images/Emo142.gif../images/Emo142.gif../images/Emo142.gif

בואו עננים הבו גשם לגנים טיפ טיפ טיפותי, הבו גשם לשדותי לשבולת לאילן ולפרח הקטן שבגן הנה עננים גשם גשם בגנים טיפ טיפ טיפותי גשם גשם בשדותי מקווה שאלו המילים הנכונות

פעילות עננית

ישנו שיר יפה, אותו אני שרה (לא מכירה הקלטה) שאיתו אני מפעילה את הילדים: ענן קטן לבן טייל לו ברקיע לפתע ממולו ענן חבר הופיע "שלום ענן קטן" אמרו שניהם בקול ויחד התחברו לענן אחד גדול. בא הרוח השובב, זוהי רוח רוח סתיו נשף בהם בכוח ולא נתן מנוח פיזר אותם בבהלה, ושוב מהתחלה. אני מתחילה לטייל כענן, ומזמינה ילד- ענן נוסף, מתחברים, כשהרוח נושפת מתנועעים יחד, עד שנפרדים וכל אחד מאיתנו מתחבר לענן ילד נוסף. כך בהצטברות כל ילדי הגן משתתפים. נחמד. אם מישהי מכירה הקלטה של השיר אשמח גם אני לדעת.

ode

New member
שיר סתיו ששמעתי אתמול

סתיו עכשיו סתיו עכשיו בשדה פרח חצב סתיו עכשיו סתיו עכשיו בשדה פרח חצב ערב בוקר קצת קריר במרום ענן בהיר סתיו עכשיו סתיו עכשיו בשדרה פרח חצב סתיו.

אירית י

New member
דקלום על עננים לקטנטנים

מתוך רפרטואר ח.מ.ל שנלמד בקורס של אורלי צלאל: עדיף לעשות מצגת עם עננים מצויירים או ענני אקרילן. לאחר המצגת ללמד תנועות ידיים. לאחר התנועות ניתן לחלק לילדים אקרילן למשחק כעננים. ענן קטנטן ועננת קטנטנה, - (מראים אצבע יד שמאל ואצבע יד ימין) נפגשו ביחד נתנו נשיקה, - (מפגישים בין האצבעות)
נשיקה| נשיקה| - (משמיעים קול נשיקות) כך נתנו הם נשיקה - ענן קטן ועננת קטנה - (מראים כף יד וכף יד שניה) נפגשו ביחד, - (מחברים את כפות הידים) נתנו לטיפה - (כף יד מלטפת כף יד שניה) !!!! כך נתנו הם לטיפה - ענן גדול ועננת גדולה - (מציגים את כל הזרוע בתנועה רחבה וכך השניה) נפגשו ביחד התחבקו בחזקה - (חיבוק עצמי חזק) טח טח טח טח - (נענוע מצד לצד) התחבקו חזק כל כך

אירית י

New member
חשוב להדגיש בדקלום הנ"ל

את ההבדלים בין "קטנטן" ל-"קטן". הדגשת ההבדלים תעשה גם בעוצמת הקול ובאינטונאציה. ילדים גדולים יותר מוזמנים לדקלם את אותו הדקלום בזוגות (הפגשת אצבע באצבע החבר, יד ביד, חיבוק).

אסתי 28

New member
ועוד דקלום

ענן אחד טייל לבד פגש חבר ענן אחר התחברו השניים הביטו לשמיים והורידו גשם. אני מכינה לכל ילד שני עננים ומחברת אותם למקלות ארטיק והם מקשטים אותם. או שאנו עושים זאת עם כפות הידיים.

../images/Emo124.gifאירית...

סוף סוף דקלמתי לילדים את השיר שלך [סתיו סתיו..] הצלחה גדולה!!! כל ילד בתורו מוסיף מלה. ממש שמח. אז למרות שכואבות לי הרגליים מהקצב.. יש איזה חוברת או קלטת או משהו עם עוד שירים כאלה????? אה, וד"א אפשר להציג עננים עם עיתונים ולקרוע אותם לטיפות קטנות. [עוד לא ניסיתי. רעיון ששמעתי השבוע]

אירית י

New member
היי מתוקה../images/Emo13.gif

כייף שסיפרת לי על הדקלום שהילדים אהבו, את הדקלום לקחתי מתוך קלטת של דורית אראל "נננה מסביב לשנה". אני מאד אוהבת את דורית אראל אבל ישנם כאלה שסוברים שהיא קשה לשמיעה משום שקולה מאד גבוה. ביי שוקולדה

למעלה