מחזור זכוכית

מחזור זכוכית

הרגע דיברתי עם העירייה בהרצליה ולתדהמתי גיליתי שאין מיכלי איסוף לזכוכיות בעיר. (למעט המכונות בסופרים) וכל כך למה? כי אין מי שייקח את הזכוכית. אין בה צורך! יש מפעל אחד בארץ לזכוכית ויש לו מספיק חומר גלם לזמן רב. יש חברה (שכחתי את שמה) לשוקחת רק את הבקבוקים שחוק הפיקדון מחייב אותה לקחת (כי אין ברירה...) וזהו. למעשה, לדבריהם, אין איסוף כזה בכל הארץ (נכון?) אז מה עושים? אם אין מה לעשות בחומר הנאסף למחזור למה למחזר? איך אפשר להרים את הנושא כך שיותר חומרים ימוחזרו?

שנינה778

New member
מיחזור ואיסוף חומרים

שלום אתי, אני לא יודעת יותר מידי על הנושא אך אני בטוחה שמפעלים כאלה יכולים לקום רק אם יש בזה בטחון כלכלי... אולי שווה להתקשר למפעל היחידי שממחזר זכוכית ולהעלות אותו לסדר היום. לארגן עליו כתבה או משהו כזה... לאן חומרי הגלם שלו הולכים בכלל? ודבר אחרון- חשוב לזכור שמיחזור זה לא התשובה היחידה. המעטת הקנייה במקור, חשיבה על מוצריי הלוואי בכל פעם שאנחנו הולכים לעשות קניות ובכלל- לעשות "שיפטינג" בראש ממצב של צריכה למצב של קיום... זו לדעתי הדרך. אשמח אם אנשים נוספים יכתבו מה דעתם בנושא

ברור!

אני תמיד מקפידה להמעיט בזבל שזה אומר: אני אוספת כל מיני יקרות ופירות לאותה שקית אצל הירקן. יואת לקניות עם תיקים שהם שקיות רב-פעמיות, מעדיפה מוצרים שארוזים בפחות שכבות, אוסרת על הקצב לשים לי את הבשר בכלי קלקר וכו'. אני כן מעדיפה מוצרים בצנצנות זכוכית פשוט כי אני משתמשת בצנצנות ועוד אין לי מספיק צנצנות בבית. זה לגבי קניות בסופר. לגבי שאר הקניות - הורדתי אותן למינימום הדרוש בלבד. גם ככה נצברו לי טונות של מוצרים לא נחוצים בבית. אבל בקבוקי זכוכית זה משהו אחר.

מו נייר

New member
כל הכבוד גם אני משתמש בשקיות רב פעמיות

כייף לשמוע שאני לא הייחיד שמשתגע מהאדישות לנושא המחזור! האם אתם מכירים מקום שבו כן ממחזרים זכוכית? בעולם? איזה מוצרי זכוכית אפשר למחזר חוץ מבקבוקים של בירה שיש עליהם זיכוי? האם הכוונה לחלונות, מסכים של טלויזיות מה עוד?

baersave1

New member
מידע : זכוכית יכולה להחליף את החצץ

כך ראיתי עושים נסיון להחליף את החצץ הטבעי לשימוש באספלט לכבישים

למעלה