מחכה לתשובתך jazzphoto

sara_00

New member
מחכה לתשובתך jazzphoto

שלום האם תוכל לעזור לי, קבלתי ערכת חדר חושך שכוללת מגדל , לוח עץ , כל מה שצריך לפיתוח נגטיב האם : 1. בלוח העץ ששייך למגדל חסרה לי זוית פינה שקיימת על לוח העץ (כך לפחות במקום שלמדתי בקמרה אובסקורה) התקשרתי לחנות צילום בתל אביב והמוכר אמר לי שאני צריכה לקנות "איזל" זוית פינה ל- 1/1 שגם זה אני לא כל כך מבינה ושמחירו 270 ש"ח . שאלתי היא האם באמת הכרחי לקנות את זה או שניתן להדביק על לוח העץ תוצרת ביתית זוית פינה בלוח העץ ? ואם לא האם זה מחיר סביר (של חברת lpl ) 2. היכן ניתן לקנות נורה אדומה , האם ניתן לקנות לא רק בחנות צילום ( כגון טמבור) או שצריך נורה מיוחדת? 3. האם ניתן להשתמש בחומרי הפיתוח של הנגטיב ( פיקסר, קובע ..) גם בפיתוח התמונות 4. האם ניתן ליבש נגטיב וגם תמונות עלידי מתיחת חבל בחדר ותליית הנגטיב והתמונות עליו או שצריך בתוך ארון ? 5. במגדל שיש לי מתחת לצמצם יש פלסטיק אדום שניתן להזזה האם זה מיועד בהדפסת סרט למנוע חשיפה על הנייר ורק לאחר שחושפים מזיזים אותו? מקוה שתוכל לענות לי על כל שאלותיי , תודה סיגל.

Jazzphoto

New member
שלום,סיגל.אנסה לענות,ובטח תקבלי עוד

1. לגבי ה"איזל":גשי לחנות וראי במה מדובר,ואם תוכלי בכלל למצוא לו תחליף. 2.מחירים:משווים.באותו רחוב,אלנבי,בכל חנות המחיר שונה.נסי אולי ב"צילום מאיר",חנות פחות מהודרת,גם המחירים כאלה-אם יש לו. 3.נורה:כמו ה"איזל" - ראי במו עיניך על מה מדובר ואח"כ תחליטי. Jazz...

שי ז.

New member
תשובות

הי סיגל, לשאלותייך: 2. רצוי נורה מיוחדת. נורה זו לא אמורה להיות יקרה והיא למעשה נורה רגילה בתוך כיפת פלסטיק בצבע אדום. גוון האדום חשוב ולכן כדאי ללכת לחנות צילום. 3. כן. 4. כן. 5. כן, לאחר מיקום הנייר מכבים את תאורת המגדל ומסיטים את הפילטר. רק אחר כך חושפים בעזרת הטיימר. שי

למעלה