מחכים לאישור האוצר להקמת קזינו

yuv2005

New member
מחכים לאישור האוצר להקמת קזינו ../images/Emo127.gif

13 בספטמבר השר עזרא: אני בעד קזינו באילת / NRG שר התיירות, המשמש גם כשר לביטחון פנים, הביע את הסכמתו לבניית קזינו באילת, ובעדיפות שנייה ושלישית גם במצפה רמון ובים המלח. "פניתי בעניין לשר האוצר, ולדעתי, יש לתת למפעל הפיס להקים את הקזינו ולהפעילו". לאחר סיום של ועדות ובדיקות שונות, הוחלט במשרד התיירות: יש לבנות קזינו ובית הימורים בעיר אילת. הצעד הראשון בדבר כבר נעשה, ואתמול הגיש שר התיירות, גדעון עזרא את המלצתו בפני הממשלה ופנה במכתב לשר האוצר, בנימין נתניהו, הסמכות האחרונה שצריכה לתת את הסכמתה טרם יובא לאישור בפני הממשלה. במכתבו של השר עזרא, לשר נתניהו, מביע עזרא את הסכמתו והמלצתו החמה לבנות לראשונה קזינו חוקי באילת במקום שהוקצה לדבר ובמימון ובהפעלתו של מפעל הפיס. אם הדבר יעשה כנדרש יוקמו גם בתי הימורים במצפה רימון ואף באזור ים המלח. גם בפגישה שנערכה לפני מספר שבועות בין השר לראש מועצת תמר, דב ליטבנוף, הוא הודיע כי לא יבנה בשנים הקרובות קזינו בים המלח, למרות רצונה העז של המועצה להקים קזינו ושדה תעופה בתחומה כדי לקדם את התיירות מול העיר אילת. עוד אמר השר באותה פגישה, כי ההחלטה כבר התקבלה בקרב כל הגורמים המוסמכים ורק לאחר אישור של הממשלה, בניית קזינו באילת תצא לדרך. השר אישר את הדברים, והוסיף כי צעד זה, של בניית קזינו, בעיר הדרומית, נעשה כדי שיהיה אפשר להתמודד מול בתי הקזינו בעקבה ובטאבה. "יש לגרום לישראלים לבוא ולהוציא כספם בישראל, ולא שיצאו למדינות שכנות וישקיעו שם את כספם", אמר השר. במכתבו לשר, התייחס שר התיירות שכזכור משמש גם כשר לביטחון פנים, לכל הנושא הביטחוני ולחשש שהדבר יגרום לפשיעה ולמוקד בו יעשו גורמי הפשע שימוש לטובתם. "החלטתי בדבר טרם כניסתי לתפקיד השר לביטחון פנים. אני כבר נתתי את הסכמתי ואני מאמין שגם דעתו של השר לביטחון פנים תהיה דומה", התלוצץ השר עזרא, והוסיף, "כעת, נותר להמתין לדעתו והסכמתו של שר האוצר".

למעלה